Plaukimas

Kaune išdalyti 2021 metų Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai

LPF Apdo 2021 smilte

Manto Daškevičiaus nuotr.

Naujųjų metų sezoną Lietuvos plaukimo bendruomenė pradėjo prisimindama 2021-sius. Šeštadienio vakarą Kaune buvo pagerbti geriausi praėjusių metų LTU Swimming sportininkai ir jų treneriai.

Šventinis apdovanojimų vakaras prasidėjo staigmena – renginio svečius pasveikino Lietuvos plaukimo čempionė Stela Švenčionytė, visiems atlikusi keletą dainų.

Sveikinimo žodį susirinkusiems taip pat tarė Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas.

Renginio vedėjai Jomantė Šležaitė ir Vytautas Rumšas jaunesnysis pristatė vienuolika apdovanojimų nominacijų. Laureatus rinko apdovanojimų komisija, sudaryta iš LPF Vykdomojo komiteto atstovų ir geriausių sporto mokymo įstaigų vadovų.

Savo patariamąjį balsą galėjo išreikšti ir visuomenė, palaikydama nominantus LTU Swimming Facebook paskyroje.

JAUNIMO PROVERŽIS (merginos)

Erika Pašakinskaitė Karilė Ališauskaitė Smiltė Plytnykaitė Marija Romanovskaja Silvija Statkevičius Patricija Geriksonaitė

Jaunimo proveržiu merginų grupėje tapo Sostinės sporto centro Smiltė Plytnykaitė (tren. Kęstutis Steponavičius). Jaunajai plaukikei tai buvo dviguba šventė – būtent šeštadienį ji minėjo ir 15-ąjį savo gimtadienį.

2021 metais ji savo medalių kolekciją pildė apdovanojimais ne tik iš šalies jaunių-jaunimo plaukimo čempionato, bet ir Lietuvos suaugusių čempionatų tiek ilgame, tiek trumpame baseine. Puikiai pasirodžiusi Baltijos šalių plaukimo čempionate Klaipėdoje, Romoje vykusiame Europos jaunimo čempionate Smiltė taip pat džiugino savo pasiekimais – su merginų komandomis užimtos dvi aštuntosios vietos estafetėse, o 200 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje ji iškovojo 14 vietą.

LPF Apdo 2021 smilte

Smiltė Plytnykaitė. Manto Daškevičiaus nuotr.

Už apdovanojimą Smiltė dėkojo treneriui Kęstučiui Steponavičiui ir kiekviename žingsnyje ją palaikantiems tėvams.

JAUNIMO PROVERŽIS (vaikinai)

Sebastian Konecki Tajus Juška Džiugas Miškinis Aleksas Savickas Tomas Navikonis Rokas Jazdauskas

Vaikinų grupėje Jaunimo proveržio apdovanojimas atiteko Aleksui Savickui (tren. Žilvinas Ovsiukas).

Panevėžiečiui svarbiausias metų startas susiklostė tiesiog puikiai – Europos jaunimo čempionate Romoje 100 m plaukimo krūtine rungtyje lietuvis pasidabino sidabru, o dvigubai ilgesnės distancijos finale iškovojo Europos jaunimo čempiono titulą. Medalius Aleksas skynė ir varžybose Lietuvoje – Klaipėdoje trumpajame baseine vykusiame šalies suaugusiųjų čempionate Aleksas neturėjo lygių visose plaukimo krūtine distancijose.

LPF Apdo 2021 arunas aleksas

Arūnas Gabrilavičius ir Aleksas Savickas. Manto Daškevičiaus nuotr.

Atsiimdamas apdovanojimą iš Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) viceprezidento Arūnas Gabrilavičiaus rankų jaunasis plaukikas dėkojo su juo dirbusiems treneriams, taip pat ir pirmajai trenerei Židrūnei Budrienei, gerais draugais tapusiems plaukikams bei davė visiems sportininkams patarimą – lavinant kūną, nepamiršti ir proto.

METŲ VAIKŲ TRENERIS (-Ė)

Mantas Buivydas Žaneta Tautvydė Vygandas Banys ir Ela Pavinskienė

Metų vaikų treneriais paskelbti Vygandas Banys ir Ela Pavinskienė. Nugalėtojai buvo išrinkti atsižvelgus į trenerių auklėtinių rezultatus po Palangoje vykusio šalies vaikų čempionato.

Dviejų trenerių – Vygando ir Elos – tandemas 2021 metais atnešė puikių rezultatų. Abiejų treniruojama Augustina Ambrulaitytė 1500 m plaukimo l. stiliumi rungtyje pasiekė naują Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą, kuris išsilaikė nuo pat 1978 metų. Augustina skynė aukščiausios prabos medalius vaikų čempionatuose Alytuje ir Palangoje. Puikiai svarbiausiose vaikų varžybose plaukė ir penkių šalies rekordų iki 13 metų autorius Mykolas Tuskenis.

LPF Apdo 2021 vygandas ela

Vygandas Banys ir Ela Pavinskienė. Manto Daškevičiaus nuotr.

METŲ JAUNIMO TRENERIS (-Ė)

Kęstutis Steponavičius Jandra Bogužienė Žilvinas Ovsiukas Kęstutis Autukas Paulius Andrijauskas

Metų Jaunimo trenerio apdovanojimas atiteko Žilvinui Ovsiukui.

Treneris rūpinosi komandos pasirodymu Europos jaunimo čempionate, kuriame puikiai pasirodė abu jo auklėtiniai – Aleksas Savickas iškovojo aukso ir sidabro apdovanojimus, o Tomas Navikonis užėmė garbingą 8 vietą. Jis taip pat kuravo šalies jaunių rinktinę, sėkmingai pasirodžiusią Baltijos šalių čempionate.

LPF Apdo 2021 zilvinas

Žilvinas Ovsiukas. Manto Daškevičiaus nuotr.

METŲ REKORDININKAS (-Ė)

Rekordas LR LR U-17 LR U-15 LR U-13
Baseinas 50 m 25 m 50 m 25 m 50 m 25 m 50 m 25 m
Taškai 3 2,75 2 1,75 1 0,75 0,5 0,25

Metų rekordininke tapo Silvija Statkevičius.

Kanadoje besitreniruojanti plaukikė 2021 metais užfiksavo 5 šalies merginų iki 17 metų rekordus (trumpajame baseine) ir dar 10 kartų keitė Lietuvos mergaičių iki 15 metų rekordus (2 – ilgame baseine, 8 – trumpame).

Iš viso Silvija surinko 16,75 taško ir aplenkė antrą vietą užėmusią Ugnę Mažutaitytę (15 taškų – 5 šalies rekordai 50 m baseine). Trečia pagal surinktus taškus buvo Kotryna Teterevkova – 13,75 taško (5 nacionaliniai rekordai 25 m baseine).

LPF Apdo 2021 sylvia

Silvija Statkevičius. Manto Daškevičiaus nuotr.

„Norėčiau padėkoti Lietuvos plaukimo federacijai už suteiktą galimybę treniruotis ir varžytis Lietuvoje, kai nebuvo tokios galimybės Kanadoje. Labai ačiū“, – tiesioginiu teletiltu padėkojo S. Statkevičius.

Apdovanojimą atsiėmė Silvijos močiutė, olimpietė Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė, linkėjusi anūkei dar daug plaukimo rekordų ir patekti į olimpines žaidynes.

LPF Apdo 2021 birute

Birutė Statkevičienė OLY. Manto Daškevičiaus nuotr.

OLYMPIC SWIMMER’S CHOICE

Specialų „Olympic Swimmer’s Choice“ (Olimpiečių pasirinkimas) apdovanojimą už pagalbą ruošiantis Tokijo žaidynėms Lietuvos olimpinės plaukimo rinktinės nariai įteikė savo Mamoms.

Tai bendra plaukikų padėka už begalinį tikėjimą jų jėgomis ir nuolatinį palaikymą siekiant aukštumų, nepaisant visų kylančių iššūkių ir kelią pastojančių kliūčių.

