D. Rapšys ir R. Meilutytė užtikrintai pateko į finalinius plaukimus Indianapolyje

Danas Rapšys (archyvas)

Lapkričio 3-5 Indianapolis (JAV) 25 m baseinas Rezultatai Tiesiogiai Reitingai

FINA pasaulio plaukimo taurės sezonas priartėjo prie pabaigos. Indianapolyje (JAV) prasidėjo paskutinė šių varžybų diena 25 m ilgio baseine. Vakar aukso ir sidabro medalius iškovojo Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.

Po antrosios varžybų Indianapolyje dienos tiek D. Rapšys, tiek R. Meilutytė išsaugojo pozicijas šio Pasaulio taurės sezono bendrosios įskaitos dešimtukuose. D. Rapšys prieš lemiamus trečiosios dienos startus vyrų grupėje užėmė dešimtą vietą (119.9 tšk.), o R. Meilutytė tarp visų plaukikių buvo šešta (132.1 tšk.).

Pasaulio taurės atrankas galima tiesiogiai stebėti FINA YouTube kanale arba fina.org. Visi finaliniai plaukimai – per All Aquatics.

Kvalifikaciniai plaukimai prasideda 15.30 val. Lietuvos laiku, o finalai – po vidurnakčio.

Šeštadienio lietuvių startai

• 16.36 val. Rūta Meilutytė (50 m krūtine)
  • 16.46 val. Andrius Šidlauskas (200 m krūtine)
  • 17.21 val. Danas Rapšys ir Tomas Navikonis (200 m l. stiliumi)

Tiesioginė transliacija

50 m krūtine, moterys

WR – pasaulio rekordas, WC – pasaulio taurės rekordas, WJ – pasaulio jaunimo rekordas.

Pirmoji iš lietuvių šeštadienio varžybas Indianapolyje pradėjo Rūta Meilutytė. Moterų 50 m krūtine atrankoje 25-erių lietuvė nuotolį įveikė per 30,36 sek. ir antruoju rezultatu užtikrintai pateko į dar vieną finalą.

Ryte už kaunietę greitesnė buvo tik tame pačiame plaukime startavusi amerikietė Lilly King (29.96).

Finalo dalyvės

Priminsime, kad Lietuvos ir Europos moterų plaukimo rekordas šioje rungtyje priklauso R. Meilutytei (28.60). Šį rezultatą lietuvė užfiksavo pirmajame Pasaulio taurės etape Berlyne.

Finalinis 50 m krūtine plaukimas numatytas naktį iš šeštadienio į sekmadienį apie 0.53 val. Lietuvos laiku.

200 m krūtine, vyrai

Andrius Šidlauskas vyrų 200 m krūtine kvalifikacijoje užėmė 17 vietą. 25-erių lietuvis savo atrankos plaukime finišavo penktas (2:09.43) ir į finalą nepateko.

Vietą aštuntuke garantavo 2 min. 7,58 sek. rezultatas. Su geriausiu laiku į finalą pakliuvo amerikietis Reece Whitley (2:05.86).

Finalo dalyviai

A. Šidlauskui šioje rungtyje priklauso Lietuvos vyrų rekordas (2:05.14).

200 m l. stiliumi, vyrai

Rytinius lietuvių plaukimus Danas Rapšys ir Tomas Navikonis užbaigė 200 m laisvuoju stiliumi rungtimi.

Abu sportininkai pasirodė tame pačiame atrankos plaukime. D. Rapšys finišavo pirmas (1:42.63) ir bendroje įskaitoje taip pat užėmęs pirmą vietą sėkmingai pateko į finalą.

Penktas finišavęs T. Navikonis (1:45.36) bendroje dalyvių rikiuotėje buvo 16-as ir pabaigė savo pasirodymą Indianapolyje.

Geriausias šalies vyrų rezultatas priklauso D. Rapšiui (1:40.85).

200 m l. stiliumi finalas numatytas šiąnakt apie 1.14 val.