Plaukimas

Į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta FINA prezidentas Al-Musallamas (atnaujinta 04-11)

Husainas Al-Musallamas | FINA nuotr.

Balandžio 12 dieną, antradienį, Lietuvoje lankysis Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) prezidentas Husainas Al-Musallamas su delegacija.

Kartu su juo į šalį taip pat atvyksta FINA viceprezidentas ir naujai išrinktas Europos plaukimo lygos (LEN) vadovas Antonio Silva, LEN viceprezidentas Josip Varvodic, olimpinis ir pasaulio čempionas, garsus amerikiečių plaukikas Anthony Ervin, Azijos olimpinės tarybos sportininkų plėtros skyriaus ir specialiųjų projektų vadovas Tomy Tarraf bei FINA prezidento padėjėjas El Chaykh Ahmad Al Saabi.

Atnaujinta 04-11

Delegacijos narius kartu su Lietuvos plaukimo federacijos prezidentu Tomu Kučinsku ir generaliniu sekretoriumi Emiliu Vaitkaičiu 13.15 val. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje priims ministrė Jurgita Šiugždinienė ir viceministras Linas Obcarskas. Po susitikimo ministerijoje delegacijos nariai atsakys į spaudos atstovų klausimus.

14.30 val. svečiai lankysis rekonstruojamame Lazdynų baseine, kur vandens sporto infrastruktūros situaciją sostinėje aptars su Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoju Adomu Bužinsku.

Fabijoniškių baseine 15.30 val. įvyks bendras susitikimas su Vilniaus plaukimo bendruomene ir Lietuvos plaukimo federacijos narių remiamais bei mūsų šalyje jau kurį laiką besitreniruojančiais sportininkais iš Ukrainos.

O 17 val. prekybos ir pramogų centre „Ozas“ esančiame baseine vizito dalyviai susitiks su plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ atstovais.

Vizito darbotvarkėje numatoma skirti dėmesio vandens sporto šakų plėtros ir populiarinimo, sporto bazių infrastruktūros, nuo karo žiaurumų laikiną prieglobstį Lietuvoje radusių ukrainiečių trenerių ir jų sportininkų paramos klausimams.

Praėjusią savaitę FINA prezidentas lankėsi Kroatijos mieste Zadare, kur susitiko su dalimi čia persikėlusių Ukrainos nacionalinės rinktinės narių, besiruošiančių pasaulio čempionatui.

 

Pasak FINA, siekiant užtikrinti visapusišką paramą Ukrainos sportininkams ir treneriams, FINA nuolatos palaiko ryšį su Ukrainos plaukimo, šuolių į vandenį ir dailiojo plaukimo federacija.

Kovo pabaigoje dėl Rusijos įvykdytos invazijos į Ukrainą buvo priimtas sprendimas uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams startuoti FINA rengiamose varžybose, o iš rusų atimta teisė rengti anksčiau suplanuotus FINA sporto renginius, tarp jų ir pasaulio plaukimo čempionatą trumpajame baseine.


1.2proc reklama

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai