Plaukimas

Ketvirtadienio plaukikų rytas Fukuokoje: du lietuvių kelialapiai į pusfinalį ir bilietas į olimpines žaidynes

Aleksas Savickas (archyvas) / LTU Aquatics nuotr.

Liepos 23-30 d.
Fukuoka, Japonija
Rezultatai / Rezultatai (gyvai)
Oficiali svetainė
Tiesiogiai

Įsibėgėjusiame pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje (Japonija) lietuviai tęsia pasirodymą. Ketvirtadienio rytą į savo rungčių pusfinalius sėkmingai kvalifikavosi Kotryna Teterevkova ir Aleksas Savickas. Pastarasis į kitą varžybų etapą pateko įvykdęs olimpinį normatyvą.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine kvalifikacinėse varžybose A. Savickas užfiksavo 2 min. 9,66 sek. laiką ir 0,02 sek. pranoko ne tik savo karjeros rekordą, bet ir vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse užtikrinantį rezultatą.

Bendroje atrankos dalyvių rikiuotėje panevėžietis šįryt buvo ketvirtas. Kvalifikacijos lyderiu tapo australas Izaac’as Stubblety-Cook’as (2 min.  8,98 sek.).

„Svajonė išsipildė. Samurajaus dvasia nusileido. Važiuoju į olimpiadą, mama“, – po plaukimo juokėsi A. Savickas.

2021 metų Europos jaunimo čempionui Paryžiaus olimpinės žaidynės bus pirmosios karjeroje.

Analogiškoje moterų rungtyje sėkmingai pasirodė ir Kotryna Teterevkova. Vilnietė distanciją įveikė per 2 min. 24,87 sek., pagerino sezono rezultatą ir penktu numeriu pateko į vakare vyksiantį pusfinalį.

Po starto su žiniasklaida bendravusi lietuvė sakė, kad pavyko atsipalaiduoti ir mėgautis pačiu plaukimu.

Ryte greičiausiai plaukė Nyderlandų atstovė Tes Schouten (2 min. 22,43 sek.).

Erikas Grigaitis pasirodymą pasaulio čempionate užbaigė vyrų 200 m plaukimo nugara rungtimi. Lietuvis bendroje įskaitoje tarp 39 dalyvių užėmė 26 vietą.

E. Grigaitis distanciją nuplaukė per 2 min. 0,98 sek., o vietą tarp 16-os pusfinalio dalyvių garantavo 1 min. 58,46 sek. rezultatas.

Pasak sportininko, šis čempionatas plaukiką daug ko išmokė ir suteikė motyvacijos kitam sezonui.

Primename, kad pusfinalių ir finalų plaukimus kasdien nuo 14 val. Lietuvos laiku stebėti galima per LRT PLIUS ir lrt.lt.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai