Plaukimas

Danui Rapšiui – Europos plaukimo čempionato sidabras, Justine Murdock pagerino šalies rekordą

Danas Rapšys / European Aquatics nuotr.

Birželio 17–23 Belgradas, Serbija 50 m baseinas Rezultatai Transliacija Oficiali svetainė

Belgrade (Serbija) vykstančiame Europos vandens sporto šakų čempionate – dar vienas lietuvių laimėjimas.

Penktadienio vakarą Danas Rapšys (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“) vyrų 200 m laisvuoju stiliumi finale nuotolį įveikė per 1 min. 45,65 sek. ir iškovojo sidabro medalį.

Likus 50 m D. Rapšys, kurį treniruoja Paulius Povilionis ir Ina Paipelienė, dar buvo ketvirtas, bet finiše lietuvis spurtavo ir atplaukė antras.

Europos čempionu tapo rumunas Davidas Popovici (1:43.13).

Finalo rezultatai

Justine Elizabeth Murdock  antrą kartą įsirašė į šalies plaukimo rekordų knygą. Šįkart sportininkė 0,01 sek. pranoko 100 m plaukimo nugara Ugnės Mažutaitytės Lietuvos moterų rekordą, kuris nuo šiol yra 1 min. 1,59 sek.

Trenerės Rachel Stratton-Mills auklėtinė pusfinalio rikiuotėje užėmė devintą vietą, o iki finalo jai pritrūko vos 0,08 sek.

Beje, J. Murdock per savo karjerą yra plaukusi ir dar greičiau. Jos asmeninis šios rungties rekordas yra 1 min. 1,46 sek. (užfiksuotas 2022 m.).

Pusfinalio rezultatai

Varžybas kasdien nuo 10:30 val. galima stebėti per Eurovision Sport, o vakarines čempionato dalis nuo 19:30 val. transliuoja LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Plaukikams šis čempionatas – paskutinė galimybė įvykdyti olimpinius normatyvus. Atranka į olimpines žaidynes užsidaro birželio 23 dieną.

Visus lietuvių startus galima sekti čia.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai