Plaukimas

Baltijos šalių plaukimo čempionatas 2021 – jau šį savaitgalį

Baltijos šalių čempionatas 2020. Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.
Kovo 6–7 d. | Klaipėda
50 m baseinas
Nuostatai | Baseino planas | Saugumo taisyklės
Rezultatai gyvai | Tiesioginė transliacija
 

Lietuvos uostamiestis jau ruošiasi priimti Baltijos šalių plaukimo čempionato dalyvius. Kovo 6–7 dienomis Klaipėdos baseine varžysis per 180 Lietuvos, Latvijos ir Estijos plaukikų.

Čempionatas įtrauktas į oficialų Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) varžybų kalendorių, tad čia startuosiantys sportininkai turės galimybę vykdyti normatyvus į Tokijo vasaros olimpines žaidynes.

Visų šalių plaukikai dvi dienas varžysis trijose amžiaus kategorijose: Youth (mergaitės, g. 2006 m. ir jaunesnės bei berniukai, g. 2005 m. ir jaunesni), Junior (merginos, g. 2004–2005 m. ir vaikinai, g. 2003–2004 m.) ir Open (visi pagal geriausius rezultatus).

Lietuvos plaukikams šios varžybos svarbios dar ir tuo, kad būtent jomis baigiasi atranka į Europos plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gegužę Vengrijos sostinėje Budapešte. Atrankos į Europos čempionatą normatyvus kol kas yra įvykdę penki šalies plaukikai – Simonas Bilis, Danas Rapšys, Ugnė Mažutaitytė, Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

Visi jie turėtų plaukti ir Baltijos šalių čempionate. Gausiausioje Lietuvos delegacijoje taip pat bus ir Kotryna Teterevkova, Paulina Pekūnaitė, Agnė Šeleikaitė, Deividas Margevičius, Jokūbas Keblys, Erikas Grigaitis bei kiti sportininkai.

Lietuvos kaimynai latviai į šį čempionatą delegavo beveik 30 plaukikų komandą. Joje ir nacionaliniai rekordininkai Gabriela Ņikitina (olimpietė, Londonas 2012), Arīna Sisojeva ir Daniils Bobrovs. Šaliai taip pat atstovaus Ģirts Feldbergs, Toms Veinbergs, Artūrs Markovs ir kiti.

Estijos komandoje – per 40 sportininkų. Tarp jų išvysime šalies rekordininką Armin Evert Lelle, Katriin Hansalu, Meril Arndt, Rain Rasmus Lookene, Jannes Niine, Ralf Erik Prits, Robin Tatar ir kitus estų plaukikus.

Kaip ir visos sporto varžybos Lietuvoje, Baltijos šalių čempionatas vyks be žiūrovų, laikantis griežtų saugumo taisyklių. Tiesiogines transliacijas iš Klaipėdos bus galima stebėti Lietuvos plaukimo federacijos Facebook ir YouTube paskyrose bei portale lrt.lt.

Abi čempionato dienas rytiniai parengiamieji plaukimai prasidės nuo 10 val., o finalų pradžia – 17 val.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai