Plaukimas

Atvirame Anykščių jaunučių plaukimo čempionate pagerintas šalies rekordas

155 jaunieji plaukimo talentai dalyvavo Anykščiuose įvykusiame atvirame jaunučių plaukimo čempionate. Be šeimininkų atstovų dvejose amžiaus grupėse jame varžėsi dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Ignalinos.

Geriausiais čempionato plaukikais, susumavus trijų geriausių rungčių FINA taškus, vyresnių dalyvių (15 m. berniukai ir 14 m. mergaitės) tarpe pripažinti Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniai Aleksas Savickas ir Gabija Trepekaitė.

Jaunesnių dalyvių (12-14 m. berniukų ir 11-13 m. mergaičių) grupėje geriausiais pripažinti Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro atstovas Daniil Pancerevas ir Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Radvilė Kerševičiūtė.

Šioje amžiaus grupėje klaipėdiečiai D.Pancerevas ir Danielis Kvederis tapo vieninteliais čempionato dalyviais, iškovojusiai po 4 aukso medalius. Pirmasis sportininkas nugalėjo 100 m peteliškės, 50 m ir 100 m. laisvu stiliaus ir 100 m krūtine rungtyse, antrasis triumfavo 400 m ir 200 m laisvu stiliumi ir 200 m ir 100 m nugara distancijose.

Abu šie sportininkai, o taip pat ir Martinas Tretjakas bei Jonas Jokšas prisidėjo ir prie geriausio šalyje rezultato pagerinimo berniukų kombinuotoje estafetėje 4×100 m. Ši ketveriukė plaukimo takelyje užtruko 4 min. 07,00 sek. – tai naujasis berniukų iki 15 m. Lietuvos rekordas trumpajame baseine.

Daugiausiai sykių, net šešis, ant nugalėtojų pakylos lipo Vilniaus miesto sporto centro auklėtinė Anastasija Chafizova, iš kurių tris kartus – ant pirmojo jos laiptelio. Po keturis medalius, iš kurių – tris aukso, taip pat pelnė panevėžietis A.Savickas ir Kauno plaukimo mokyklos atstovai Lukas Liutkevičius ir R. Kerševičiūtė.

Pasak šalies rinktinės vyr. trenerės Rasos Duškinienės, šis čempionatas jauniesiems talentams suteikė itin vertingos patirties.

„Anykščiuose surengtas čempionatas, turbūt, yra pirmasis, kur tokio amžiaus dalyviai galėjo išmėginti jėgas ir finaliniuose plaukimuose. Vaikams tai buvo iššūkis ir labai gera pradžia kopiant aukštyn bei ruošiantis aukštesnio lygio varžyboms. Mes ne visada jauniesiems sportininkams galime suteikti tokias progas, o dažnai nedarydami panašių etapų vaikus įstumdavome į pakankamai sunkią situaciją, kai vėliau reikėdavo plaukti du kartus. Jie tam nebūdavo pasiruošę psichologiškai ir fiziškai. Pats pagrindinis tikslas – treniruotis bei mokytis. Manau, kad jį tikrai pasiekėme. Varžybos pasiteisino, vaikai susikaupė, o jei kai kurie buvo pernelyg atsipalaidavę – gavo vertingos patirties. Tai – pats svarbiausias dalykas“, – teigė R.Duškinienė.

Anot specialistės, čempionate Anykščiuose favoritai pateisino savo vardus, tačiau jau per kelis artimiausius mėnesius šalies sporto padangėje gali sužibti naujų žvaigždučių.

„Visi talentai yra pastebėti ir surikiuoti jau nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio. Viena talentinga mergaitė, kuri yra rimta pretendentė patekti į rinktinę, šįkart negalėjo dalyvauti dėl ligos. Ji blykstelėjo po Naujųjų ir gaila, kad šios perspektyvios sportininkės nebuvo Anykščiuose. Aišku, nėra garantijų, kad dabar išsiskiriantys vaikai bus ryškiai matomi ir kitais metais. Manau, turėtų atsirasti ir naujų talentų, nes per metus šio amžiaus vaikai gerokai pagerina savo rezultatus“, – kalbėjo R.Duškinienė.

Ji dėkojo čempionatą suorganizavusiam Anykščių kūno kultūros ir sporto centrui. „Mūsų senas pažįstamas Žilvinas Ovsiukas pasistengė, kad kiek įmanoma daugiau vaikų gautų prizus. Labai džiaugiamės, kad rėmėjų tarpe buvo ir sulčių gamintojai, nes žiemą, ypatingai sportininkams, trūksta vitaminų“, – sakė rinktinės trenerė.

Anykščių KKSC dėkoja čempionato dalyviams bei rėmėjams – Lietuvos plaukimo federacijai, ŽŪK „Ažuožerių sultys“, „Cosmos–Paukščių takas“, UAB „Pilnatvė“ ir IĮ „Kompeksa“.

Čempionato nuotraukos (pirma diena)

Čempionato nuotraukos (antra diena)

Visi čempionato rezultatai

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai