D. Margevičius ir A. Šidlauskas varžybose Rumunijoje skynė vieną medalį po kito

Gegužės 9–12 d.
50 m baseinas
FINA atranka į PČ, OŽ
Starto protokolai | Rezultatai

Lietuvos kandidatai į olimpinę rinktinę Deividas Margevičius ir Andrius Šidlauskas gegužės 9–12 dienomis dalyvavo Tarptautiniame Rumunijos plaukimo čempionate, kur savo jėgas pasitikrino besivaržydami ne tik su sportininkais iš Rumunijos, bet ir Slovakijos, Portugalijos, Moldovos, Sakartvelo.

Abu plaukikai balandžio pabaigoje vykusiame Lietuvos čempionate demonstravo laikus, artimus geriausiems asmeniniams rezultatams. D. Margevičius vyrų 200 m peteliške distancijoje tik 0,35 sek. atsiliko nuo Lietuvos rekordo, o perpus trumpesniame nuotolyje plaukė 0,11 sek. lėčiau nei Vytautui Janušaičiui nuo 2009 metų priklausiantis šalies rekordas. Greitai plaukė ir A. Šidlauskas. Iki olimpinio A normatyvo vyrų 100 m krūtine rungtyje tąkart jam pritrūko vos 0,08 sek.

Lietuvių startai:
LR D. MARGEVIČIUS PB SB‘19 Atranka Finalas Vieta OQT OST
21,70 _50 m l. stiliumi 22,99 23,32 23,38 Q (2) 23,15 medal 2 22,01 22,67
23,58 _50 m peteliške 23,84 23,99 25,23 Q (4) 24,02 medal 1 – – – – – –
52,76 100 m peteliške 52,87 52,87 54,19 Q (1) 53,17 medal 1 51,96 53,52
2.00,63 200 m peteliške 2.00,63 2.00,98 2.02,31 Q (1) 2.00,89 medal 1 1.56,48 1.59,97
.
LR A. ŠIDLAUSKAS PB SB‘19 Atranka Finalas Vieta OQT OST
27,20 _50 m krūtine 27,75 27,84 28,48 Q (1) 28,06 medal 1 – – – – – –
58,96 100 m krūtine 59,12 1.00,01 59,94 Q (1) 59,90 OQT medal 1 59,93 1.01,73
2.07,80 200 m krūtine 2.09,71 2.12,19 2.19,81 Q (1) 2.10,61 medal 1  2.10,35 2.14,26
1.59,43 200 m kompl. būdu 2.03,25 2.04,11 2.08,84 Q (3) 2.02,90 OST medal 1 1.59,67 2.03,26
OQT, OST – kvalifikaciniai normatyvai į olimpines žaidynes
PB – geriausias asmeninis rezultatas (Personal Best)
SB’19 – geriausias asmeninis 2019 m. sezono rezultatas (Season’s Best)
LR – Lietuvos rekordas

Ketvirtadienį D. Margevičius dalyvavo vyrų 50 m peteliške atrankoje ir su ketvirtu rezultatu pateko į finalą. Vakare lietuvis plaukė greičiau – užfiksavo 24,02 sek. rezultatą ir finišavo pirmas, už nugaros palikęs rumuną George Adrian Ratiu (+0,19) ir jo tautietį Antonio Andrei Costroj (+0,62). A. Šidlauskas rytinėje vyrų 200 m kompleksiniu būdu atrankoje buvo trečias, tačiau vakare vykusiame finale nepaliko jokių šansų konkurentams. Jame plaukikas pasiekė geriausią asmeninį rezultatą – 2 min. 02,90 sek. ir įvykdė B normatyvą į Tokijo žaidynes (2.03,26). Sidabras atiteko slovakui Alex Kusik (+4,95), o bronza rumunui David Popovici (+5,07).

Penktadienį abu lietuviai užtikrintai pirmais rezultatais pateko į finalus, o juose vėl buvo greičiausi. D. Margevičius vyrų 100 m peteliške distancijoje finišavo per 53,17 sek., aplenkęs antroje vietoje likusį Sakartvelo plaukiką Teimuraz Kobakhidze (+2,01) ir trečią vietą užėmusį rumuną George Adrian Ratiu (+2,09). A. Šidlauskas vyrų 50 m krūtine finale nuplaukė per 28,06 sek. ir 0,50 sek. aplenkė rumuną Andrei Razvan Gradinaru. Trečias finišavo dar vienas Rumunijos plaukikas Radu Vaipan (+1,05).

Šeštadienio rytinė atranka Lietuvos plaukikams taip pat susiklostė sėkmingai – abu jie užfiksavo geriausius laikus. Ypač greitai ryte plaukė A. Šidlauskas, kuriam iki olimpinio A normatyvo 100 m krūtine rungtyje pritrūko tik akimirkos – 0,01 sek. Finale lietuvis vėl neturėjo lygių – distanciją įveikė per 59,90 sek. ir tapo antru Lietuvos plaukiku užsitikrinusiu dalyvavimą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Vyrų 200 m peteliške finale nugalėjo D. Margevičius (2.00,89), artimiausius varžovus pranokęs daugiau nei 6 sek.

Sekmadienį D. Margevičius prie čempionate iškovotų trijų aukso medalių pridėjo sidabro apdovanojimą vyrų 50 m laisvu stiliumi finale. Lietuvis finišavo antras per 23,15 sek. ir į priekį praleido tik rumuną G. A. Ratiu (22,68). Intrigos nebuvo vyrų 200 m krūtine finale, kuriame nugalėjo A. Šidlauskas. Distanciją nuplaukęs per 2 min. 10,61 sek. jis visai nedaug atsiliko nuo dar vieno olimpinio A normatyvo, kitus finalo dalyvius aplenkdamas beveik 9 sek.

Rytiniai atrankos plaukimai prasideda nuo 9.30 val., o B ir A finalai nuo 17 val.

Rumunijos plaukimo ir šiuolaikinės penkiakovės federacija geriausiems trims čempionato sportininkams pagal surinktus FINA taškus yra numačiusi skirti 4000 eurų už pirmą, 2000 už antrą ir 1000 eurų už trečią vietą.