Antrasis Pasaulio taurės vakaras Berlyne: R.Meilutytei – auksas, D.Rapšiui – bronza

Rūta Meilutytė 2022 m. pasaulio čempionate / © LPF / Darius Kibirkštis

Spalio 21-23 Berlynas (Vokietija) 25 m Rezultatai Tiesiogiai

Šeštadienį Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančiose FINA pasaulio plaukimo taurės varžybose į savo rungčių finalus pateko Danas Rapšys ir Rūta Meilutytė.

Lietuviai finaluose

• 20:48 – Danas Rapšys – 200 m kompl. b.
  • 21:20 – Rūta Meilutytė – 100 m krūtine

Pasaulio taurės varžybas iš Lietuvos galima žiūrėti tiesiogiai per All Aquatics (kaip stebėti kitur, sužinokite čia).

200 m kompleksiniu būdu, vyrai

Finalo dalyviai

200 m kompl. b. WCR LR PB Atranka Finalas Vieta Dalyvių Taškai
Danas RAPŠYS 1:50.66 1:52.22 1:53.74 1:56.53 (2) 1:54.59 3 41 14.7

200 m plaukimo kompleksiniu būdu finale Danas Rapšys užėmė trečią vietą. Lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 54,59 sek. ir iškovojo jau antrą bronzos medalį per dvi varžybų Berlyne dienas.

Finale už mūsiškį greičiau plaukė tik vengras Hubert Kós (1 min. 53,89 sek.) ir Matthew Sates (1 min. 51,64 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Panevėžietis visą distanciją laikėsi lyderių trejete ir tik po etapo krūtine buvo smuktelėjęs į ketvirtąją poziciją.

Finalo rezultatai

Į finalą D. Rapšys pateko antruoju rezultatu (1 min. 56,53 sek.). Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu Lietuvos rekordas priklauso Vytautui Janušaičiui (1 min. 52,22 sek.).

100 m krūtine, moterys

Finalo dalyvės

100 m krūtine WCR LR PB Atranka Finalas Vieta Dalyvių Taškai
Rūta MEILUTYTĖ 1:02.36 1:02.36 1:02.36 1:04.80 (1) 1:03.07 1 62 19.6

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale puikiai pasirodė Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė nuotolį įveikė per 1 min. 3,07 sek. ir įtikinimai aplenkusi visas varžoves iškovojo aukso medalį.

Įveikusi pusę distancijos lietuvė net 0,09 sek. lenkė sau priklausančio pasaulio rekordo grafiką.

Sidabras atiteko Nyderlandų sportininkei Tes Schouten (1 min. 4,71 sek.), o bronzą pelnė Anastasia Gorbenko (1 min. 4,96 sek.) iš Izraelio.

Į finalą R. Meilutytė pateko pirmuoju rezultatu (1 min. 4,80 sek.). Lietuvei iki šiol priklausantis šios rungties pasaulio moterų, pasaulio jaunimo ir pasaulio taurės rekordas yra 1 min. 2,36 sek. Tokį patį rezultatą pakartoti yra pavykę tik karjerą baigusiai jamaikietei Aliai Atkinson.

Po antrosios dienos Berlyne bendroje moterų įskaitoje R. Meilutytė užima 11 vietą (32.3 tšk.). Vyrų įskaitoje D. Rapšys kol kas yra 13-as (29.6 tšk).

Šeštadienio varžybų atrankose taip pat dalyvavo Andrius Šidlauskas, Tomas Navikonis ir Daniil Pancerevas, tačiau jiems šįryt nepavyko patekti tarp aštuonių greičiausių plaukikų.

• 12:34 – Daniil Pancerevas – 200 m l. stiliumi

Kitą savaitgalį (spalio 28-30 d.) plaukikai varžysis Toronte (Kanada), o sezono nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).

Daugiau apie šių varžybų formatą skaitykite čia.