Baltijos šalių čempionate lietuviai užėmė antrąją vietą

daniil pancerevas 2022 03 27

Estijos plaukimo federacijos / Eesti Ujumisliit nuotr.

Kovo 26-27 Tartu (Estija) 50 m Nuostatai Rezultatai Tiesioginė transliacija

Savaitgalį Estijos mieste Tartu vyko Baltijos šalių plaukimo čempionatas. Dvi dienas trukusiose varžybose Lietuvai atstovavo 51 šalies plaukikas.

Gausiausią komandą į čempionatą delegavo šeimininkai estai – 125 sportininkus, latviai atsiuntė 38 plaukikus. Visi čempionato dalyviai varžėsi trijose amžiaus grupėse: jaunių, jaunimo ir vyresnių (open).

Kaip lietuviams sekėsi pirmąją varžybų dieną, skaitykite čia.

Rytinėje varžybų dalyje paaiškėjo amžiaus grupių prizininkai. Po pirmosios čempionato dienos komandinėje įskaitoje pirmavo Estijos plaukikai, antri buvo lietuviai, o treti rikiavosi latviai.

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale Baltijos šalių čempione tapo Smiltė Plytnykaitė, finišavusi 56,94 sek. ir įtikinama persvara aplenkusi labiau patyrusią varžovę Gabrielą Nikitiną (58,05 sek.) iš Latvijos.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale bronzos medalį iškovojo Kristupas Trepočka (1 min. 56,34 sek.). Jis antrą kartą per dieną pagerino asmeninį rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 1 min. 57,70 sek.

Po moterų 200 m plaukimo krūtine rungties finalo ant prizininkių pakylos lipo dvi lietuvės. Naują asmeninį karjeros rekordą užfiksavusi Guoda Stančikaitė (2 min. 38,66 sek.) pelnė sidabrą, o Karilė Ališauskaitė (2 min. 38,83 sek.) – bronzą. Karilei geriausią asmeninį rezultatą pavyko pranokti rytinėje varžybų dalyje (2 min. 37,40 sek.). Šis laikas taip pat yra naujas šalies merginų iki 15 metų rekordas. Nugalėjo estė Maria Romanjuk (2 min. 36,47 sek.).

Moterų 100 m plaukimo nugara A finale čempionės titulą iškovojo Paulina Pekūnaitė, distanciją įveikusi per 1 min. 04,85 sek.

Vyrų 200 m plaukimo nugara rungtyje Erikas Grigaitis finišavo per 2 min. 05,07 sek. ir, nusileidęs tik latviui Ģirts Feldbergs (2 min. 04,45 sek.), pelnė sidabro medalį.

Bronzos medalį moterų 200 m plaukimo peteliške finale iškovojo Radvilė Kerševičiūtė (2 min. 26,04 sek.).

Moterų 400 m plaukimo l. stiliumi finale trečią vietą užėmė Austė Backevičiūtė. Distanciją ji įveikė per 4 min. 40,57 sek.

Vyrų 50 m l. stiliumi rungties A finale trečias atplaukė ir bronzą iškovojo Daniil Pancerevas (23,95 sek.).

Moterų 50 m plaukimo krūtine A finale Baltijos šalių čempione tapo Agnė Šeleikaitė (32,76 sek.), aplenkusi Jekateriną Vorontsovą (33,20 sek.) iš Estijos. Trečia finišavo Karilė Ališauskaitė (33,44 sek.), kuri 0,01 sek. pagerino asmeninį rekordą.

Vytė Gelažytė bronzos medalį pelnė moterų 200 m kompleksinio plaukimo finale. Nuotolį ji įveikė per 2 min. 28,78 sek.

Vyrų 400 m kompleksinio plaukimo finale Lietuvos atstovai užėmė dvi prizines vietas. Eimantas Milius finišavo antras (4 min. 42,11 sek.), o Adomas Gatulis atplaukė trečias (4 min. 47,65 sek.).

Edvinas Česnakas bronzos medalį iškovojo vyrų 50 m plaukimo nugara A finale. Lietuvis finišavo per 27,10 sek.

Čempionatą užbaigė dvi komandinės estafetės.

Moterų estafetėje 4 po 100 m komb. būdu lietuvės (Paulina Pekūnaitė, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Smiltė Plytnykaitė) užėmė antrąją vietą. Mūsiškių laikas – 4 min. 19,45 sek. Greitesnės buvo Estijos plaukikės (4 min. 18,42 sek.).

Vyrų estafetėje 4 po 100 m l. stiliumi už šalies komandą plaukę Daniil Pancerevas, Edvinas Česnakas, Erikas Grigaitis ir Julius Bačkulis finišavo antri (3 min. 26,48 sek.). Nugalėjo paskutiniuose metruose lietuvius aplenkęs Estijos ketvertas (3 min. 26,33 sek.).

Per abi varžybų dienas net po tris aukso ir po vieną bronzos medalį asmeninėse rungtyse pelnė Kristupas Trepočka ir Vytė Gelažytė. Triskart čempionu taip pat tapo ir Daniil Pancerevas.

Geriausiais varžybų plaukikais (pagal FINA taškų lentelę) jauniausioje amžiaus grupėje pripažinti Smiltė Plytnykaitė (100 m l. stiliumi – 748 tšk.) ir Kristupas Trepočka (100 m l. stiliumi – 704 tšk.), o jaunimo ir vyresnių plaukikų (open) grupėse geriausiu tapo Daniil Pancerevas (100 m l. stiliumi – 802 tšk.).

Daniil Pancerevas (viduryje). Eesti Ujumisliit nuotr.

Komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo estai, lietuviams čempionate atiteko antroji vieta, o latviai liko treti.

AMŽIAUS GRUPIŲ PRIZININKAI

Youth

(Merginos, g. 2007 m. ir jaunesnės | Vaikinai, g. 2006 m. ir jaunesni)

Auksas

• 100 m l. stiliumi – Smiltė Plytnykaitė – 58,07 sek.
  • 200 m l. stiliumi – Kristupas Trepočka – 1 min. 56,55 sek. PB
  • 200 m krūtine – Karilė Ališauskaitė – 2 min. 37,40 sek. LR-U15
  • 100 m krūtine – Arnas Augustinavičius – 1 min. 07,84 sek.
  • 100 m nugara – Stela Švenčionytė – 1 min. 07,18 sek. PB
  • 50 m l. stiliumi – Arnas Augustinavičius – 24,89 sek. PB
  • 50 m krūtine – Karilė Ališauskaitė – 33,46 sek.
  • 100 m peteliške – Kristupas Trepočka – 57,68 sek. PB
  • 200 m komb. b. – Vytė Gelažytė – 2 min. 29,36 sek.
  • 400 m komb. b. – Kostas Vaičiūnas – 4 min. 52,63 sek.
  • 50 m nugara – Mantas Kaušpėdas – 27,43 sek.
  • 4 x 100 m l. stiliumi – Lietuva (K.Trepočka, K.Vaičiūnas, T.Juška, A.Apinys) – 3 min. 38,48 sek.

Sidabras

• 200 m l. stiliumi – Kostas Vaičiūnas – 1 min. 57,08 sek. PB
  • 200 m krūtine – Guoda Stančikaitė – 2 min. 40,18 sek.
  • 200 m nugara – Titas Vaitukaitis – 2 min. 15,95 sek. PB
  • 200 m peteliške – Liepa Veronika Borevičiūtė – 2 min. 34,31 sek. PB
  • 100 m peteliške – Tajus Juška – 58,94 sek. PB
  • 400 m l. stiliumi – Stela Švenčionytė – 4 min. 41,26 sek. PB
  • 50 m krūtine – Guoda Stančikaitė – 34,07 sek.
  • 200 m komb. b. – Guoda Tručinskaitė – 2 min. 31,64 sek.
  • 4 x 100 m komb. b. – Lietuva (R.Vasiliauskaitė, K.Ališauskaitė, V.Gelažytė, I.Visockaitė) – 4 min. 29,07 sek.

Bronza

• 100 m l. stiliumi – Vytė Gelažytė – 1 min. 00.41 sek. PB
  • 100 m krūtine – Povilas Šližius – 1 min. 08,50 sek. =PB
  • 100 m nugara – Rusnė Vasiliauskaitė – 1 min. 08,57 sek.
  • 200 m nugara – Mantas Kaušpėdas – 2 min. 19,47 sek.
  • 200 m peteliške – Guoda Tručinskaitė – 2 min. 41,28 sek.
  • 400 m l. stiliumi – Ieva Nainytė – 4 min. 44,95 sek.
  • 50 m nugara – Matas Šurna – 29,30 sek. PB
  • 4 x 100 m komb. b. – Lietuva (S.Švenčionytė, G.Stančikaitė, S.Janutėnaitė, I.Nainytė) – 4 min. 33,17 sek.

Junior

(Merginos, g. 2005-2006 m. | Vaikinai, g. 2004-2005 m)

Auksas

• 100 m l. stiliumi – Patricija Kondraškaitė – 59,94 sek.
  • 200 m krūtine – Aušrinė Bakutytė – 2 min. 45,69 sek.
  • 100 m nugara – Beata Jakštaitė – 1 min. 07,62 sek.
  • 200 m nugara – Kajus Stankevičius – 2 min. 07.65 sek.
  • 200 m peteliške – Radvilė Kerševičiūtė – 2 min. 24,7 sek.
  • 400 m l. stiliumi – Austė Backevičiūtė – 4 min. 41,54 sek.
  • 50 m l. stiliumi – Daniil Pancerevas – 23,86 sek.
  • 50 m krūtine – Aistė Slatkevičiūtė – 33,85 sek.
  • 4 x 100 m l. stiliumi – Lietuva (D.Pancerevas, K.Stankevičius, M.Kairys, E.Babakinas) – 3 min. 32,30 sek.

Sidabras

• 200 m l. stiliumi – Matas Kairys – 1 min. 57,37 sek.
  • 200 m krūtine – Aistė Slatkevičiūtė – 2 min. 47,03 sek. PB
  • 100 m peteliške – Nedas Giedraitis – 57,69 sek.
  • 50 m peteliške – Barbora Mileišytė – 29,45 sek.
  • 50 m nugara – Kajus Stankevičius – 27,42 sek.
  • 4 x 100 m komb. b. – Lietuva (B.Jakštaitė, A.Slatkevičiūtė, R.Kerševičiūtė, P.Kondraškaitė) – 4 min. 27,06 sek.

Bronza

• 100 m krūtine – Nojus Šikorskis – 1 min. 07,27 sek.
  • 400 m komb. b. – Adomas Gatulis – 4 min. 50,66 sek.

Čempionatas įtrauktas į Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) ir Europos plaukimo lygos (LEN) oficialių varžybų kalendorius, tad čia dalyvavę plaukikai galėjo vykdyti normatyvus į svarbiausias sezono varžybas.

Primename, kad praėjusiais metais Baltijos šalių čempionatas vyko Klaipėdoje. Tąkart mūsų šalies plaukikai užtikrintai nugalėjo visose amžiaus grupėse.