Plaukimas

Dariaus Grigalionio taurėje daugiausiai titulų susižėrė šeimininkai

Tradicinėse, jau 10-ą kartą surengtose olimpiečio Dariaus Grigalionio įsteigtos taurės varžybose Panevėžyje, kuriose dalyvavo kone 220 vaikų, daugiausiai medalių į savo sąskaitą įsidėjo šeimininkų plaukimo komandų auklėtiniai. Jaunieji sportininkai dėl trofėjų kovojo trijose mergaičių ir berniukų amžiaus grupėse

Be šeimininkų panevėžiečių varžybose dalyvavo plaukikai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Pasvalio, o taip pat ir Piarnu miesto atstovai iš Estijos.

Keturiose rungtyse startavę varžybų dalyviai kovojo ne tik dėl atskirų plaukimų apdovanojimų, bet ir dėl kiekvienos iš šešių amžiaus grupių absoliutaus nugalėtojo vardo bei taurių, kurios buvo įteiktos pajėgiausiems plaukikams pagal visose rungtyse užfiksuotų rezultatų bendrą taškų sumą.

Vyriausių, 15-16 m. amžiaus berniukų grupėje triumfavo Panevėžio R.Sargūno gimnazijos auklėtinis Titas Smailys, iškovojęs tris aukso bei vieną sidabro medalį (2224 taškai) ir aplenkęs vilniečius Paulių Konstantinovą bei Mantą Zupkauską.

14-15 m. amžiaus mergaičių grupėje niekas neprilygo Kotrynai Teterevkovai, surinkusiai 2197 taškus. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė pasidabino keturiais visų spalvų medaliais, tarp kurių – pora auksinių. Už jos liko panevėžietė Kristina Jakovleva bei kita vilnietė Evita Vismerytė, irgi iškovojusi du aukso medalius.

Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro atstovas Daniilas Pancerevas (1924 taškai) iškovojo taurę 13-14 m. amžiaus berniukų grupėje, į savo kolekciją įsidėdamas ir tris aukso bei vieną bronzos medalį. Jis aplenkė savo komandos draugą Nojų Skirutį bei Panevėžio „Žemynos“ plaukiką Aleksą Savicką. Pastarasis visose keturiose dalyvautose rungtyse užlipo ant antrojo apdovanojimų pakylos laiptelio.

Dar viena „Žemynos“ plaukikė Adelė Rusnė Juknevičiūtė surinko daugiausia taškų 12-13 m. amžiaus grupėje – 1827. Ji vienintelė tarp bendraamžių iškovojo du aukso medalius ir aplenkė plaukikę iš Estijos Aurelia Roos, užsikabinusią tris visų spalvų apdovanojimus, bei kaunietę Augustę Jociūtę.

Jauniausiems, 11-12 m. amžiaus berniukams skirta taurė iškeliavo į Piarnu. Šio miesto atstovas Denisas Moskalenko surinko du sidabro medalius ir 1072 taškus, tapdamas pajėgiausiu grupėje. Antruoju liko medalių neiškovojęs Adomas Gatulis ir dar vienas estas Remis Tammikas, laimėjęs vieną rungtį.

Panevėžietei Ievai Vilimaitei nugalėtojos taurę 10-11 m. mergaičių grupėje iškovoti padėjo 2 aukso ir vienas sidabro medaliai bei bendra 1462 taškų suma. „Žemynos“ plaukikė aplenkė Vilniaus miesto sporto centro sportininkę Giedrę Gudelytę-Gudelevičiūtė (du sidabro apdovanojimai) bei Vilniaus „Impuls plaukimo akademijos“ atstovę Smiltę Plytnykaitę, laimėjusią vieną aukso ir porą bronzos medalių.

Praėjusiame dešimtmetyje karjerą baigęs Darius Grigalionis yra Europos čempionatų prizininkas, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvis. Jo vardo taurės varžybos Panevėžyje pradėtos organizuoti 2007 m. Jos vyksta 25 m ilgio baseine.

Visi varžybų rezultatai

Mindaugo Petraičio nuotraukos

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai