Australijos čempionate Adelaidėje – du R.Meilutytės medaliai ir neįprasta rungtis

Pajėgiausia šalies plaukikė Rūta Meilutytė Europos čempionatui Kopenhagoje ruošiasi tolimoje Australijoje. Praėjusią savaitę ji dalyvavo šios šalies trumpojo baseino čempionate Adelaidėje.

Varžybas R.Meilutytė pradėjo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Laimėjusi atranką (1 min. 06,24 sek.), finalų sesijoje ji nuotolį įveikė per 1 min. 05,69 sek., vos 0,08 sek. nusileisdama vietos atstovei Jessicai Hansen.

Dvigubai ilgesnio nuotolio atrankoje Lietuvos plaukikė pasiekė šeštą rezultatą (2 min. 27,51 sek.), o finale aplenkė dar dvi varžoves, užimdama 4-ą vietą. Kovoje dėl medalio R.Meilutytė atrankos laiką pagerino daugiau nei 3 sek. – 2 min. 24,17 sek.

Rungties čempione tapo Australijos rinktinės narė Taylor McKeown, finišą pasiekusi per 2 min. 20,55 sek.

Paskutinę čempionato dieną 50 m plaukimo krūtine sprinte R.Meilutytė dar sykį užlipo ant podiumo. Sidabro medalį lietuvaitei užtikrino 30,81 sek. rezultatas, nusileista tik šeimininkų plaukikei Georgiai Bohl (30,57 sek.).

Varžybas mūsų sportininkė užbaigė netikėtai – šokdama į baseiną 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Daug ištvermės reikalaujančią distanciją lietuvaitė įveikė per 18 min. 13,25 sek. ir užėmė 6-ą vietą.

„ Pasiruošimas vyksta gerai, smagu dirbti ir semtis patirties iš pajėgios vietinės komandos. Varžybomis Adelaidėje ir rezultatais esu patenkinta. Pagal tai, kuria linkme šiuo metu dirbame, viskas atrodo teigiamai. 1500 m plaukimas man buvo iššūkis. Tai – labiau pramoga, o ne rungtis kuriai ruošiuosi. Nuotaikos geros, dirbame ir tęsiame pasiruošimą Europos čempionatui gruodžio mėnesį“, – po varžybų sakė R.Meilutytė.

Australijos čempionate be mūsų olimpietės varžėsi tokios vietos ir pasaulio plaukimo žvaigždės kaip olimpiniai čempionai Emily Seebohm, Emma Mackeon, Mackas Hortonas, Kyle’as Chalmersas , seserys Cate ant Bronte Campbell, o taip pat japonas Daiyo Seto.