Plaukimas

Alytuje – jaunųjų plaukikų treniruočių stovykla

Alytuje, kur birželio mėnesį numatyti šalies vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionatai, praėjusią savaitę prasidėjo mokomoji treniruočių stovykla, kurios branduolį sudaro pirmosios jaunučių komandos nariai.

Būtent Alytaus baseine EJOF’21 komanda čia pat treniravosi ir kiek daugiau nei prieš metus. Treniruočių stovykloje su rinktinės nariais dirba Kęstutis Steponavičius ir Mintara Labanauskienė.

„Konkrečiai į šią Lietuvos plaukimo federacijos jaunių-jaunučių stovyklą kvietimus gavo septyni sidabrinės ir aštuoni bronzinės rinktinės nariai bei dar keturi sportininkai, gavę dalinį federacijos finansavimą, kurie, Lietuvos plaukimo federacijos rinktinių trenerių nuomone, turi potencialą tobulėti ir stipriai dirba namuose“, – sako LPF jaunučių vyr. treneris K. Steponavičius.

Tai baigiamoji šio treniruočių-varžybų ciklo dalis prieš svarbiausią 2021 metų startą – Lietuvos plaukimo čempionatą Klaipėdoje.

Jis itin svarbus ne tik olimpinių kelialapių dar neturintiems geriausiems šalies plaukikams, bet ir jauniesiems sportininkams, nes jiems tai bus viena iš paskutinių galimybių užfiksuoti rezultatus, užtikrinančius patekimą į liepos pradžioje vyksiantį Europos jaunimo čempionatą Romoje (Italija).

Pasak jaunučių vyr. trenerio K. Steponavičiaus, prieš būsimą vasaros varžybinį ciklą pirmenybė dalyvauti šioje baigiamojoje stovykloje buvo teikiama tiems jauniesiems sportininkams, kurie kartu daug ir sunkiai dirbo šiais metais jau anksčiau organizuotose stovyklose.

MTS Alytus 2021 05 17-25 dalyviai

LPF 100 %
1) Smiltė Plytnykaitė
2) Matas Činga
3) Džiugas Miškinis
4) Marija Romanovskaja
5) Rokas Jazdauskas
6) Evaldas Babakinas
7) Vytė Gelažytė
8) Patricija Kondraškaitė
9) Austė Backevičiūtė
10) Viktor Dudko
11) Matas Kairys
12) Patricija Geriksonaitė
13) Kiril Stepanov
 
LPF 50/50 %
14) Jonas Gabalis                        
15) Emilis Atkočiūnas                      
16) Adomas Gatulis                         
17) Guoda Stančikaitė
 

Papildomi sportininkai            

1) Danielis Kvederis                      
2) Arnas Čereška

 

LPF jaunučių I rinktinės (merginos 2006-2007 vaikinai 2005-2006) reitingas

Atsisiųsti

LPF jaunučių II rinktinės (merginos 2008 ir jaun. vaikinai 2007 ir jaun.) reitingas

„Labai tikimės, kad visi pasigerins savo asmeninius rezultatus jau artimiausiose varžybose – Lietuvos suaugusiųjų ar jaunių-jaunimo čempionatuose. Po Lietuvos čempionato planuojama peržiūrėti federacijos rinktinių sudėtį.

Atsižvelgiant į sportininkų pasiektus normatyvus ir būsimus startus, bus rengiamos naujos 2-3 vasaros treniruočių stovyklos, kadangi laukia nemažai puikių tarptautinių varžybų – pradedant olimpinėmis žaidynėmis, Europos ir pasaulio jaunimo čempionatais, baigiant – „Nordic age group“ pirmenybėmis Klaipėdoje“, – planais dalijasi treneris.

Į stovyklą atrenkami jaunieji sportininkai, kurie ne tik patenka į LPF bronzines ar sidabrines rinktines, bet ir patys kryptingai dirba namuose. Šiuo metu treniruotis į Alytų ir pačios atvyksta komandos iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Varėnos ir kitų miestų, kur sportininkai dirba kartu su savo treneriais ir stengiasi pasiruošti artėjantiems startams.

MTS Alytus 2

„Labai džiaugiamės, kokias sąlygas plaukikams suteikia Alytus. Labai laukėme, kada vėl galėsime čia treniruotis, nors baseinas neveikė iki pat Velykų. Miestas turi labai gerą 50 metrų ilgio plaukimo baseiną, kuriame sportininkai turi puikias sąlygas treniruotis, o alytiškių svetingumas vertas atskiro paminėjimo – žmonės nuoširdūs ir svetingi, stengiasi padėti kaip tik gali“, – treniruočių sąlygomis džiaugiasi K. Steponavičius.

Primename, kad Lietuvos plaukimo čempionatas – jau gegužės 27-29 dienomis.

Daugiau šalies plaukikų reitingų galite rasti čia.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai