Jaunieji šalies plaukikai pasitikrino jėgas varžybose Belgijoje

Lietuvos komanda

Sausio 21-22 d. Antverpenas, Belgija 50 m baseinas Varžybų svetainė Rezultatai

Antverpene (Belgija) baigėsi dvi dienas trukusios tarptautinės plaukimo varžybos „Flanders Swimming Cup 2023“, kuriose kontrolinius startus turėjo ir jaunieji Lietuvos plaukikai.

Sekmadienį prizininkais asmeninėse rungtyse tapo Smiltė Plytnykaitė ir Kristupas Trepočka.

Sostinės sporto centro plaukikė S. Plytnykaitė moterų 100 m laisvuoju stiliumi A finale užėmė trečią vietą. 16-metė lietuvė finišavo per 56,71 sek. ir nusileido tik belgei Roos Vanotterdijk (56,55 sek.) ir olandei Kim Busch (55,53 sek.).

Į finalą S. Plytnykaitė pateko šeštuoju rezultatu (57,64 sek.). Kita mūsų šalies atstovė Patricija Kondraškaitė šios rungties atrankoje buvo 18-a (58,63 sek.), Stela Švenčionytė – 38-a (1 min. 0,29 sek.), o Patricija Geriksonaitė – 40-a (1 min. 00,58 sek.) tarp 80 dalyvių.

Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis K. Trepočka finišavo trečias (55,13 sek.) vyrų 100 m plaukimo peteliške A finale. Lietuvos sportininkas tiek atrankiniame, tiek ir finaliniame plaukime gerino savo karjeros rekordą, kuris prieš šias varžybas buvo 56,50 sek.

Sėkmingai varžybas užbaigė ir Lietuvos vaikinų komandinė estafetė. 4 x 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje Kristupas Trepočka, Kiril Stepanov, Matas Činga ir Rokas Jazdauskas finišavo antri (3 min. 27,16 sek,), į priekį praleidę tik Belgijos komandą (3 min. 25,57 sek.).

Moterų estafetėje 4 x 200 m l. stiliumi dalyvavusios Smiltė Plytnykaitė, Patricija Kondraškaitė, Stela Švenčionytė ir Patricija Geriksonaitė buvo penktos (8 min. 44,07 sek.). Čia nugalėjo taip pat šeimininkių belgių komanda (8 min. 15,77 sek.).

Stipriausiuose vakaro finaluose sekmadienį taip pat pasirodė dar du panevėžiečiai Matas Činga ir Adomas Gatulis.

M. Činga vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje užėmė aštuntą vietą, o rytinėje atrankoje užfiksavo naują asmeninį rekordą (1 min. 53,92 sek.). Šią rungtį laimėjo ispanas Carlos Garach Benito (1 min. 50,72 sek.).

Tokia pati pozicija vyrų 100 m plaukimo krūtine finale atiteko ir A. Gatuliui, finišavusiam per 1 min. 6,18 sek. Šioje rungtyje nugalėjo olandas Arno Kamminga (59.77), vienintelis iš finalininkų distanciją įveikęs greičiau nei per minutę.

Kiti lietuvių rezultatai

200 m l. stiliumi B finaluose plaukė Tomas Lukminas (1 min. 54,79 sek. – 10 vieta), Kiril Stepanov (1:56.40 15  vieta) ir Rokas Jazdauskas (1:56.76 – 16  vieta). Jie visi ir M.Činga taip pat pasirodė ir vyrų 50 m l. stiliumi pusfinalyje, kur geriausiai sekėsi T. Lukminui – užimta devintoji vieta ir užfiksuotas naujas karjeros rekordas (23,79 sek.).

Moterų 100 m plaukimo nugara B finalą laimėjo šiaulietė Patricija Geriksonaitė (1 min. 5,07 sek.). Šios rungties atrankoje ji buvo 13-a (1 min. 7,23 sek.), o 14-a tarp 26 dalyvių buvo Patricija Kondraškaitė (1 min. 8,07 sek.).

Moterų 400 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje Stela Švenčionytė šįryt buvo 21-a (4 min. 34,81 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje asmeninį rekordą pasigerinęs K. Trepočka buvo trečias (1 min. 52,35 sek.) tarp 56 dalyvių, tačiau šios rungties finale lietuvis neplaukė.