LPF Apdo 2021 mamos

Olimpiečiai sveikina mamas. Manto Daškevičiaus nuotr.

METŲ MINI CENTRAS

Metų mini centru pripažintas Šiaulių mini centras. Jame sportuojantys ir trenerių Pauliaus Povilionio ir Dovilės Pocienės prižiūrimi jaunieji plaukikai per metus parodė didžiausią progresą tarp visų šiemet LPF įsteigtų regionų plaukimo centrų.

„Mini centrai prasidėjo nuo Šiaulių. Pirmasis blynas, kuriam ryžausi ir aš su Tomo Kučinsko pagalba. Kadangi tai naujas darinys Lietuvos plaukime, nenorime stovėti vietoje, siekiame judėti į priekį. Stengiamės kilti aukščiau ir aukščiau, kad mūsų plaukimo bendruomenė tobulėtų ir atneštų kuo geresnius rezultatus. Ačiū, Tomai, jums, kad įnešėte daug naujovių ir verčiate mus visus pasistengti“, – sakė Šiaulių mini centro vadovas Paulius Viktoravičius.

LPF Apdo 2021 dovile paulius

Dovilė Pocienė ir Paulius Viktoravičius. Manto Daškevičiaus nuotr.

METŲ SUAUGUSIŲJŲ TRENERIS (-Ė)

Ina Paipelienė Žilvinas Ovsiukas Paulius Andrijauskas Michailas Romanovskis

Geriausia suaugusiųjų trenere išrinkta Ina Paipelienė.

Į pergalių kelią ne vienerius metus Daną Rapšį ir Andrių Šidlauską sėkmingai vedusi trenerė 2021 metais rūpinosi Lietuvos olimpinės plaukimo rinktinės nariais, jiems rengiantis dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse. Jose mūsų sportininkai pateko į vieną finalą ir keturis pusfinalius. Trenerė Ina taip pat vadovavo Lietuvos suaugusiųjų komandai Baltijos šalių čempionate Klaipėdoje ir buvo paskirta vyr. trenere Europos plaukimo čempionate Budapešte.

„Labai ačiū. Tikrai nesitikėjau šio apdovanojimo, bet esu labai dėkinga. Viso to nebūtų be mūsų komandos – Andriaus Bogdelio ir Linos Katelytės, kurie padėjo Danui, Andriui per keletą metų pasiekti tokių labai gerų rezultatų“, – dėkojo I. Paipelienė.

LPF Apdo 2021 ina

Ina Paipelienė. Manto Daškevičiaus nuotr.

GERIAUSIA SPORTININKĖ

Ugnė Mažutaitytė Kotryna Teterevkova Smiltė Plytnykaitė Silvija Statkevičius Rūta Meilutytė

Geriausios LPF metų sportininkės apdovanojimas atiteko vilnietei Kotrynai Teterevkovai (tren. Michailas Romanovskis).

Sėkmingas olimpinis debiutas Tokijuje ir patekimas į moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį neliko nepastebėtas plaukimo agentų – Kotryna sulaukė vardinio pakvietimo į prestižinę Tarptautinę plaukimo lygą (ISL), kur kartu su Los Andželo „Current“ komandos nariais iškopė į lygos finalą ir jame užėmė 4 vietą. O įspūdingą plaukikės karjeros šuolį 2021 metais liudijo ir patekimas į Europos ir pasaulio čempionatų trumpajame baseine finalus.

LFP 2021 86 michailas kotryna

Michailas Romanovskis ir Kotryna Teterevkova. Manto Daškevičiaus nuotr.

„Visų pirma, norėčiau padėkoti už šią nuostabią statulėlę ir Geriausios sportininkės nominaciją Lietuvos plaukimo federacijai. Taip pat savo treneriui Michailui Romanovskiui, bei Inai Paipelienei ir Žilvinui Ovsiukui, kurie buvo šalia mūsų. Linkiu visiems labai sėkmingų ateinančių metų. Ačiū“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo K. Teterevkova.

Geriausią metų sportininkę nuotoliniu būdu taip pat pasveikino Europos ir pasaulio čempionė Anastasija Gorbenko (Izraelis) ir Los Andželo „Current“ vyr. treneris Davidas Marshas (JAV).

LPF Apdo 2021 gorbenko

Video sveikinimai. Manto Daškevičiaus nuotr.

GERIAUSIAS SPORTININKAS

Andrius Šidlauskas Aleksas Savickas Danas Rapšys

Geriausiu LPF metų sportininku paskelbtas Danas Rapšys (tren. Ina Paipelienė, Žilvinas Ovsiukas).

Nors olimpinės žaidynės Danui nesusiklostė taip, kaip norėtasi (pasiektas vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi finalas), panevėžietis 2021 metais Lietuvai parvežė medalius iš Europos ir pasaulio plaukimo čempionatų. Nepraleidęs nei vieno pasaulio plaukimo taurės etapo jis bendroje sezono vyrų įskaitoje užėmė garbingą 5 vietą ir dar kartą įrodė, kad yra stipriausių pasaulio plaukikų elite.

„Dažnai manęs klausia, koks tas jausmas, gauti tokį apdovanojimą. Džiaugiuosi, kad šį Geriausio sportininko vardą galiu dalintis su kitais plaukikais. Mes galime kartu treniruotis, juokauti, žaisti ir visi būti lygūs. Nėra vieno geriausio ar prastesnio. Mes visi esame tie geriausi sportininkai. Kiekvieną dieną siekiame savo tikslų, bandome juos įgyvendinti. Kai kada pasiseka, kai kada ne. Tikiuosi, kad šie metai bus visiems tokie, kad pasistengsime taisyti tas visas klaidas ir būsime su visais lygūs. O svarbiausia – komanda. Linkiu, kad visi būtume draugiški, gerai sutartume, nes tai veda link pergalių kelio. Labai ačiū“, – dėkojo D. Rapšys.

LPF Apdo 2021 danas asta

Danas Rapšys ir Asta Dirgėlienė. Manto Daškevičiaus nuotr.

Vaizdo sveikinimą Danui atsiuntė FINA pasaulio plaukimo taurės nugalėtojas Matthew Sates ir Europos ir pasaulio čempionas Kliment Kolesnikov.

PREZIDENTO APDOVANOJIMAS

Vakaro pabaigoje Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas apibendrino praėjusius 2021 metus ir specialų apdovanojimą įteikė net keturių olimpinių žaidynių dalyviui, plaukikui Giedriui Titeniui (tren. Paulius Andrijauskas, Žilvinas Ovsiukas).

„Keturios olimpinės žaidynės yra labai daug. Tai yra fantastinis pasiekimas ir pavyzdys mums visiems“, – įteikdamas apdovanojimą kalbėjo T. Kučinskas.

Tokijo olimpinių žaidynių vėliavnešys Lietuvai taip pat atstovavo Pekino (2008), Londono (2012) ir Rio de Žaneiro (2016) žaidynėse.

„Labai ačiū už apdovanojimą. Žinoma, to nebūčiau pasiekęs be savo trenerio Žilvino Ovsiuko, kuris mane nuvedė net į tris olimpines žaidynes, o paskutinės olimpinės žaidynės vyko su Pauliumi Andrijausku. Turėjau puikią karjerą. Labai ačiū“, – kalbėjo statulėlę atsiėmęs G. Titenis.

LPF Apdo 2021 giedrius tomas

Giedrius Titenis ir Tomas Kučinskas. Manto Daškevičiaus nuotr.

Tarp svarbiausių daugkartinio Lietuvos čempiono ir nacionalinio rekordininko pasiekimų – 2009 metų pasaulio čempionato bronza, du Universiados (2011 m.) čempiono titulai, prizinės vietos Europos čempionatuose.

Viso vakaro metu netrūko ir gyvos muzikos. Akomponuojant pianistui Artūrui Anusauskui, muzikinius kūrinius susirinkusiems svečiams padovanojo operos solistė Jomantė Šležaitė.

LPF Apdo 2021 jomante

Jomantė Šležaitė. Manto Daškevičiaus nuotr.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai