Plaukimas

Berlyne – D.Rapšys be medalio, bet su dar vienu Lietuvos rekordu

Danas Rapšys ir antroje savo dalyvautoje rungtyje Pasaulio taurės varžybose Berlyne liko šalia nugalėtojų pakylos. 200 m plaukimo laisvu stiliumi finale jis liko ketvirtas, tačiau vėl pagerino Lietuvos rekordą trumpajame baseine.

Prieš trejus metus paties pasiektą šios rungties Lietuvos rekordą kone 2 sekundėmis D.Rapšys pagerino jau atrankos plaukime, kuriame parodė geriausią rezultatą iš visų dalyvių. Finale lietuvis plaukė dar greičiau, bet į priekį praleido tris varžovus – 1 min. 42,23 sek.

Šios rungties atrankoje taip pat varžęsis Povilas Strazdas užėmė 21-ą (1 min. 47,19 sek.), o Mantas Kaveckas – 57-ą vietą (1 min. 58,77 sek.).

Nesėkmingai Pasaulio taurės etapas susiklostė Rūtai Meilutytei. Pajėgiausią šalyje plaukikę išmušė iš vėžių išvakarėse skirta diskvalifikacija 200 m plaukimo krūtine rungtyje, todėl perpus trumpesnės distancijos atrankoje ji užėmė 9-ą vietą bei nepateko į finalą – 1 min. 08,20 sek.

200 m peteliške Deividas Margevičius įveikė per 1 min. 56,13 sek. ir atrankoje buvo 12-as, tuo tarpu Erikas Kapočius distancijoje užtruko 2 min. 12,27 sek., tai – 31-as rezultatas.

Dalyvavusi 200 m plaukimo nugara atrankoje į finalą neprasimušė Ieva Jacevičiūtė, likusi 9-a – 2 min. 21,65 sek.

Andrius Šidlauskas 50 m plaukimo krūtine rungtį baigė 15-as – 27,26 sek.

100 m nugara Gytis Stankevičius įveikė per 53,26 sek., pasiekdamas 18-ą rezultatą, Alanas Tautkus buvo 30-as (55,93 sek.), o Arijus Pavlidi – 33-as (56,88 sek.)

Tokio paties nuotolio plaukime laisvu stiliumi viena po kitos atrankoje išsirikiavo dvi lietuvaitės – Neringa Černiauskaitė (26,46) sek. ir Meda Kulbačiauskaitė (26,53 sek.), užėmusios, atitinkamai, 33-ą ir 34-ą vietas.

Taip pat dvi vietas iš eilės 400 m plaukime laisvu stiliumi užėmė Viktė Labanauskaitė (4 min. 27,78 sek.) ir N.Černiauskaitė (4 min. 36,02 sek.). Merginoms atiteko 21-a ir 22-a vietos.

Tuo tarpu 100 m peteliške plaukime jau trys Lietuvos plaukikės bendroje įskaitoje buvo viena po kitos. Nuotolį įveikusi per 1 min. 05,07 sek. M.Kulbačiauskaitė buvo 26-a, laipteliu žemiau įsikūrė Dominyka Rapšytė – 1 min. 05,34 sek., o 28-a vieta atiteko I.Jacevičiūtei – 1 min. 07,11 sek.

Antroje rungtyje dalyvavęs E. Kapočius 400 m kompleksiniu būdu atplaukė 10-as – 4 min. 34,39 sek.

Trečiasis Pasaulio taurės etapas vyks Eindhovene (Olandija) rugpjūčio 11-12 d. Jame Lietuvai atstovaus vienintelė R.Meilutytė.