Ignaliniečiui E.Kapočiui antrus metus iš eilės skirta skatinamoji stipendija

Erikas Kapočius antrus metus iš eilės pateko tarp 60 gabiausių Lietuvos vaikų, kurie laimėjo „Lietuvos Maximalisto“ stipendijas. Ignalinos plaukikui ji skirta už pasiekimus sporte, ją taip apt gaus ir dar trys jaunieji šalies sportininkai.

2016–2017 metų sezone E.Kapočius pateko į Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtį ir gynė šalies garbę Europos jaunimo čempionate Izraelyje, taip pat laimėjo medalius Nordic plaukimo čempionate Danijoje ir tarptautinėse plaukimo varžybose Poznanėje. Jis gerino Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordus bei tapo Lietuvos plaukimo čempionu tarp suaugusiųjų.

Šiuo metu geriausiųjų Lietuvos plaukikų reitinge Ignalinos gimnazijos trečiokas užima aukštą 18 vietą tarp suaugusiųjų.

„Lietuvos Maximalisto stipendijas“ skiria bendrovė „Maxima“, kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija skatindama Lietuvos moksleivių pažangumą ir gabumų tobulinimą. Ši įmonė kasmet kviečia pildyti anketas visus moksleivius, turinčius pasiekimų mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse.

Komisijos atrinktiems moksleiviams ne tik suteikiamas garbingas „Lietuvos Maximalisto“ vardas, bet ir visiems mokslo metams skiriamos pagrindinė ar skatinamoji stipendijos. Moksleivis laimėjęs pagrindinę stipendiją visus mokslo metus gaus po 150 Eur. kas mėnesį, o skatinamąją – po 75 Eur.