Plaukimas

„Golden Tour Camille Muffat“ II etapas: Kotryna Teterevkova pirmąją varžybų dieną pažymėjo bronza

marselis 2021 kotryna bronza

Kotryna Teterevkova. Manto Daškevičiaus nuotr.

Penktadienis, kovo 19 d. – sekmadienis, kovo 21 d.
Marselis, Prancūzija
50 m baseinas
Atranka į OŽ, EjmČ, PjmČ
Varžybų informacija | Apie varžybas
Rezultatai
 

Penktadienį Marselyje prasidėjo tris dienas truksiančių Prancūzijos plaukimo federacijos (FFN) organizuojamų „Golden Tour Camille Muffat“ varžybų antrasis etapas, kuriame dalyvauja ir septyni Lietuvos plaukikai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Kotryna Teterevkova, Jokūbas Keblys, Tomas Navikonis, Aleksas Savickas ir Daniil Pancerevas.

Vakaro finalus pirmasis iš lietuvių pradėjo Andrius Šidlauskas. Vyrų 50 m krūtine finale jis 0,01 sek. pagerino savo rytinį laiką ir finišavo penktoje pozicijoje (28,27). Nugalėjo Čaba Silađi iš Serbijos užfiksavęs 27,37 sek. rezultatą ir įveikęs atrankos lyderį olandą Arno Kamminga (27,45).

Analogiškoje moterų rungtyje bronzos medalį iškovojo Kotryna Teterevkova. Lietuvė finišavo per 31,69 sek. ir nusileido tik dviems plaukikėms – šveicarei Lisa Mamie (31,52) ir ryte greičiausią laiką užfiksavusiai olandei Rosey Metz (30,90). Asmeninis Kotrynos rekordas šioje rungtyje yra 31,20 sek.

marselis 2021 kotryna bronza

Kotryna Teterevkova (dešinėje). KMSP/S.kempinaire nuotr.

Vyrų 50 m l. stiliumi B finale dalyvavęs Jokūbas Keblys į priekį taip pat praleido du plaukikus ir finišavęs trečias bendroje įskaitoje užėmė 11-ą vietą. Lietuvio parodytas laikas buvo kiek prastesnis nei ryte – 22,99 sek.

Prancūzui Enzo Tesic nepasirodžius vyrų 100 m peteliške B finale, šansu pasinaudojo pirmas už brūkšnio rytinėje atrankoje likęs Danas Rapšys. Lietuvis įrodė, kad buvo vertas plaukti šiame finale ir įtikinamai aplenkė visus plaukimo dalyvius. D. Rapšys distanciją įveikė per 53,98 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 9-ą vietą.

Penktadienio B ir A finalų transliacija

Penktadienio lietuvių startai

LR – Lietuvos rekordas | PB – geriausias asmeninis rezultatas | SB’21 – geriausias asmeninis 2021 m. sezono rezultatas | NT – nėra rezultato

Prelims – atrankiniai plaukimai | QFA – pateko į A finalą | QFB – pateko į B finalą


Rytinėje atrankoje geriausiai iš lietuvių pasirodė Kotryna Teterevkova. 19-metė moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje užfiksavo 31,80 sek. rezultatą ir antru numeriu pateko į A finalą. Atrankoje už lietuvę greitesnė buvo tik jos bendraamžė olandė Rosey Metz (31,26).

Vakarinėje dalyje išvysime ir Andrių Šidlauską. Vyrų 50 m krūtine atrankoje šįryt jis buvo ketvirtas (28,28) ir taip pat pateko į A finalą. Geresnius laikus parodė tik trys sportininkai – austras Christopher Rothbauer (28,07), Serbijai atstovaujantis Čaba Silađi (27,38) ir Europos čempionas trumpajame baseine olandas Arno Kamminga (27,27). Šioje rungtyje startavęs Aleksas Savickas liko prie pat 16-uko ribos (17-as). Jo laikas – 29,20 sek. (vos 0,01 sek. iki 16 vietos).

0,26 sek. iki stipriausiųjų 8-uko pritrūko Jokūbui Kebliui. Vyrų 50 m l. stiliumi atrankoje lietuvis parodė devintą rezultatą (22,93) ir turėtų plaukti B finale. Atrankos lyderiu tapo olimpinis čempionas prancūzas Florent Manaudou (21,87). Tomas Navikonis ryte buvo sekunde lėtesnis už J. Keblį. Jis pranoko du sportininkus ir kartu su prancūzu Pablo Collin pasidalijo 40-ą vietą (23,93).

Vyrų 100 m peteliške parengiamuosiuose plaukimuose startavo Danas Rapšys ir Daniil Pancerevas. Ne savo pagrindinėje rungtyje D. Rapšys šįryt distanciją įveikė per 54,79 sek. ir buvo 17-as (tik 0,01 sek. iki 16-uko), o D. Pancerevas liko 31-as (56,78). Greičiausias atrankoje buvo Šveicarijos plaukikas Noè Ponti (51,76).


Antrajame „Golden Tour Camille Muffat“ etape dalyvauja 286 sportininkai, iš kurių 102 – užsienio plaukikai. Užsiregistravusių buvo kur kas daugiau, tačiau dėl pačių dalyvių saugumo plaukikų skaičius buvo apribotas. FFN teigimu, tai bene didžiausios tokio rango plaukimo varžybos Europoje nuo pat pandemijos pradžios.

Varžybos įtrauktos į Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) oficialų kalendorių, todėl visi sportininkai turės galimybę čia įvykdyti olimpinius normatyvus.

Rytinės varžybų dalys prasideda 10 val. vietos laiku (Lietuvoje – 11 val.), o vakaro finalų pradžia numatyta po 17 val. (18 val.).

Tradicinės FFN „Golden Tour Camille Muffat“ varžybos yra skirtos legendinei prancūzų plaukikei, Londono olimpinių žaidynių čempionei Camille Muffat atminti.

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai