Plaukimas

D. Margevičius ir G. Titenis tęsia treniruotes duris atvėrusiame Radviliškio baseine

radviliskis deividas giedrius1

Po šešių savaičių priverstinės pertraukos – atgal į baseinus. Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai sušvelninus karantino sąlygas, būsimi olimpiečiai ir žaidynių kandidatai pamažu vėl gali treniruotis tiek lauko, tiek vidaus sporto objektuose.

Praėjusią savaitę Lietuvos plaukimo rinktinės lyderiams duris atvėrusio Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseino pavyzdžiu pasekė ir Radviliškis. Nuo pirmadienio į Radviliškio šešių takelių, 25 m ilgio plaukimo baseiną įleisti pirmieji sportininkai.

Laikydamiesi visų privalomų karantino reikalavimų Radviliškio baseine jau treniruojasi du Lietuvos rinktinės nariai Deividas Margevičius ir Giedrius Titenis. Prižiūrimi trenerio Pauliaus Andrijausko sportininkai grįžta į baseiną ir sieks gerinti savo sportines formas.

radviliskis deividas giedrius1

Baseino direktorius Jolitas Onaitis džiaugėsi, kad aukščiausio meistriškumo sportininkams tinkamas treniruočių sąlygas gali pasiūlyti ir Radviliškis.

„Labai smagu, kad Lietuvos plaukimo federacija, sušvelninus karantiną, pradėjo ieškoti galimybių vykdyti profesionalių sportininkų treniruotes ne tik didžiųjų miestų sporto bazėse, bet ir mažesniuose rajonuose. Džiugu suteikti geras sąlygas plaukimo treniruotėms ir užtikrinti gerą poilsį tokio aukšto lygio sportininkams Radviliškyje“, – sakė J. Onaitis.

Plaukikus Radviliškio baseine šiuo metu prižiūrintis Paulius Andrijauskas sakė, kad čia sudarytomis treniruočių sąlygomis yra labai patenkintas, tačiau atsinaujinusias treniruotes pasitiko šiek tiek dviprasmiškomis nuotaikomis.

„Sąlygos tobulos, labai geros. Baseinas naujas, gražus. Kai nedaug sportininkų, galime pasirinkti kokius tik norime treniruočių laikus. Ir labai geras viešbutis šalia, apie 100 metrų nuo baseino“, – privalumus vardino jis. –

Nuotaikos daugiau geros negu blogos. Jau galima plaukti, tik tiek, kad varžybas atšaukinėja. Neaišku, kam ruošiamės, bet sportininkai turi dar įvykdyti normatyvus į olimpiadą, jeigu ji bus surengta. Vis tiek yra dėl ko dirbti. Džiugu, kad pagaliau galim pradėti plaukti, tik gaila, kad varžybų su kiekviena savaite vis mažėja“.

radviliskis deividas giedrius2

Europos plaukimo lyga, vakar dar kartą nukėlusi rugpjūtį turėjusį vykti Europos čempionatą, 2020 metų varžybų tvarkaraštį padarė dar tuštesnį. Nepaisant to, treneris tikino, kad būtina atstatyti prarastą formą, o vėliau bus matyti, kokių varžybų tikėtis ateityje.

„Reikia laukti, kol baigsis karantinas, ir žiūrėti, kokios varžybos vyks, nes neaišku, ar išvis kažkokių bus. Artimiausias tikslas yra tiesiog įsiplaukti, įsivažiuoti, pasiekti sportinę formą po viso šito karantino, nes po šešių savaičių sportininkai atrodė praradę daug“, – portalui old.old.ltuswimming.com pasakojo plaukikų treneris.

radviliskis deividas giedrius3

P. Andrijauskas teigė suprantantis, kad dėl išsimušusio ritmo sportininkams gali šiek trūkti motyvacijos, tačiau, pasak jo, darbai neturi sustoti.

„Viskas buvo suplanuota – kad bus Europos čempionatas, sudėliotas visų metų varžybų tvarkaraštis. Buvo aišku, kad po mėnesio ruošiamės vienoms varžyboms, po dviejų mėnesių laukia kitos. O dabar viskas išsibalansavę. Išsibalansavimas daro įtaką plaukikų motyvacijai, bet jie supranta, kad reikia ruoštis kitų metų olimpiadai. Bet pirmiau reikia dar normatyvus padaryti, niekas nesibaigia. Negalime išeiti atostogų dviem trims mėnesiams, grįžti rudenį ir vėl pradėti sportuoti. Toks plaukikų darbas. Tokių atostogų nebūna“, – pabrėžė P. Andrijauskas.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai