Plaukimas

Belgrade – D. Rapšio ir J. Murdock Lietuvos rekordai

Danas Rapšys / Aniko Kovacs / European Aquatics nuotr.

Birželio 17–23 Belgradas, Serbija 50 m baseinas Rezultatai Transliacija Oficiali svetainė

Puikią sportinę formą Belgrade (Serbija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate ir toliau demonstruoja Danas Rapšys.

Trečiadienį vyrų 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale dalyvavęs lietuvis ne tik užėmė ketvirtąją vietą, bet ir dar kartą atnaujino sau priklausiusį šalies rekordą bei įvykdė jau trečiąjį Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvą.

D. Rapšys, kurį treniruoja treneris Paulius Povilionis (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“) ir Ina Paipelienė (Palangos sporto centras) nuotolį įveikė per 48,04 sek. ir ankstesnį Lietuvos rekordą pranoko 0,35 sek.

Šios rungties olimpinis normatyvas – 48,34 sek.

Europos čempionu Belgrade tapo rumunas Davidas Popovici (46,88 sek.), vos nepagerinęs pasaulio rekordo.

Rezultatai

Primename, kad pirmadienį D. Rapšys čempionate jau iškovojo aukso medalį su Lietuvos vyrų komanda estafetėje 4×200 m laisvu stiliumi.


Justine Elizabeth Murdock (tren. Rachel Stratton-Mills) moterų 50 m plaukimo nugara pusfinalyje užfiksavo naują geriausią Lietuvos moterų pasiekimą (28,75 sek.).

Ankstesnis šalies rekordas (28,76 sek.) priklausė Ugnei Mažutaitytei, o J. Murdock karjeros rekordas iki šių varžybų buvo 28,81 sek.

Bendroje įskaitoje ji pasidalijo devintą poziciją kartu su Serbijos sportininke ir rytoj ryte varžysis perplaukime dėl pirmos rezervinės vietos finale.

Iki bilieto į finalą Lietuvos plaukikę pusfinalyje skyrė tik 0,10 sek.

Pusfinalyje greičiausia buvo airė Danielle Hill (27,67 sek.).

Rezultatai

Plaukikas Andrius Šidlauskas (tren. Paulius Povilionis, Ina Paipelienė) pateko į dar vieną Europos čempionato finalą. Trečiadienio vakarą Lietuvos sportininkas užėmė aštuntą vietą vyrų 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje (2 min. 13,23 sek.).

Greičiausiai pusfinalyje plaukė islandas Anton McKee (2 min. 10,14 sek.).

Šios rungties olimpinis normatyvas yra 2 min. 9,68 sek.

Rezultatai

Rytoj 11 val. Lietuvos laiku šuolių į vandenį varžybas čempionate pradės Sebastian Konecki ir Martynas Lisauskas. Jie abu ketvirtadienį pasirodys šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje.

Varžybas kasdien nuo 10:30 val. galima stebėti per Eurovision Sport, o vakarines čempionato dalis nuo 19:30 val. transliuoja LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Plaukikams šis čempionatas – paskutinė galimybė įvykdyti olimpinius normatyvus. Atranka į olimpines žaidynes užsidaro birželio 23 dieną.

Visus lietuvių startus galima sekti čia.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai