Plaukimas

EJOF rinktinės paruošimo programa artėja link finišo

Lietuvos plaukimo federacijai (LPF) paskelbus rinktinės, dalyvausiančios Europos jaunimo olimpiniame festivalyje, sudėtį, prie pabaigos priartėjo dvejus metus vykdytos pasirengimo festivaliui programos darbas.

2015 m. rudenį LPF Lietuvos plaukimo federacija surengė pirmąją EJOF rinktinės stovyklą, kurioje buvo išrinkti geriausi šios amžiaus grupės plaukikai, kurie, planuota, turės atstovauti Lietuvai 2017 m. festivalyje, o vėliau pereis į jaunimo bei nacionalinę plaukimo rinktines.

Taip pat buvo parinkti geriausi savo srities specialistai, treneriai, gebantys planuoti ir valdyti treniruočių procesus bei būtų aiškus plaukimo sporto šakos lyderiai ir mentoriai. Jiems buvo keliamas tikslas tęsti jaunųjų plaukikų ugdymą taip, kad jie po programos nesunkiai įsilietų į jaunimo bei nacionalinę rinktines. Tuo pačiu buvo siekiama kelti trenerių kompetencijas, kad šie plaukimo specialistai sėkmingai tęstų darbą su savo auklėtiniais ir vėliau.

Programos rėmuose stengtasi pratinti tiek trenerius, tiek sportininkus diegti komandinę dvasią, kurti teigiamą klimatą rinktinėje, dalintis kaupiama patirtimi, nes šiuo metu pastebima tendencija dirbti individualiai, nežiūrint į tai, ar treniruojami sporto mokyklų komandų auklėtiniai, ar rinktinių nariai.

Suburtai EJOF rinktinei per visą pasirengimo laikotarpį buvo surengtos 8 mokomosios treniruočių stovyklos. Su Plaukikais dirbo treneriai Justas Achramavičius, Redas Pivoriūnas, Vygantas Banys ir Rita Kondrotaitė, psichologai Tomas Lagūnavičius bei Aistė Žemaitytė.

Programos kuratorius Saulius Binevičius dėkojo visiems prisidėjusiems prie jos įgyvendinimo. Pasak jo, reikia palinkėti komandai gerų rezultatų festivalyje, o nepatekusiems į rinktine plaukikams – tęsti savo darbą ir stengtis įrodyti savo galimybes ateityje.

„Visų pirma, noriu pasakyti ačiū Lietuvos plaukimo federacijai, kad sukūrė šią programa ir skyrė dideles lėšas sportininku bei treneriu tobulėjimui. Taip pat sakau ačiū 2015-2017 m. joje dalyvavusiems treneriams, psichologams ir visiems sportininkams.

Tikiuosi, kad patvirtinta komanda įrodys savo pajėgumą liepą vyksiančiame festivalyje ir ten mūsų sportininkai gerins savo asmeninius rezultatus. O į rinktinę nepatekę kandidatai nenusvils ir ateityje stengsis įrodyti, kad jie priklauso mūsų šalies plaukimo elitui, papuls į kitas rinktines ir garbingai atstovaus Lietuvai tarptautinėse varžybose“, – sakė S.Binevičius.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai