Plaukimas

Kauno mini centro plaukikai išsirinko savo kapitonus

Dziugas Miskinis Viktorija Makovskaja 1

Gabija Gailiušytė ir Džiugas Miškinis – Kauno mini centro komandų kapitonai

Kauno regiono plaukimo mini centre tęsiasi jaunųjų plaukikų treniruotės. Nors rimčiausi startai – Lietuvos plaukimo federacijos taurė ir Lietuvos čempionatas – dar priešakyje, sportininkai kryptingai dirba ir stengiasi įgyvendinti trenerių jiems keliamas užduotis.

Mokyklas, o kai kurie net ir miestus pakeitę mini centro plaukikai čia džiaugiasi sudarytomis puikiomis treniruočių sąlygomis ir su kiekviena diena stiprina tarpusavio ryšius. Mergaičių ir berniukų komandos jau spėjo išsirinkti ir savo atstovus – mergaičių grupės kapitone tapo Gabija Gailiušytė, o berniukų – Džiugas Miškinis.

Greitai 15-ąjį gimtadienį minėsianti jaunoji sportininkė plaukimo treniruotes lanko jau dešimt metų. Į baseiną Gabiją, kaip ir daugumą kitų vaikų, atvedė tėvai. „Mama užrašė, nes nemokėjau plaukti, norėjo, kad lankyčiau dailųjį plaukimą. Tėvai matė, kad jame man sekasi geriau“, – prisimena ji. Ir nors šalyje dailųjį plaukimą šiandien garsina kiti vardai, Gabija toliau savo ateitį sieja su profesionalios plaukikės karjera.

Berniukų grupės kapitonu tapęs 16-metis Džiugas plaukimo sporto virusu užsikrėtė darželyje.

„Atsimenu, vyko kažkada būrelis, kai visi ėjo plaukti, o aš kaip tik tą dieną sirgau ir negalėjau. Labai tada supykau ir sugalvojau, kad turiu lankyti plaukimą. Labai mane traukė. Ypač dar po to, kai Londono olimpinėse žaidynėse Rūta Meilutytė laimėjo auksą. Maždaug nuo tada ir pradėjau lankyti plaukimo treniruotes“, – pasakoja jis.

Dziugas Miskinis Viktorija Makovskaja 1

Džiugas Miškinis 2021 m. Nordic Age Group plaukimo čempionate | Viktorijos Makovskajos nuotr.

Jau kelias savaites mini centre besitreniruojantys plaukikai yra patenkinti naujuoju dienos treniruočių režimu, darbu sporto salėje su fizinio rengimo treneriu. Komandų kapitonai pastebi, kad ir kiti komandos nariai į treniruotes ateina motyvuoti, nusiteikę dirbti ir siekti aukštų tikslų.

„Su tuo intensyvumu ateis ir geresni rezultatai, ko mes ir siekiame, – sako Džiugas. – Dauguma plaukikų pažįsta vieni kitus iš treniruočių „burbulo“, kuris buvo praėjusiais metais. O kadangi tik neseniai pradėjome čia lankyti treniruotes, manau, visi dar tik pradeda susibendrauti, susipažinti vieni su kitais. Darbas parodys daugiau.“

Tiek jis, tiek ir Gabija sako, kad dažniausiai stengiasi nesidairyti į kitus sportininkus ar bandyti pakartoti elitinių plaukikų sėkmę, nes svarbiausia, pasak jų, žinoti ir taisyti savo pačių klaidas. Abu kalbinti sportininkai teigė turintys išsikėlę asmeninius tikslus, konkrečius rezultatus, kuriuos tikisi pasiekti artimiausiais laikotarpiais.

„Stengiuosi žiūrėti į save, kaip aš plaukiu. Jeigu žiūrėsi į kitą, nemanau, kad galėsi sau labai padėti“, – sako Gabija.

gabija gailiusyte min

Gabija Gailiušytė 2021 m. Baltijos šalių plaukimo čempionate | Manto Daškevičiaus nuotr.

„Nemanau, kad turiu vieną autoritetą, į kurį lygiuočiausi. Tiesiog dažniausiai pasižiūri, ką kai kurie plaukikai daro, nes kažką iš jų gali pasiimti sau. Kiekvienas turi dalykų, kuriuos daro gerai. Iš to ir mokaisi“, – tikina Džiugas.

Sportininkai džiaugėsi, kad sunkumų suderinti prasidėjusius mokslo metus ir treniruotes jiems nekilo, o visiems pradedantiesiems plaukikams, kurie nori žengti profesionalaus sportininko keliu, pataria įsiklausyti į trenerių jiems sakomus žodžius.

„Treneris mato tavo techniką iš šalies. Jo nuomonė – tai tavo antras balsas, iš šono pasakantis, kaip ir ką darai. Norėčiau palinkėti visiems tiesiog siekti savo tikslo ir nepasiduoti, nes jeigu tu to nori, tu ir nesustosi“, – sako Džiugas.

Jam pritaria ir Gabija: „Reikia klausyti trenerio, nes jis iš šalies geriau viską mato. O į plaukimą siūlyčiau žiūrėti ne kaip į darbą, bet kaip į galimybę pasiekti per jį daugiau – gauti geresnį išsilavinimą, išvažiuoti mokytis į užsienį ir, apskritai, ugdyti asmenybę.“

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai