Plaukimas

Atšaukiami „Nordic“ amžiaus grupių ir Europos jaunimo čempionatai

fukuoka2022

Pasquale Mesiano / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

Šiaurės šalių plaukimo federacijos bendru sutarimu priėmė sprendimą šiemet nerengti vienų svarbių tarptautinių varžybų – „Nordic“ amžiaus grupių plaukimo čempionato, kuris turėjo vykti liepos 11–12 dienomis Kaune.

Čempionate turėjo dalyvauti 13–15 metų mergaitės ir 14–16 metų berniukai iš Islandijos, Danijos, Farerų salų, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Estijos Latvijos ir Lietuvos. Taip pat konkurenciją turėjo papildyti ir jaunieji plaukikai iš Nyderlandų, Šveicarijos, Baltarusijos ir Lenkijos.


Europos plaukimo lyga (LEN) pranešė atšaukianti šiemet turėjusius įvykti Europos jaunimo čempionatus. Vasarą jaunieji plaukikai planavo varžytis Aberdyne, šuolininkai į vandenį – Edinburge, dailiojo plaukimo atstovai tikėjosi pasirodyti Maltoje, atviro vandens plaukikai – Prancūzijoje, o vandensvydininkai – Romoje ir Vole.

Deja, dėl koronaviruso krizės Europoje LEN biuras priėmė sprendimą visus šiuos čempionatus visiškai atšaukti. Buvo svarstoma perkelti juos į rugsėjį, tačiau galimi kelionių ir renginių draudimai bei sutrikdyta nacionalinių federacijų veikla negalės užtikrinti tinkamo visų šių varžybų organizavimo.

LEN tikisi jaunimo čempionatus sugrąžinti 2021 metais. Be to, LEN techniniai komitetai jau rengia pasiūlymus, kaip tų amžiaus grupių sportininkai, kurie prarado galimybę varžytis šių metų čempionatuose, galėtų turėti teisę sudalyvauti juose kitais metais.

LEN taip pat atšaukė šią vasarą ir rudenį turėjusius vykti visus LEN atvirų vandenų plaukimo taurės etapus.

Artimiausiomis savaitėmis LEN biuras svarstys, kaip tinkamai užbaigti vandensvydininkų sezoną, o taip pat nuspręs, kada Budapešte turėtų vykti Europos vandens sporto šakų čempionatas. Pranešama, kad čempionatas, kuris jau buvo nukeltas į šių metų rugpjūtį, greičiausiai bus taip pat pavėlintas.

Pilną LEN pranešimą galite skaityti <<čia>>


fukuoka2022Tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA) pakoregavo pasaulio čempionato Fukuokoje (Japonija) datą. 2021 m. vasarą turėjęs vykti čempionatas perkeltas į 2022 m. ir truks nuo gegužės 13 iki 29 dienos. O pasaulio veteranai Japonijos Kiūšiū saloje varžysis tų pačių metų gegužės 31 – birželio 9 dienomis.

Plačiau apie FINA sprendimą skaitykite <<čia>>


Linkime visiems sveikatos ir tikimės, kad per artimiausias savaites visi galės saugiai sugrįžti į baseinus.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai