Birželio 11–12 dienomis Alytuje vyks Lietuvos jaunių-jaunimo čempionatas, kuriame bus išdalinti paskutiniai kelialapiai į Europos jaunimo čempionatą Romoje (Italija).
Į Romą vyks tie jaunieji sportininkai, kurie nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki 2021 m. birželio 12 d. bus įvykdę atrankos normatyvus olimpinėse rungtyse, ir papildomi plaukikai, atsižvelgiant į Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prioritetus (komandinės estafetės, pažangumas, perspektyva).
Šiuo metu normatyvus į Europos jaunimo čempionatą yra pasiekę Silvija Statkevičius, Tomas Navikonis, Smiltė Plytnykaitė, Aleksas Savickas ir Daniil Pancerevas, kuris dėl sportinės veiklos sutarties pažeidimų Trenerių tarybos ir LPF yra suspenduotas neribotam laikui.
Likusius komandos dalyvius Trenerių taryba atrinks atsižvelgdama į plaukikų pasiektus rezultatus minėtu periodu ir paskutinėse įskaitinėse varžybose (Jaunių-jaunimo čempionate birželio 11–12 d.) bei trūkstamų sportininkų poreikį čempionato komandinėms estafetėms.
Jeigu šalies jaunių-jaunimo čempionate neatsiras daugiau sportininkų, kurie įvykdys atrankos normatyvus, į komandą bus kviečiami tie plaukikai, kurie sudarytų kuo stipresnes 4 x 200 m l. stiliumi, 4 x 100 m l. stiliumi ir 4 x 100 m kompl. b. estafetes. Taip pat bus atsižvelgiama į sportininkų perspektyvumą, jų daromą pažangą, KKSD taškus.
- 2003 m. vaikinams ir 2004 m. merginoms – normatyvai;
- 2004 m. vaikinams ir 2005 m. merginoms – 740 FINA taškų;
- 2005 m. vaikinams ir 2006 m. merginoms – 700 FINA taškų;
- 2006 m. vaikinams ir 2007 m. merginoms – 630 FINA taškų.
Su LPF Vykdomojo komiteto patvirtintais Europos jaunimo plaukimo čempionato atrankos kriterijais detaliau galima susipažinti čia.
Pasak LPF prezidento Tomo Kučinsko, šalies delegacija Romoje bus gausesnė nei planuota.
„Pirminiame plane pagrindinis jaunimo sezono akcentas turėjo būti rugpjūčio pabaigoje Kazanėje, Rusijoje, vyksiantis Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas, tačiau sulaukėme žinių, kad jis šiemet neįvyks.
Nenorime antrus metus iš eilės jaunimo palikti be pagrindinių sezono varžybų, todėl priėmėme sprendimą į liepą vyksiantį Europos jaunimo čempionatą deleguoti gausesnę komandą.
Šiuo metu normatyvus yra įvykdę tik keturi plaukikai, bet planuojame į Romą siųsti iki 12 jaunų, perspektyvių plaukikų. Taigi, žinutė visiems jaunimo amžiaus grupės plaukikams labai konkreti – birželio 11–12 d. Alytuje vyksiančios varžybos yra itin svarbios.
Tačiau ir įvykdyti atrankos normatyvai negarantuoja kelialapio į Europos jaunimo čempionatą, jeigu yra pažeidžiama sportininko veiklos sutartis su federacija.
Plaukikų užfiksuoti rezultatai ir FINA taškai tikrai nebus vienintelis kriterijus, atrenkant sportininkus į estafetes. Svarstydami kandidatus, omenyje turėsime ir amžiaus nuolaidą, bet mums ne mažiau svarbus ir pačių sportininkų ir jų trenerių gebėjimas dirbti komandoje su Trenerių tarybos ir rinktinių treneriais, pasiruošimo programų derinimas ir ilgalaikis požiūris į sportininkų rengimą 2024 ir 2028 metų olimpinėms žaidynėms.
Kartu turime visi suprasti, kad valstybės, finansuojančios Lietuvos plaukimo federaciją, vienas iš pagrindinių tikslų – užauginti olimpiečius ir prizininkus aukščiausio rango tarptautinėse varžybose“, – sakė T. Kučinskas.
Apie Pasaulio jaunimo čempionato atidėjimą prieš keletą dienų oficialiu FINA laišku pasidalino ir Rusijos plaukimo federacija:
„Mūsų sportininkų ir visų dalyvaujančių FINA renginiuose sveikata ir saugumas yra pagrindinis mūsų prioritetas. Neabejotina, kad Kazanė šią vasarą yra pasirengusi saugiai priimti sportininkus pačiomis geriausiomis sąlygomis. Tačiau vykdydami savo pareigą ir misiją surengti varžybas aukščiausiu lygiu, mes taip pat turime užtikrinti, kad skirtingų šalių sportininkai turėtų vienodas galimybes dalyvauti tokiose prestižinėse varžybose.
Suprantame, kad, nepaisant visų taikytų priemonių, rizikos ir pasekmių visiškai pašalinti negalima. Be to, tarptautinės kelionės dabartinėje situacijoje išlieka viena iš didžiausių nepilnamečių sportininkų tėvų problemų ir yra pagrindinis rizikos veiksnys, kurį labai sunku kontroliuoti. Taip pat, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, įvairių šalių taikomi kelionių apribojimai bet kada vėl gali būti sugriežtinti.
Tikimasi, kad minėti veiksniai gali sukelti sunkumų, kurie turės įtakos potencialiam jaunų talentingų varžovų skaičiui labai laukiamame pasaulio jaunių plaukimo čempionate Rusijoje.
Po išsamios diskusijos šiuo klausimu FINA vadovybė priėmė sprendimą svarstyti galimybę planuojamą čempionatą atidėti iki 2022 m. rugpjūčio pabaigos.“
Dėl nelygių galimybių treniruotis, kelionių apribojimų ir koronaviruso grėsmės apie planus nesiųsti savo komandų į Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatą Kazanėje (Rusija) jau anksčiau skelbė Australija ir Kanada. Dėl finansinių ir kitų priežasčių savo plaukikų į šį čempionatą taip pat nebūtų delegavusi ir Jungtinė Karalystė.
Primename, kad Europos jaunimo plaukimo čempionatas turėjo įvykti dar praėjusių metų liepą Aberdyne (Jungtinė Karalystė), tačiau dėl kilusios pandemijos buvo nuspręsta jį atšaukti.
Galutinė Europos jaunimo čempionato komandos sudėtis bus patvirtinta LPF Vykdomojo komiteto posėdyje, kuris vyks birželio 14 d.
{loadposition rssocial}