Plaukimas

Baltijos šalių čempionatą laimėjo lietuviai, pagerinti du šalies mergaičių rekordai

Tradiciniame trijų Baltijos šalių, Lietuvos, Latvijos ir Estijos, plaukimo čempionate, kuris šiemet buvo surengtas Kaune, šeimininkų plaukimo komanda iškovojo pirmąsias vietas visose trijose amžiaus grupėse, nepaisant to, kad estai surinko daugiausiai pirmosios vietos apdovanojimų individualiose rungtyse.

Aštriausia kova vyko jauniausių (2003-2004 m. gimimo berniukų ir 2004-2005 m. mergaičių) plaukikų amžiaus grupėje, kurios dalyviai turėtų sudaryti rinktinės pagrindą 2019 m Olimpinėse jaunimo žaidynėse (OjŽ). Joje Lietuva surinko 253 taškus ir ją persekiojusią Estiją aplenkė vos 3 taškais. Tuo tarpu Latvijos sąskaitoje atsidūrė 136 taškai.

Jaunimo grupėje (2000-2002 m. gimimo vaikinai ir 2001-2003 m. gimimo merginos), kovojusioje dėl bilietų į Europos jaunimo čempionatą (EJČ), lietuvaičiai surinko 245 taškus ir savo pranašumu suabejoti neleido. Kovoje dėl antrosios vietos dar sykį joje įsikūrė Estija (196 taškai), šalia kurių liko latviai (185 taškai).

Vyriausiųjų plaukikų grupėje pergalę lietuviams užtikrino 1035 surinkti taškai. Jiems į nugarą nuolat kvėpavę estai į savo taupyklę įdėjo 983 taškus. Latvijos plaukikai šioj grupėje didesnio iššūkio varžovams nemetė – 185 taškai.

Kiekvienoje dalyvių grupėje buvo išrenkami geriausi kiekvienos šalies sportininkai, savo komandai atnešę daugiausiai taškų. Nugalėjusiai Lietuvai jų daugiausiai surinko Adelė Rusnė Juknevičiūtė ir Daniil Pancerevas, Kotryna Teterevkova ir Erikas Kapočius bei Agnė Šeleikaitė ir Povilas Strazdas, laimėjęs 4 aukso medalius – daugiausiai iš visos komandos.

Šio čempionato dalyviai taip pat galėjo įvykdyti Europos čempionato (EČ), Europos jaunimo čempionato (EJČ) ir Jaunimo olimpinių žaidynių (JOŽ) normatyvus.

Lietuvos plaukimo specialistus ypač nudžiugino K.Teterevkova. 16-metė vilnietė, plaukdama sau įprastu krūtinės stiliumi, sugebėjo įvykdyti ne tik EJOF ar EJČ normatyvus, bet ir teisę dalyvauti Europos plaukimo čempionate, kuris įvyks rugpjūtį Glazge (Škotija).

„Nors tai tik pirmosios atrankos varžybos Lietuvos plaukikams, bet mūsų jaunoji plaukikė Kotryna įvykdė normatyvus į visas minėtas varžybas. Turėsime galimybę pamatyti ir įvertinti, ar ši jauna ir viena perspektyviausių mūsų sportininkių žengs dar vieną žingsnį savo tobulėjime ir bus pasiruošusi ilgam sezonui, kadangi Europos jaunimo čempionatas ir Europos plaukimo čempionatas vyks vasarą, tuo tarpu žaidynės nusikels į Buenos Aires ir vyks tik spalį“, – kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentas Saulius Binevičius.

Paraišką dalyvauti JOŽ pateikė ir A.Šeleikaitė, įvykdžiusi žaidynių normatyvus, plaukiant 50 m ir 100 m krūtine.

Jauniausioje amžiaus grupėje krito du šalies rekordai, kuriuos pasiekė 12-metė Radvilė Kerševičiūtė. Trenerio Justo Achramavičiaus auklėtinė pagerino net du mergaičių iki 13 m. rekordus peteliškės rungtyje. 100 m kaunietė įveikė per 1 min. 08,51 sek., o 200 m – per 2 min. 34,14 sek.

Įdomu tai, kad rekordą ilgesnėje distancijoje mergaitė pasiekė atviroje dalyvių grupėje užlipdama ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

Pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvoje rengiamose varžybose dalyvavo atstovas iš Europos plaukimo federacijos (LEN). Čempionate apsilankė techninio komiteto narys lenkas Waldemaras Killianas. S.Binevičiaus teigimu, svečias liko patenkintas varžybų pravedimu, gyrė teisėjus bei jų darbą ir pačią varžybų koncepciją, kai buvo vykdomi ir parengiamieji plaukimai, ir finalai.

Be LEN atstovo varžybų teisėjų būrį papildė ir dvi teisėjos iš Latvijos.

Balandžio 12-14 d. Kaune įvyks Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame bus galima įvykdyti normatyvus bei užsitikrinti kelialapius į svarbiausias sezono varžybas. Prieš jį, balandžio 6-7 d., Alytuje varžysis jaunimas ir jauniai.

Visi varžybų rezultatai

Pirmosios čempionato dienos nuotraukos

Antrosios čempionato dienos nuotraukos

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai