Plaukimas

D.Rapšys Taipėjuje į Universiados auksą atplaukė rekordiniu greičiu

taipei danas podium

Danas Rapšys savo medalių kolekciją papildė Universiados auksu. Lietuvos plaukikas pasaulinėse studentų vasaros žaidynėse Taipėjuje tapo 200 m plaukimo laisvu stiliumi čempionu, pagerindamas šios rungties Lietuvos rekordą.

Lietuvos edukologijos universitete studijuojantis sportininkas nuotolį įveikė per 1 min. 45,75 sek. ir 0,81 sek. pagerino sau priklausiusį geriausią šalyje rezultatą, kurį pasiekė prieš mėnesį pasaulio čempionate Budapešte.

Nuo atrankos plaukimo, kuriame D.Rapšys buvo trečias, jis kilo aukštyn, pusfinalyje pasiekdamas antrą rezultatą, o kovoje dėl aukso, aplenkdamas visus varžovus.

taipei danas podium

“Užfiksavau naują Lietuvos rekordą ir tuo labai džiaugiuosi. Jei vakar dar buvo šioks toks kartėlis, kad galėjau pasirodyti geriau, tai šiandien sau jokių priekaištų neturiu. Viskas super. Geriau turbūt ir negalėjo būti. Rytoj turėsiu laisvą dieną, o ketvirtadienį dar manęs laukia 200 m nugara rungtis. Tai mano arkliukas. Tikiuosi čia pasirodyti ne ką prasčiau. Tikrai manau, kad jėgų užteks“, – iškart po apdovanojimų ceremonijos pirmaisiais įspūdžiais dalijosi D. Rapšys.

Išvakarėse Lietuvos studentų plaukimo rinktinės lyderis iškovojo bronzą 100 m nugara rungtyje.

taipei komanda

Šiandien ryte atrankoje plaukę dar trys lietuviai į pusfinalius neprasimušė. Andrius Šidlauskas 200 m krūtine įveikė per 2 min. 18,67 sek. ir užėmė 33-ią vietą iš 50 dalyvių. Gytis Stankevičius startavo 50 m plaukimo nugara sprinte ir užfiksavo 22-ą rezultatą tarp 60 dalyvių – lygiai 26 sek. Dvigubai ilgesniame plaukimo nugara nuotolyje Ugnė Mažutaitytė užtruko 1 min. 03,29 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 26-ą vietą iš 45 dalyvių.

Ketvirtąją plaukimo varžybų Taipėjuje dieną startuos Viktė Labanauskaitė (200 m krūtine) ir Povilas Strazdas (100 m laisvu stiliumi).

Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai