Apdovanoti „Vidutinių ir ilgų nuotolių taurės 2020“ nugalėtojai

medal 1
Vasario 8 d., Alytus
50 m baseinas
Rezultatai

Šeštadienį Alytuje baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos „Vidutinių ir ilgų nuotolių taurė 2020“. Ankstesniuose varžybų etapuose 1500 m laisvuoju stiliumi distanciją įveikė vaikinai, o 800 m ilgio – merginos. Finaliniame trečiajame etape taurės dalyviai varžėsi 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

Vyresniųjų merginų amžiaus grupėje (g. 2004 m. ir vyresnės) vėl pati greičiausia buvo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė. 400 m l. stiliumi ji nuplaukė per 4 min. 39,90 sek. (asmeninis rekordas – 4.38,72). Antrą vietą užėmė Rugilė Girštautaitė (Panevėžio „Žemyna“) – 4 min. 45,22 sek., o trečią – dar viena Kauno plaukimo mokyklos sportininkė Elzė Bielskutė (4.49,24).

Jaunesniųjų grupėje pirmąsias dvi vietas užėmė Impuls plaukimo akademijos sportininkės – auksą iškovojo Patricija Kondraškaitė (4.45,66), o sidabrą – Smiltė Plytnykaitė (4.46,07). Bronza atiteko Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinei Ugnei Takuševičiūtei (4.50,92).

Lietuvos rekordas šioje distancijoje nuo 2014 metų priklauso Jūratei Ščerbinskaitei ir yra 4 min. 19,05 sek.

Vaikinų grupėje – g. 2003 m. ir vyresni – nugalėjo Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Povilas Strazdas. 400 m l. stiliumi jis įveikė per 4 min. 09,28 sek. ir iškovojo auksą. Sidabrą pelnė antrą rezultatą tarp visų dalyvių užfiksavęs Mantas Lisauskas (Kauno sporto mokykla „Startas“), distancijoje užtrukęs 4 min. 12,18 sek. Bronza atiteko Panevėžio „Žemynos“ plaukikui Tomui Navikoniui – 4 min. 15,60 sek.

Jaunesniųjų grupėje antrą šių metų taurės aukso medalį iškovojo Arnas Čereška (Kauno plaukimo mokykla). Nugalėtojo laikas – 4 min. 19,39 sek. Visai nedaug (tik 0,30 sek.) nuo jo atsiliko antrą vietą užėmęs Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Danielis Kvederis – 4 min. 19,69 sek. Trečią greičiausią rezultatą užfiksavo Kiril Stepanov (Vilniaus miesto sporto centras), nuotolį įveikęs per 4 min. 25,72 sek.

Danui Rapšiui nuo praėjusių metų priklausantis šalies rekordas šioje rungtyje yra  3 min. 43,36 sek.

1

Jaunesnių vaikinų grupėje geriausiu taurės plaukiku tapo Arnas Čereška (Kauno plaukimo mokykla), surinktais taškais aplenkęs Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinius – antroje vietoje likusį Danielį Kvederį ir trečią vietą užėmusį Martin Tretjak.

vidutiniai ilgi alytus jaunesni

Vyresniųjų grupėje nugalėtoju tapo Mantas Lisauskas (Kauno sporto mokykla „Startas“), aplenkęs 2-ą vietą užėmusį Vilniaus miesto sporto centro plaukiką Povilą Strazdą. O 3-ią vietą iškovojo Tomas Navikonis (Panevėžio „Žemyna“).

vidutiniai ilgi alytus vyresnijpg

Geriausia šių metų taurės varžybų plaukike pagal etapų metu surinktus FINA taškus jaunesniųjų grupėje pripažinta Patricija Kondraškaitė (Impuls plaukimo akademija). Antroji vieta atiteko jos komandos draugei Smiltei Plytnykaitei, o trečioji – Beatai Jakštaitei (Panevėžio „Žemyna“).

vidutiniai ilgi alytus jaunesnes

Vyresniųjų tarpe nugalėjo Agnė Šeleikaitė (Kauno plaukimo mokykla), aplenkusi 2-ą vietą užėmusią Rugilę Girštautaitę (Panevėžio „Žemyna“) ir Elzę Bielskutę (Kauno plaukimo mokykla), iškovojusią 3-ą vietą.

vidutiniai ilgi alytus vyresnes

Visų trijų varžybų etapų nugalėtojai buvo apdovanoti taurės medaliais ir diplomais, o geriausi taurės plaukikai – piniginiais prizais.

LPF „Vidutinių ir ilgų nuotolių taurės 2020“ varžybomis siekiama paskatinti sportininkus ugdyti savo ištvermę ir nebijoti imtis iššūkio išbandyti savo jėgas ilgesnėse plaukimo distancijose.

Primename, kad į šių metų vasarą vyksiančių Tokijo olimpinių žaidynių plaukimo programą yra įtrauktos trys papildomos rungtys, iš kurių net dvi skirtos ilgiems nuotoliams. Pirmą kartą istorijoje 1500 m laisvuoju stiliumi rungtyje olimpinių medalių sieks moterys, o 800 m distancijoje – vyrai.