Danas Rapšys varžybose Marselyje iškovojo auksą

50 m baseinas
Atranka į OŽ, EjmČ, PjmČ
Varžybų informacija | Apie varžybas
Rezultatai

Šeštadienį Marselyje tęsėsi tris dienas truksiančių Prancūzijos plaukimo federacijos (FFN) organizuojamų „Golden Tour Camille Muffat“ varžybų antrasis etapas, kuriame dalyvauja ir septyni Lietuvos plaukikai – Danas RapšysAndrius ŠidlauskasKotryna TeterevkovaJokūbas KeblysTomas NavikonisAleksas Savickas ir Daniil Pancerevas.

KAIP LIETUVIAMS SEKĖSI PIRMĄJĄ DIENĄ, SKAITYKITE ČIA.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale puikiai pasirodė Danas Rapšys. Distanciją jis pradėjo ramiai, po 100 m buvo antras, nedaug nusileisdamas Šveicarijos atstovui Nils Liess. Likus 50 m vis dar pirmavo šveicaras, tačiau D. Rapšys spurtavo ir nuotolį užbaigė pirmas. Nugalėtojo laikas – 1 min. 46,98 sek. Antras finišavo N. Liess (1.47,40), o bronza atiteko jo tautiečiui Roman Mityukov (1.47,44). D. Rapšys šioje rungtyje jau yra įvykdęs olimpinį A normatyvą (1.47,02).

Danas Rapšys (viduryje). KMSP/S.kempinaire nuotr.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine A finale Andrius Šidlauskas užėmė 7-ą vietą. Lietuvis plaukė lėčiau nei šįryt atrankoje (2.13,05) ir finišavo per 2 min. 13,99 sek. Nugalėtoju tapo olandas Arno Kamminga (2.08,08). B finale plaukęs Aleksas Savickas finišavo 6-as (2.18,07) ir bendroje įskaitoje užėmė 14-ą vietą.

Lietuvių pasirodymą šeštadienio varžybose užbaigė bronzos medalį vakar plaukdama 50 m krūtine iškovojusi Kotryna Teterevkova. Moterų 200 m plaukimo krūtine A finale Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 2 min. 28,45 sek. ir finišavo penktoje pozicijoje. Finale greičiausia buvo šveicarė Lisa Mamie (2.25,88).

Šeštadienio B ir A finalų transliacija

Šeštadienio lietuvių startai

LR – Lietuvos rekordas | PB – geriausias asmeninis rezultatas | SB’21 – geriausias asmeninis 2021 m. sezono rezultatas | NT – nėra rezultato
Prelims – atrankiniai plaukimai | QFA – pateko į A finalą | QFB – pateko į B finalą

Vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi atrankoje šįryt puikiai pasirodė Danas Rapšys. Lietuvis pranoko visus šios rungties parengiamųjų plaukimų dalyvius ir pirmu numeriu pateko į A finalą. Jo užfiksuotas rezultatas – 1 min. 47,53 sek. Kitiems dviem šį nuotolį plaukusiems lietuviams į finalą patekti nepavyko. Tomui Navikoniui (1.54,42) atiteko 32 vieta, o Daniil Pancerevas (1.56,24) buvo 34-as.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankoje trečiu rezultatu (2.13,05) į A finalą pateko Andrius Šidlauskas. Ryte už jį greitesni buvo tik austras Christopher Rothbauer (2.12,51) ir Nyderlandų plaukikas Arno Kamminga (2.08,14). Aleksas Savickas pademonstravo 14-ą geriausią laiką (2.18,82) ir plauks B finale.

Analogiškoje moterų rungtyje į A finalą pateko Kotryna Teterevkova. Lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 30,73 sek. ir buvo penkta. Ryte greičiausiai plaukė 16-metė prancūzė Justine Delmas (2.28,19).

Jokūbas Keblys šeštadienio varžybose nestartavo. Rytoj jo lauks vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atranka.

Antrajame „Golden Tour Camille Muffat“ etape dalyvauja 286 sportininkai, iš kurių 102 – užsienio plaukikai. Užsiregistravusių buvo kur kas daugiau, tačiau dėl pačių dalyvių saugumo plaukikų skaičius buvo apribotas. FFN teigimu, tai bene didžiausios tokio rango plaukimo varžybos Europoje nuo pat pandemijos pradžios.

Varžybos įtrauktos į Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) oficialų kalendorių, todėl visi sportininkai turės galimybę čia įvykdyti olimpinius normatyvus.

Rytinės varžybų dalys prasideda 10 val. vietos laiku (Lietuvoje – 11 val.), o vakaro finalų pradžia numatyta po 17 val. (18 val.).

Tradicinės FFN „Golden Tour Camille Muffat“ varžybos yra skirtos legendinei prancūzų plaukikei, Londono olimpinių žaidynių čempionei Camille Muffat atminti.