Danas Rapšys įvykdė normatyvą į Paryžiaus olimpines žaidynes

Danas Rapšys pasaulio čempionate Melburne | Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

Balandžio 13-16 (Ketvirtadienis – Sekmadienis)
Stokholmas, Švedija
50 m baseinas
Rezultatai
Transliacija

Švedijos sostinėje Stokholme prasidėjo tarptautinės „Malmsten Swim Open Stockholm 2023“ plaukimo varžybos, kuriose dalyvauja ir Lietuvos atstovas Danas Rapšys.

Iš treniruočių stovyklos Siera Nevados aukštikalnėse atvykusiam lietuviui tai ne tik galimybė pasivaržyti su stipriais varžovais, bet ir viena iš progų įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitąmet Paryžiuje vyksiančias vasaros olimpines žaidynes.

Ketvirtadienį D. Rapšys pasirodymą varžybose pradėjo 400 m l. stiliumi kvalifikacijoje.

400 m l. stiliumi, vyrai

Lietuvos rekordas: 3.43,36 min. – Danas Rapšys (2019)

Olimpinis OQT normatyvas: 3.46,78 min.

Panevėžietis ketvirtajame plaukime finišavo antras (3.49,49 min.) ir nusileidęs tik airiui Danieliui Wiffenui (3.49,18 min.) bendroje stipriausiųjų plaukikų įskaitoje užėmė ketvirtą vietą. Už mūsiškį ryte greitesni dar buvo atrankos lyderis austras Felixas Auböckas (3.48,49 min.) ir britas Maxas Litchfieldas (3.49,11 min.).

Finale Lietuvos sportininkas buvo dar greitesnis nei ryte ir finišavęs trečias (per 3 min. 46,56 sek.), sėkmingai įvykdė olimpinį OQT normatyvą (3.46,78 min.).

Nugalėtoju tapo airis Danielis Wiffenas (3.44,35 min.), antras finišavo austras Felixas Aubockas (3.44,71 min.).

Finalo rezultatai

Priminsime, kad 2019 metais D. Rapšys yra užfiksavęs šios rungties Lietuvos vyrų rekordą – 3 min. 43,36 sek.

Lietuvis jau turi įvykdęs reikiamus normatyvus (200 ir 400 m l. stiliumi rungtyse) į šiais metais Fukuokoje, Japonijoje, vyksiantį pasaulio čempionatą.

Stokholme D. Rapšys yra užsiregistravęs plaukti 100, 200, 400 m l. stiliumi ir 200 m kompl. būdu.