Anykščiuose žibėjo A.Čereška ir K.Teterevkova, gerinti šalies vaikų rekordai

19-ą kartą iš eilės surengtame tarptautiniame plaukimo sprinto festivalyje „Anykščiai – 2017“ tarp Lietuvos plaukikų išsiskyrė absoliučiais nugalėtojais pagal FINA taškus savo amžiaus grupėje tapę Kauno plaukimo mokyklos atstovas Arnas Čereška ir Vilniaus m. sporto centro auklėtinė Kotryna Teterevkova.

Prieš porą savaičių pasiekęs berniukų iki 13 m. Lietuvos rekordą 100 m peteliške distancijoje 25 m baseine, A.Čereška Anykščiuose plaukė dar greičiau ir savo rezultatą pagerino daugiau nei sekunde – 1 min. 01,19 sek. Kaunietis rekordiniu tempu įveikė ir perpus trumpesnį nuotolį, pagerindamas sau priklausiusį geriausią rungties rezultatą – 26,96 sek.

Trečiasis rekordas krito 100 m kompleksinio plaukime, kurio metu A.Čereška takelyje užtruko 1 min. 03,94 sek. Laimėjęs šias rungtis, jis pridėjo dar vieną titulą plaukdamas 50 m laisvu stiliumi ir bendroje medalių įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą tarp visų festivalio dalyvių.

Merginų iki 15 m. amžiaus grupėje niekas neprilygo K.Teterevkovai. Sostinės plaukikė 50 m krūtine rungtį įveikė per 31,90 sek., dvigubai ilgesnę distanciją – per 1 min. 09,39 sek., tapdama varžybų nugalėtoja, o 100 m kompleksinį plaukimą Lietuvos jaunimo rinktinės kandidatė baigė trečia.

Tris kartus ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio lipo ir Arijus Pavlidis. Vilnietis buvo greičiausias 100 m laisvu stiliumi ir 100 m nugara rungtyse, o 100 m kompleksinio plaukimo nuotolį įveikė vienodu laiku su bendraamžiu iš Estijos Matteusu Miilpalu. Geriausiųjų plaukikų klasifikacijoje pagal Fina taškus jis užėmė trečiąją vietą 14-15 m. vaikinų grupėje.

Du aukso ir du sidabro medalius į savo kolekciją įsidėjo Kauno „Dainavos“ plaukimo mokyklai atstovaujanti Diana Jaruševičiūtė, dominavusi 50 m laisvu stiliumi 16 m. ir vyresnių bei atviroje amžiaus grupėse.

Dukart varžybų nugalėtoju tapo ir Lietuvos rinktinės narys Danas Rapšys. Panevėžiečiui niekas neprilygo 100 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksinio plaukimo distancijose.

Dar vienas šalies rekordas krito 13 m. ir jaunesnių mergaičių amžiaus grupėje. Mija Motiejaitytė, Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė, ne tik iškovojo auksą 50 m krūtine rungtyje, bet ir užfiksavo geriausią šalies plaukimo istorijoje rezultatą – 34,67 sek.

Komandų įskaitoje geriausiai sekėsi trečią vietą užėmusiai Kauno plaukimo mokyklai, kurios plaukikai iškovojo 13 medalių, tarp kurių – 7 aukso. Penktoje vietoje – Vilniaus m. sporto centras, kurio sąskaitoje 10 medalių, iš kurių lygiai pusė auksiniai. Į dešimtuką pateko ir Kauno „Dainavos“ plaukimo mokykla.

Iš viso festivalyje varžėsi kone 700 plaukikų iš 45 komandų, atstovavusių penkioms šalims – Lietuvai, Latvijai, Estijai, Baltarusijai ir Lenkijai.