Klaipėdoje baigėsi Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybės

Lino Krisiukėno nuotr.

Balandžio 29–30 d.
Klaipėda (50 m baseinas)
Nuostatai | Rezultatai | Nuotraukų albumas (1 diena) | (2 diena)

Penktadienį Klaipėdoje baigėsi dvi dienas trukusios Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybės. Paskutinę varžybų dieną jaunieji plaukikai išsidalino likusius dešimt medalių komplektų.

50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje auksą iškovojo Stela Švenčionytė (Vilniaus MSC). Nugalėtojos laikas – 28,56 sek. Antrąją vietą užėmė tik 0,02 sek. lėčiau plaukusi Ema Purvainytė (KSM „Startas“), kuri pagerino asmeninį rekordą. Ūla Kulvinskaitė (Vilniaus MSC) šioje rungtyje tarp 79 dalyvių buvo trečia (28,77 sek. PB) ir pelnė bronzą.

Berniukų grupėje nugalėjo daugiau nei trimis sekundėmis asmeninį rezultatą pagerinęs Šiaulių „Delfino“ atstovas Artas Apinys (25,94 sek.). Vos 0,02 sek. nuo jo atsiliko Žygimantas Tautvydas (25,96 sek.). Puikiai plaukęs jaunasis Kauno plaukimo mokyklos sportininkas užfiksavo dar vieną šalies berniukų iki 13 metų rekordą (ankstesnis priklausė Daniil Pancerevui – 26,27 sek.). Bronzos apdovanojimas atiteko Tajui Juškai (26,49 sek. PB) iš Kauno sporto mokyklos „Startas“.

Mergaičių 100 m plaukimo krūtine rungtyje geriausia tapo Karilė Ališauskaitė (KSM „Startas“), finišavusi per 1 min. 15,58 sek. Tai jos naujas asmeninis rekordas. Antrą vietą užėmė Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Evita Boboriko (1 min. 16,98 sek.), trečią – daugiau nei penkiomis sekundėmis asmeninį rezultatą pagerinusi Gustė Pečiulytė (Kauno PM) – 1 min. 20,55 sek.

Analogiškoje berniukų rungtyje greičiausias buvo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Kajus Rimkus (1 min. 11,29 sek. PB), pranokęs Šiaulių „Delfino“ atstovą Vilių Navicką (1 min. 14,12 sek. PB) ir Žygimantą Tautvydą (1 min. 14,89 sek.).

100 m plaukimo peteliške rungtyje auksą iškovojo ir asmeninį rezultatą pasigerino Guoda Tručinskaitė (Šiaulių „Delfinas“) – 1 min. 10,28 sek. Ji aplenkė kitą šiaulietę Miglę Grigaliūnaitę (1 min. 11,96 sek. PB) ir Ūlą Kulvinskaitę (1 min. 14,43 sek. PB).

Tarp berniukų šioje rungtyje greičiausias buvo Tajus Juška (1 min. 3,58 sek.), kurio ankstesnis geriausias rezultatas buvo kur kas prastesnis (1 min. 18,02 sek.). Jis pranoko du Kauno plaukimo mokyklos auklėtinius – Roką Milvydą (1 min. 5,01 sek. PB) ir Vakarį Juknį (1 min. 5,50 sek. PB).

Vakar rekordiniu tempu įveikusi 200 m nugara plaukimo distanciją, šiandien perpus trumpesniame nuotolyje Augustė Jakštaitė (Panevėžio „Žemyna“) pasiekė dar vieną naują šalies mergaičių iki 13 metų rekordą. Distanciją ji įveikė per 1 min. 7,51 sek. ir iškovojo aukso medalį. Sidabras atiteko Stelai Švenčionytei (1 min. 8,79 sek.), o bronza – asmeninį rezultatą pagerinusiai Emilijai Pociūtei (Šiaulių „Delfinas“) – 1 min. 11,96 sek.

Berniukų grupėje nugalėjo Artur Boikov (1 min. 4,06 sek. PB), pranokęs Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinį Mantą Kaušpėdą (1 min. 4,24 sek. PB) ir Matą Šurną (1 min. 5,22 sek. PB) iš Ignalinos.

200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį greičiausiai įveikė Kauno plaukimo mokyklos atstovė Ieva Nainytė (2 min. 19,78 sek. PB). Antrą geriausią laiką parodė Guoda Tručinskaitė (2 min. 22,19 sek. PB), o trečią vietą užėmė jos komandos draugė Ermita Balnytė (2 min. 22,63 sek.).

Tarp berniukų geriausiai pasirodė Artas Apinys (2 min. 9,37 sek. PB). Sidabras atiteko Kajui Rimkui (2 min. 10,68 sek.). Trečią vietą užėmė Žygimantas Tautvydas, šiose varžybose užfiksuodamas jau trečią berniukų iki 13 metų rekordą – nuo šiol jis šioje rungtyje yra 2 min. 11,15 sek. (ankstesnis priklausė Arnui Čereškai – 2 min. 12,96 sek.).

Šį ankstesnį savo bendraamžių rekordą pirmasis pirmenybėse pranoko Emilis Panumis (Kauno PM), užfiksavęs ketvirtą rezultatą tarp 56 dalyvių – 2 min. 11,67 sek. Jaunasis plaukikas taip pat spėjo sudalyvauti ir kontrolinėse LTU Time Trials varžybose, kuriose pasiekė naują Lietuvos berniukų iki 13 metų plaukimo rekordą 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje – 4 min. 37,40 sek.

Daugiausiai šių pirmenybių medalių – po keturis – pelnė Stela Švenčionytė (trys aukso, vienas sidabro) ir Guoda Tručinskaitė (vienas aukso, du sidabro ir vienas bronzos), o tris aukso apdovanojimus šiose jaunučių varžybose iškovojo Kajus Rimkus.

Planuojama, kad Lietuvos jaunučių plaukimo čempionatas turėtų vykti birželio 25–26 dienomis Alytuje.