Plaukimas

Apdovanoti Lietuvos vidutinių ir ilgų nuotolių taurės varžybų nugalėtojai

ilg vid taure IIIetapas1

Alytuje finišavo Lietuvos vidutinių ir ilgų nuotolių taurės varžybos. Dzūkijos sostinėje surengtame III jų etape dalyviai plaukė 400 m laisvu stiliumi arba tokį pat atstumą kompleksiniu būdu pasirinktinai, taip pat, susumavus visų etapų rezultatus, buvo paskelbti geriausi varžybų dalyviai visose trejose amžiaus grupėse.

Tarp vyriausiųjų paskutinio etapo plaukikų, kovojusių laisvo stiliaus rungtyje, niekas neprilygo Vilniaus miesto sporto centro atstovui Povilui Strazdui (4 min. 04,47 sek.). Šalia jo ant podiumo atsistojo Paulius Martinkėnas (Kauno PM) ir Devidas Ivanauskas (Kauno PM „Startas“).

Kompleksiniu būdu distanciją įveikti pasirinko vos 2 dalyviai (abu – iš Kauno PM). Po atkaklios kovos Rokas Juozelskis įveikė Eimantą Milių. Nugalėtojas plaukimo takelyje užtruko 4 min. 44,33 sek.

Moterų tarpe laisvu stiliumi greičiausiai plaukė „Starto“ auklėtinė Ema Balčiūtė – 4 min. 43,08 sek., vos 0,7 sek. aplenkusi panevėžietę Dominyką Rapšytę. Trečioji atplaukė Alytaus PK „Taškas“ sportininkė Greta Gataveckaitė. Tuo tarpu kompleksiniu būdu plaukė vienintelė Erika Martišiūtė – 5 min. 23,93 sek.

16-18 m. amžiaus plaukikų grupėje ir trečią sykį pirmasis finišą pasiekė „Starto“ plaukikas Gedvydas Masiulis, nuotolį laisvu stiliumi įveikęs per 4 min. 16,95sek. Utenos DSC auklėtinis Aleksandras Kasakovskis užlipo ant atrojo, o vilnietis Mantas Zupkauskas – ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

Savo ruožtu Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikas Erikas Kapočius dominavo kompleksinio plaukimo rungtyje – 4 min. 40,55 sek. Už jo atplaukė Romanas Pokalo (Šiaulių PM „Delfinas“) ir Eigirdas Jankauskas (Kauno PM).

Tarp metais jaunesnių merginų 400 m laisvu stiliumi greičiausiai įveikė „Starto“ atstovė Liepa Kluonytė – 4 min. 39,35 sek., aplenkusi komandos draugę Mariją Rutkauskaitę ir panevėžietę Kamilę Kučaitę.

Kompleksinį plaukimą be didesnių problemų laimėjo vilnietė Kotryna Teterevkova, pagerindama asmeninį rekordą – 5 min. 13,89 sek. Antroji vieta atiteko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinei Paulinai Pekūnaitei, trečiąją iškovojo sostinės plaukikė Evita Vismerytė.

Iškovojęs pirmąją vietą II etape, vilnietis Jokūbas Tijūnonis buvo greičiausias ir paskutiniame varžybų etape jauniausių dalyvių amžiaus grupėje. Distancijoje plaukdamas laisvu stiliumi jis užtruko 4 min. 29,54 sek. Nuo jo vos 0,28 sek. atsiliko „Žemynos“ atstovas Aleksas Savickas, po kurio dar vienas panevėžietis Tomas Navikonis.

Ignalinietis Džiugas Karklelis buvo greičiausias tarp plaukusių kompleksiniu būdu – 5 min. 05,82 sek. Apdovanojimus taip pat pelnė klaipėdietis Nojus Skirutis ir iš sostinės atvykęs Aleksandras Sukelovič.

Mergaičių tarpe pirmosios dvi vietos išliko tos pačios kaip ir II varžybų etape. Įveikusi nuotolį per 5 min. 02,10 sek., laisvo stiliaus rungtyje nugalėjo panevėžietė Adelė Rusnė Juknevičiūtė, vėl aplenkusi komandos draugę Gabiją Trepekaitę. Ieva Vilimaitė buvo trečia.

Gabrielė Burokaitė buvo pirma kompleksiniame plaukime. Vilnietė takelyje užtruko 5 min. 35,77 sek. Už jos atplaukė dvi Kauno PM auklėtinės – Augustė Jociūtė ir Radvilė Kerševičiūtė.

Susumavus dviejų geriausių rungčių rezultatus pagal FINA taškų lentelę, paaiškėjo po 5 visų grupių geriausius plaukikus.

Vyriausių grupėje geriausiu taurės varžybų plaukiku pripažintas P.Strazdas. Už jo išsirikiavo D.Ivanauskas, R.Juozelskis, Tomas Sungaila, P.Martinkėnas.

Vidurinėje amžiaus grupėje triumfavo E.Kapočius, aplenkęs G.Masiulį, Romaną Pokalo, L.Kluonytę ir Ievą Jacevičiūtę.

Jauniausiųjų tarpe nugalėjo A.Savickas. Penktuke taip – T.Navikonis, J.Tijūnonis, D.Karklelis ir N.Skirutis.

„Dėkoju sporto mokyklų ir klubų vadovams, siuntusiems dalyvius į visus etapus. Ačiū sakau ir sportininkams, kurie palaikė varžybų idėją ir varžėsi dėl medalių prizų bei siekė asmeninių rekordų šiose sunkiose, bet labai reikšmingose sportine prasme distancijose. Negalima užmiršti ir teisėjų, kurie kantriai ir pareigingai atliko savo darbą. Džiaugiuosi, kad puiki idėja tapo geros kontrolinėmis varžybomis. Tikiuosi, kad ateityje tęsime jų vykdymą ir lauksime dar daugiau dalyvių ir dar geresnių rezultatų“, – po apdovanojimų kalbėjo šių varžybų vienas iš iniciatorių Saulius Binevičius.

Kiekvieno etapo nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurės medaliais, o geriausi plaukikai – piniginiais prizais.

ilg vid taure IIIetapas1

ilg vid taure IIIetapas2

ilg vid taure IIIetapas3

ilg vid taure IIIetapas4

ilg vid taure IIIetapas5

ilg vid taure IIIetapas6

ilg vid taure IIIetapas7

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai