Baltijos šalių čempionatas 2020: 2-oji diena

Ryga (Latvija)
Kovo 7–8 d.
50 m baseinas
Varžybų svetainė Visi rezultatai

Sekmadienį Rygoje (Latvija) baigėsi tradicinis Baltijos šalių plaukimo čempionatas. Antrąją varžybų dieną nemažai lietuvių gerino asmeninius rekordus, o rytiniuose plaukimuose geriausiai pasirodę sportininkai dar pakovojo dėl medalių ir vakarinėje čempionato sesijoje.

126 73 199

Baltijos šalių čempionu vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje tapo Aleksas Savickas. Lietuvis A finale finišavo užtikrintai per 1 min. 2,99 sek. ir aplenkė visus varžovus. Ryte A. Savickas plaukė kiek greičiau (1.02,70) ir pasiekė asmeninį rekordą.

200 m plaukimo nugara rungtyje čempionato bronzą pelnė Erikas Grigaitis. Finale mūsiškis distanciją įveikė per 2 min. 4,72 sek. Nugalėtoju tapo Estijos plaukikas Ivan Stseglov (2.02,80).

Marija Romanovskaja moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale iškovojo bronzos apdovanojimą. Jaunoji plaukikė finišavo per 4 min. 40,25 sek. ir buvo kiek lėtesnė nei rytinėse varžybose. Čempione tapo latvė Arina Baikova (4.20,68).

Vyrų 50 m l. stiliumi A finale net du lietuviai lipo ant prizininkų pakylos. Čia aukso medaliu pasipuošė jauniausias šio finalo dalyvis Jokūbas Keblys (22,79), o bronza – Julius Bačkulis (23,39).

Dar vieną bronzos apdovanojimą Lietuvos komandai pridėjo Agnė Šeleikaitė. Lietuvė moterų 50 m krūtine A finale užėmė trečią vietą (32,60). Auksas šioje rungtyje atiteko Estijos plaukikei Mariai Romanjuk (31,86).

400 m kompleksinio plaukimo finale pradžiugino aukso medalį pelnęs Nojus Skirutis. Jis distanciją įveikė per 4 min. 42,08 sek. ir artimiausią varžovą pranoko beveik 6 sekundėmis.

Moterų 200 m peteliške finale pirma finišavusi, tačiau diskvalifikaciją gavusi Radvilė Kerševičiūtė 50 m nuotolį tuo pačiu stiliumi įveikė trečia (28,67) ir iškovojo bronzą. Auksas atiteko estei Alinai Vedehhovai (28,41). Iki sidabro Radvilei pritrūko tik 0,07 sek.

Vyrų 50 m nugara A finale dominavo lietuviai. Pirmas finišo sienelę palietė Erikas Grigaitis (26,76), o antras Eimantas Milius, nuo tautiečio atsilikęs vos 0,02 sek. 26,78 sek. – tai naujas Eimanto karjeros rekordas.

Tradiciškai vakarą užbaigė komandinės estafetės. Moterų 4 x 100 m kompl. būdu finale lietuvės (Gustė Šimkutė, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Smiltė Plytnykaitė) užėmė 3-iąją vietą. Mūsiškių laikas – 4 min. 25,46 sek. Nugalėjo Latvijos merginų komanda (4.14,09). Vyrų 4 x 100 m l. stiliumi rungtyje Lietuvos vaikinų komanda iškovojo sidabro medalius. Jokūbas Keblys, Tomas Navikonis, Rimas Bacevičius ir Julius Bačkulis finišavo per 3 min. 27,45  sek. ir nusileido Estijos komandai (3.25,75).

Jaunių ir jaunimo įskaitose varžęsi plaukikai medalių komplektus, kaip ir vakar, išsidalino rytinėje čempionato dalyje.

• jaunimo (youth) – mergaitės, g. 2003–2004 m., berniukai, g. 2002–2003 m.;
  • suaugusiųjų (open) – be amžiaus apribojimų.

Čempionatas įtrauktas į FINA kvalifikacinių varžybų kalendorių, o visi sportininkai taip pat turės galimybę šiose varžybose įvykdyti dar nepasiektus Tokijo olimpinių žaidynių normatyvus.

Varžybas galima stebėti tiesiogiai per sportacentrs.com arba swimming.lv svetainėje.