Jaunieji Lietuvos plaukikai baigė pasirodymą varžybose Kipre

50 m baseinas

Nuostatai

Rezultatai

Komandinė įskaita

Savaitgalį Kipro mieste Limasolyje vyko tarptautinės jaunių plaukimo varžybos „Multination Youth Swimming Meet“, kuriose dalyvavo ir mūsų šalies sportininkai.

Bendroje komandinėje įskaitoje lietuviai su 115 taškų užėmė 8 vietą, o nugalėtoja tapo komanda iš Lenkijos, surinkusi 254 taškus. Iš viso varžybose varžėsi plaukikai iš 15 valstybių.

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo Smiltė Plytnykaitė. Distanciją ji įveikė per 57,10 sek. ir artimiausią varžovę Jana Pavalic iš Kroatijos aplenkė 0,73 sek.

Analogiškoje vaikinų rungtyje Kristupas Trepočka (53.10) užėmė 6 vietą. Čia nugalėtoju tapo lenkas Rafal Mienicki (52.46).

Merginų 200 m nugara plaukime Augustė Jakštaitė buvo 11-a (2:27.55). Šioje rungtyje greičiausiai plaukė Aissia-Claudia Prisecariu (2:19.44) iš Rumunijos.

Vaikinų grupėje 200 m nugara Titas Vaitukaitis įveikė per 2 min. 18,62 sek. ir užėmė 13 vietą, o nugalėjo graikas Georgios Pekos (2:06.29).

Vytė Gelažytė merginų 400 m plaukimo l. stiliumi rungtyje buvo šešta (5:12.95). Čia geriausiai pasirodė Eliza-Elena Diamandescu (4:57.17) iš Rumunijos.

Vaikinų plaukime Kostas Vaičiūnas (4:54.93) užėmė 13 vietą. Auksą pelnė lenkas Mikolaj Popiel (4:32.65).

Šalies merginų komanda (A. Jakštaitė, S. Plytnykaitė, S. Švenčionytė ir V. Gelažytė) estafetėje 4 po 100 m kombinuotu būdu buvo septintos (4:30.57). Greičiausiai estafetę įveikė rumunės, finišavusios per 4 min. 19,87 sek.

Vaikinų estafetėje Mantas Kaušpėdas, Arnas Augustinavičius, Kristupas Trepočka ir Artas Apinys buvo aštunti (4:04.63). Auksą iškovojo Lenkijos ketvertas (3:53.51).

Merginų 400 m plaukimo l. stiliumi rungtyje Stela Švenčionytė (4:36.50) užėmė septintą vietą ir 4,76 sek. pasigerino asmeninį rekordą. Nugalėjo kroatė Lucijana Luksic (4:21.93).

Vaikinų grupėje Kostas Vaičiūnas buvo devintas (4:14.55). Čia greičiausiai plaukė lenkas Mikolaj Filipiak (4:00.86).

100 m plaukimo krūtine rungtyje sidabrą iškovojo Smiltė Plytnykaitė, finišavusi per 1 min. 11,20 sek. ir nusileidusi tik Šveicarijos plaukikei Havana Cueto Cabrera (1:11.11).

Analogiškoje vaikinų rungtyje Arnas Augustinavičius pasidalino 10-11 vietas su identišką laiką (1:08.17) parodžiusiu čeku Simon Korcak. Auksas atiteko Kacper Maksajda (1:05.42) iš Lenkijos.

100 m plaukimo peteliške rungtyje Kristupas Trepočka užėmė penktą vietą. Lietuvis finišavo per 56,50 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą (57.68). Pirmąją vietą užėmė Daniel Derevtsov (56.10) iš Izraelio.

Komandinėje estafetėje 4 po 200 m l. stiliumi Vytė Gelažytė, Stela Švenčionytė, Guoda Tručinskaitė ir Smiltė Plytnykaitė užėmė 3 vietą ir iškovojo bronzos medalius. Merginos estafetę įveikė per 8 min. 44,41 sek. Nugalėjo Graikijos komanda (8:31.31).

ltu swimming multinationsyouth estafete 2022

Lietuvos merginų komanda (dešinėje) | Kipro plaukimo federacijos nuotr.

Vaikinų estafetėje Kristupas Trepočka, Artas Apinys, Titas Vaitukaitis ir Kostas Vaičiūnas buvo septinti (8:02.13). Aukso medalius iškovojo Lenkijos vaikinų komanda (7:47.23).

Stela Švenčionytė 800 m plaukimo l. stiliumi rungtyje nuotolį įveikė per 9 min. 35,64 sek. ir užėmė aštuntą vietą. Lietuvė gerokai pasigerino savo karjeros rekordą (9:55.74). Greičiausiai šioje rungtyje plaukė rumunė Eliza-Elena Diamandescu (8:57.80).

200 m plaukimo krūtine rungtyje Povilas Šližius buvo dešimtas (2:33.18). Čia nugalėjo ukrainietis Tymofii Kovalchuk (2:21.03).

Mantas Kaušpėdas 100 m plaukime nugara užėmė 11 vietą (1:01.20). Greičiausias buvo Jakub Jan Krischke (58.24) iš Čekijos.

Analogiškoje merginų rungtyje Augustė Jakštaitė buvo 12-a (1:09.15). Pirmą vietą užėmė Ilektra Magkotsiou (1:04.47) iš Graikijos.

1500 m plaukime l. stiliumi Titas Vaitukaitis užėmė 12 vietą (17:04.81). Šioje rungtyje geriausiai sekėsi lenkui Mikolaj Filipiak (16:01.97).

Vytė Gelažytė 200 m plaukimo l. stiliumi rungtyje buvo septinta (2:10.97). Auksą čia pelnė kroatė Lucijana Luksic (2:04.57).

Vaikinų grupėje Kostas Vaičiūnas buvo 13-as (2:00.13), o nugalėtoju tapo Mikolaj Filipiak (1:53.17) iš Lenkijos.

200 m plaukimo peteliške rungtyje šeštą vietą užėmė Guoda Tručinskaitė (2:34.03). Ji pasigerino karjeros rekordą (2:35.77). Greičiausiai plaukė graikė Aikaterini Chroni (2:19.98).

Dar vieną sidabro medalį 200 m plaukimo kombinuotu būdu rungtyje iškovojo Smiltė Plytnykaitė, finišavusi per 2 min. 21,45 sek. Už lietuvę greitesnė buvo tik Eliza-Elena Diamandescu (2:21.03) iš Rumunijos.

Vaikinų 200 m kompleksiniame plaukime Povilas Šližius buvo 15-as (2:25.19). Greičiausias čia buvo slovėnas Bor Vran Benkovic (2:07.52).

Lietuvių pasirodymus varžybose užbaigė komandinės estafetės 4 po 100 m l. stiliumi.

Merginų estafetėje lietuvės (S. Švenčionytė, V. Gelažytė, G. Tručinskaitė ir S. Plytnykaitė) buvo šeštos (4:03.07), o nugalėtojomis tapo kroatės (3:54.26).

Vaikinų estafetėje plaukę K. Trepočka, A. Augustinavičius, K. Vaičiūnas ir A. Apinys užėmė 10 vietą (3:40.33). Čia geriausiai pasirodė lenkai (3:32.28).