D.Rapšys, R.Meilutytė ir A.Šidlauskas pateko į pirmosios dienos finalus Toronte

Danas Rapšys (archyvas) | LPF / Dariaus Kibirkščio nuotr.

Spalio 28-30 Torontas (Kanada) 25 m baseinas Rezultatai

Penktadienį Toronte (Kanada) prasidėjo Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio taurės varžybų antrasis etapas, kuriame dalyvauja ir penki Lietuvos sportininkai.

Pirmoji iš lietuvių varžybas Toronte pradėjo Sylvia Statkevičius. Moterų 400 m l. stiliumi atrankoje 15-metė mūsų šalies plaukikė užfiksavo 4 min. 22,38 sek. rezultatą ir bendroje įskaitoje užėmė 16 vietą.

Kvalifikacijoje geriausią laiką parodė tame pačiame plaukime startavusi Katie Ledecky (3:56.23) iš JAV. Į finalą pateko 8 greičiausios plaukikės.

Danas Rapšys antruoju rezultatu (3:42.64) pateko į vyrų 400 m l. stiliumi finalą.

27-erių panevėžietis laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą, o bendroje įskaitoje nusileido tik Pietų Afrikos Respublikos plaukikui Matthew Sates (3:42.49).

Šioje rungtyje taip pat startavo ir Tomas Navikonis, kuris su kiekvienu pasaulio taurės etapu plaukia vis greičiau. 19-metis lietuvis užfiksavo naują asmeninį karjeros rekordą (3:48.45) ir tarp 28 dalyvių buvo 12-as.

Vietą finale garantavo 3 min. 46,21 sek. rezultatas.

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje parodė 58,15 sek. laiką ir šeštuoju rezultatu pateko į finalą.

Savo atrankos plaukime 25-erių lietuvis finišavo trečias. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko JAV plaukikas Reece Whitley (57.08).

Vyrų 50 m l. stiliumi kvalifikacijoje pasirodė T. Navikonis. Savo plaukime lietuvis finišavo penktas (22.25). Iki asmeninio karjeros rekordo jam pritrūko tik 0,04 sek. Bendroje įskaitoje T. Navikonio laikas buvo 15-as.

Atranką laimėjo Dylan Carter (20.91) iš Trinidado ir Tobago.

Moterų 100 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje startavo Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė laimėjo antrąjį kvalifikacinį plaukimą ir pateko į finalą, nuotolį įveikusi per 59,42 sek.

Bendroje įskaitoje lietuvės laikas buvo penktas. Rytinėje atrankoje greičiausia buvo Švedijos sportininkė Louise Hansson (58.58).

Finaliniai plaukimai prasidės 01.00 val. Lietuvos laiku (naktį iš penktadienio į šeštadienį).

Lietuviai finaluose

01.13 val. – Danas Rapšys – 400 m l. stiliumi
01.58 val. – Andrius Šidlauskas – 100 m krūtine

02.17 val. – Rūta Meilutytė – 100 m kompl. b.

Pasaulio taurės etapai vyksta trumpajame 25 m baseine ir tęsiasi tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio.

Šių varžybų atrankas galima tiesiogiai stebėti FINA YouTube kanale arba fina.org. Finaliniai plaukimai – per All Aquatics.

Primename, kad šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).

Daugiau apie šių varžybų formatą skaitykite čia.