Baigėsi Lietuvos vidutinių ir ilgų nuotolių taurės varžybų I etapas

ilg vid taure Ietapas2

Penktadienį ir šeštadienį Kauno „Vilijos“ ir „Starto“ baseinuose prasidėjo Lietuvos vidutinių ir ilgų nuotolių taurės varžybos. I etape varžėsi 165 sportininkai, trejose amžiaus grupėse plaukę 1500 m laisvu stiliumi.

Vyriausių plaukikų amžiaus grupėje (19 m. ir vyresni) nugalėtoju tapo Deividas Ivanauskas iš Kauno sporto mokyklos „Startas“, nuotolį įveikęs per 16 min. 07,88 sek. Jis aplenkė Vilniaus MSC atstovą Povilą Strazdą (16 min. 27,52 sek.) ir Kauno plaukimo mokyklos auklėtinį Roką Juozelskį (16 min. 34,26 sek.)

Moterų tarpe niekas neprilygo Panevėžio „Žemynos“ plaukikei Erikai Martišiūtei – 18 min. 07,14 sek. Už jos atplaukė Agnė Šeleikaitė (Kauno PM, 18 min. 20,36 sek.) bei Alytaus plaukimo klubui „Taškas“ priklausanti Greta Gataveckaitė (18 min. 25,19 sek.). Šioje amžiaus grupėje varžėsi 18 m. ir vyresnės sportininkės.

Jaunesnių, 16-18 m. amžiaus vaikinų grupėje, pirmasis nuotolį įveikė „Starto“ plaukikas Gedvydas Masiulis – 16 min. 30,47 sek. Tuo tarpu dėl antrosios vietos kovojusius Romaną Pokalo (Šiaulių PM „Delfinas“) bei Eriką Kapočių (Ignalinos kultūros ir sporto centras) skyrė vos 0,76 sek.. Anksčiau finišo sienelę palietė šiaulietis – 16 min. 39,91 sek.

Šio amžiaus grupės plaukime nutiko ir ilgų nuotolių rungtyse labai retai pasitaikantis atvejis – dar vienas Šiaulių atstovas Pijus Bartašius starto metu per anksti įšoko į baseiną ir buvo diskvalifikuotas.

15-17 m. merginų grupėje užtikintai nugalėjo alytiškė Ieva Jucevičiūtė – 18 min. 20,19 sek. Už jos finišavo Liepa Kluonytė („Startas“, 18 min. 48,19 sek.) ir Gabija Stachnevičiūtė (Panevėžio sporto gimnazija, 19 min. 10,37 sek.).

Jauniausių dalyvių tarpe greičiausi buvo žemyniečiai Aleksas Savickas – 17 min. 03,27 sek. ir Gabija Trepekaitė – 19 min. 38,64 sek. Antrąsias vietas tiek vaikinų, tiek merginų tarpe užėmė taip pat „Žemynos“ auklėtiniai Tomas Navikonis (17 min. 15,89 sek.) ir Adelė Rusnė Juknevičiūtė (19 min. 46,68 sek.), o ant trečiojo apdovanojimų laiptelio lipo – Vilniaus MSC plaukikai Jokūbas Tijūnonis (17 min. 36,07 sek.) ir Anastazija Chafizova (20 min. 19,97 sek.).

II etapas, kuriame bus plaukiama 800 m laisvu stiliumi, įvyks sausio 26 d. Panevėžyje (moterys) ir sausio 27 d. Šiauliai (vyrai).