G. Titenio varžybų Norvegijoje kraitis – 3 medaliai ir olimpinis B normatyvas

bergenlogo Bergenas, Norvegija
Balandžio 5–9 d.
50 m baseinas
Rezultatai | Vaizdo transliacija
Du aukso medalius savaitės pradžioje Helsinkyje iškovojęs plaukikas Giedrius Titenis toliau tęsia dalyvavimą „Nordic Tour 2019“ taurėje. Antrasis jos etapas vyko Bergene, antrame pagal dydį Norvegijos mieste, kur buvo surengtos „Bergen Swim Festival“ varžybos.

Čia G. Titeniui konkurenciją palaikė ne tik švedas Erikas Perssonas, su kuriuo lietuvis varžėsi pirmame taurės etape, bet ir tituluotas vokietis Marco Kochas. G. Titenio pavardė starto protokoluose įrašyta triskart – 50, 100 ir 200 m krūtine rungtyse.

Lietuvio startų tvarkaraštis:

Balandžio 5 d. – 100 m krūtine | Atranka + B/A Finalai

Balandžio 6 d. – 200 m krūtine | Atranka + B/A Finalai

Balandžio 7 d. – _50 m krūtine | Atranka + B/A Finalai

PB SB (2019) Atranka Finalas OQT OST
50 m krūtine 27,20 LR 27,51 27,91 (3 vieta) 27,74 (1 vieta)
100 m krūtine 58,96 LR 1.00,53 1.01,92 (2 vieta) 1.00,83 (2 vieta) 59,93 1.01,73
200 m krūtine 2.07,80 LR 2.16,31 2.18,50 (3 vieta) 2.11,99 (2 vieta) 2.10,35 2.14,26

PB – Geriausias asmeninis rezultatas

SB – Geriausias asmeninis 2019 m. sezono rezultatas

LR – Lietuvos rekordas

OQT/ OST – Olimpinis „A“/„B“ normatyvas

Penktadienį į vyrų 100 m krūtine A finalą patekęs G. Titenis iškovojo sidabro apdovanojimą. Lietuvis greičiausiai iš visų finalininkų įveikė pirmąją distancijos dalį (27,95), tačiau finiše iki pergalės jam pritrūko 0,13 sek. Nugalėjo švedas Erik Persson (1.00,70). Trečias liko vokietis Marco Koch (1.01,04).

Rytinėje atrankoje G. Titenis irgi buvo antras (1.01,92) ir nusileido tik tame pačiame plaukime startavusiam vokiečiui Wassili Kuhn (1.01,83). Po pirmųjų 50 m dar pirmavo lietuvis, pusę nuotolio nuplaukęs per 28,24 sek., tačiau antroji distancijos dalis sėkmingiau susiklostė vokiečiui. Trečią rezultatą atrankoje pademonstravo Erik Persson (1.02,01), o ketvirtą  Marco Koch (1.02,21).

Titenis bsf2019 100mbrprelim
Rytinių atrankos varžybų (04–05) vaizdo įrašas.

Šeštadienį vyrų 200 m krūtine rungties A finale G. Titenis užėmė 2-ą vietą. Anykštėnas finišavo per 2 min. 11,99 sek., pagerino savo asmeninį sezono rezultatą ir pasiekė olimpinių žaidynių „B“ normatyvą (2.14,26). Finale įtikinama persvara nugalėjo vokietis Marco Koch (2.08,72). Bronza atiteko norvegui Christoffer Tofte Haarsaker (2.16,24).

Atrankoje lietuvis užtikrintai laimėjo savąjį plaukimą, distanciją nuplaukęs per 2 min. 18,50 sek., ir trečiu rezultatu pateko į finalą. Greičiausias ryte buvo Marco Koch (2.16,58), o antrą rezultatą tarp atrankos dalyvių užfiksavo švedas Karl Frylmark (2.18,18).

titenis bergen2019 200mbr prelim

Rytinių atrankos varžybų (04–06) vaizdo įrašas.

Varžybas G. Titenis užbaigė pergalingai – nugalėjo vyrų 50 m krūtine rungties A finale. Jo laikas – 27,74 sek. Sidabras atiteko kroatui Nikola Obrovac (+0,04), o bronza Norvegijos plaukikui Jørgen Scheie Bråthen (+0,19).

Sekmadienio rytą G. Titenis startavo 50 m krūtine atrankoje, kurioje pademonstravo trečią greičiausią rezultatą. Savo plaukime lietuvis užėmė antrą vietą, užfiksavęs 27,91 sek. laiką, vos 0,01 sek. prastesnį už plaukimą laimėjusio norvego Jørgen Scheie Bråthen rezultatą. Greičiausias atrankoje buvo Kroatijos plaukikas Nikola Obrovac (27,71).

titenis bergen19 50mbrprelim
Rytinių atrankos varžybų (04–07) vaizdo įrašas.

Paskutinis „Nordic Tour 2019“ taurės etapas – „Malmsten Swim Open Stockholm“ – vyks balandžio 12–15 dienomis Švedijos sostinėje Stokholme.