Klaipėdoje prasidėjo 2020 m. šalies vaikų-jaunučių čempionatas

vaikai jaunuciai 2020 12 04 b

Silvija Statkevičius (viduryje) pirmąją varžybų dieną iškovojo net tris aukso medalius. Justinos Butkutės nuotr.

Gruodžio 4–5 d.
Klaipėda, 50 m baseinas
Rezultatai

Tiesioginė transliacija:

I diena (atrankos) (finalai) | II diena (atrankos) (finalai)

Klaipėdos treniruočių „burbulas“ sulaukė pirmųjų oficialių varžybų – penktadienį čia prasidėjo dvi dienas truksiantis Lietuvos vaikų-jaunučių plaukimo čempionatas. Jame dalyvauja 10–14 m. amžiaus berniukai ir 9–13 metų mergaitės.

Dėl karantino apribojimų čempionatas rengiamas be žiūrovų, o visi norintieji stebėti varžybas tą gali padaryti Lietuvos plaukimo federacijos „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

Pirmąją varžybų dieną jaunieji sportininkai varžėsi 50 ir 200 m laisvu stiliumi, 200 m krūtine, 100 m peteliške, 200 m nugara ir 200 m kompleksinio plaukimo rungtyse, o vakare dar ir dalyvavo komandinėse estafetėse 4 x 100 m kompleksiniu būdu.

Geriausius laikus rytinėje atrankoje pademonstravę plaukikai pateko į vakare vyksiančius finalus. Jų pradžia – 17.30 val.

Rytinėje varžybų dalyje paaiškėjo vaikų įskaitos nugalėtojai

200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje Lietuvos vaikų čempione tapo Varėnos sporto centro auklėtinė Greta Mikalauskaitė (2 min. 32,04 sek.), o tarp berniukų greičiausias buvo ir aukso medalį iškovojo Kauno plaukimo mokyklos atstovas Emilis Panumis (2 min. 18,91 sek.).

200 m plaukimo krūtine rungtyje nugalėjo Patricija Kupstaitė (3 min. 08,53 sek.) iš Kauno PM, o berniukų grupėje šalies vaikų čempionu tapo Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikas Eimantas Anglickas (2 min. 52,68 sek.).

100 m peteliške vaikų grupėje tarp mergaičių greičiausia buvo IMPULS plaukimo akademijos auklėtinė Liepa Veronika Borevičiūtė (1 min. 15,93 sek.), kuri pateko ir į vakare vyksiantį finalą. Berniukų grupėje auksą pelnė Kauno PM sportininkas Martynas Bernotas (1 min. 08,26 sek.), iškovojęs teisę plaukti „A“ finale.

200 m nugara rungtyje Lietuvos vaikų čempione tapo Šiaulių „Delfino“ plaukikė Miglė Vaitkutė (2 min. 51,83 sek.). Aukso medaliu taip pat pasipuošė ir Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Mykolas Tuskenis (2 min. 38,03 sek.).

50 m laisvuoju stiliumi plaukime čempionės titulą iškovojo Greta Mikalauskaitė (30,95 sek.), o berniukų grupėje – Žygimantas Tautvydas (27,11 sek.). Kauno PM auklėtinis vakare plauks ir „A“ finale.

Patricija Kupstaitė dar vieną aukso medalį pelnė 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje. Čempionės laikas – 2 min. 59,05 sek. Analogiškoje berniukų rungtyje šalies vaikų čempionu tapo Klaipėdos „Gintaro“ plaukikas Herkus Andronatij (2 min. 44,13 sek.).

Varžybų kimirka. Justinos Butkutės nuotr.

Lietuvos vaikų vicečempionais šįryt tapo:

Augustina Ambrulaitytė (200 m l. stiliumi), Tajus Juška (50 m ir 200 m l. stiliumi), Evita Aleliūnaitė (200 m krūtine), Pijus Šimanskas (200 m krūtine), Martyna Žiūkaitė (100 m peteliške), Majus Povilaitis (100 m peteliške), Rasa Lapetinskaitė (200 m nugara), Aidas Aleksandravičius (200 m nugara ir 200 m kompl.), Gabija Tatarūnaitė (50 m l. stiliumi), Saulė Senenko (200 m kompl.) ir Eimantas Anglickas (200 m kompl.).

Bronzos medalius iškovojo:

Viktorija Artiomova (200 m l. stiliumi), Mykolas Tuskenis (200 m l. stiliumi), Eva Jagutytė (200 m krūtine), Domas Vilimas (200 m krūtine), Saulė Senenko (100 m peteliške), Hubertas Gelgota (100 m peteliške), Evelina Sosnovska (200 m nugara), Motiejus Zubė (200 m nugara), Liepa Veronika Borevičiūtė (50 m l. stiliumi), Martynas Bernotas (50 m l. stiliumi) ir Marija Knašaitė (200 m kompl.).

Vakarinė varžybų dalis prasidėjo 200 m laisvuoju stiliumi rungtimi. Jaunučių grupėje čia lygių neturėjo Silvija Statkevičius (Etobicoke Swim Club), artimiausias varžoves pranokusi daugiau nei 4 sekundėmis. Čempionės laikas – 2 min. 10,07 sek. Antra finišavo Patricija Geriksonaitė (Šiaulių Delfinas) – 2 min. 14,11 sek., o bronzą iškovojo visai nedaug atsilikusi Vytė Gelažytė (Panevėžio Žemyna) – 2 min. 14,46 sek.

Šioje rungtyje šalies jaunučių čempionu taip pat tapo Panevėžio Žemynos auklėtinis Kristupas Trepočka (2 min. 03,97 sek.), aplenkęs du Vilniaus miesto sporto centro plaukikus – Martin Gastold (2 min. 07,68 sek.) ir Damir Rybakov (2 min. 07,78 sek.).

Auksą 200 m plaukimo krūtine rungtyje įtikinama persvara iškovojo Smiltė Plytnykaitė (Vilniaus MSC). Jaunoji plaukikė finišavo per 2 min. 39,30 sek. Sidabrą pelnė Karilė Ališauskaitė (Kauno SM Startas) – 2 min. 45,44 sek., o trečioji vieta atiteko kitai Vilniaus MSC plaukikei Evitai Boboriko (2 min. 46,84 sek.).

Analogiškoje berniukų rungtyje Lietuvos jaunučių čempiono titulą pelnė Karolis Varanavičius (2 min. 33,08 sek.) iš IMPULS plaukimo akademijos. Vicečempionu tapo Dovydas Kareckas (PM Nemunas) – 2 min. 34,88 sek., o trečias finišavo Kauno PM auklėtinis Benas Pranevičius (2 min. 42,07 sek.).

100 m plaukimo peteliške rungtyje antrą aukso medalį iškovojo Silvija Statkevičius (1 min. 09,03 sek.), aplenkusi Alytaus SRC auklėtinę Vilgustę Gustaitytę (1 min. 11,83 sek.) ir Šiaulių Delfino atstovę Guodą Tručinskaitę (1 min. 13,01 sek.).

Berniukų grupėje greičiausias vakare buvo Aidas Matekonis (Kauno PM). Nugalėtojo laikas Domantui Iselioniui 1 min. 02,61 sek. Antras atplaukė Neitas Vižingis (Šiaulių Delfinas) – 1 min. 05,57 sek., o trečias liko Skalmantas Mikulis (Marijampolės SC) – 1 min. 05,76 sek.

vaikai jaunuciai 2020 12 04 c

Dėl koronaviruso pandemijos baseino tribūnos šįsyk be žiūrovų, o varžybų dalyviai dėvi apsaugines kaukes. Justinos Butkutės nuotr.

200 m plaukimo nugara finalą laimėjo Patricija Geriksonaitė (2 min. 28,92 sek.), įveikusi sidabrą iškovojusią Rusnę Vasiliauskaitę (2 min. 34,18 sek.) iš Kauno PM ir bronzos medalį pelniusią Augustę Jakštaitę (2 min. 34,81 sek.) iš Panevėžio Žemynos.

Berniukų grupėje jaunučių čempionu tapo Vilniaus MSC atstovas Titas Vaitukaitis (2 min. 22,55 sek.), nugalėjęs nedaug atsilikusį Ignalinos SSPC plaukiką Matą Šurną (2 min. 22,91 sek.) ir Artur Boikov (2 min. 23,06 sek.) iš Vilniaus MSC.

50 m laisvuoju stiliumi rungtyje pirmoji finišo sienelę palietė Silvija Statkevičius (28,06 sek.). Tai jau trečiasis plaukikės aukso medalis šiame čempionate. Antroji vieta atiteko Stelai Švenčionytei (28,61) iš Vilniaus MSC. Nuo jos tik 0,10 sek. atsiliko Martina Rutkauskaitė (Kauno SM Startas).

Jaunučių berniukų finale vos 0,01 sek. persvara čempiono titulą iškovojo Vilniaus MSC auklėtinis Michail Trusov (26,01 sek.). Sidabras atiteko Nikitai Belovui (Šiaulių Delfinas), o bronza Domantui Iselioniui (26,26 sek.) iš Vilniaus MSC.

Antrą čempionato auksą pelnė Smiltė Plytnykaitė, nugalėjusi 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje. Jos užfiksuotas laikas – 2 min. 26,49 sek. Antra finišavo Panevėžio Žemynos plaukikė Vytė Gelažytė (2 min. 33,56 sek.), o prizininkių trejetą užbaigė Ieva Visockaitė (2 min. 37,14 sek.) iš Kauno PM.

Šioje rungtyje čempionu taip pat tapo Dovydas Kareckas (2 min. 22,86 sek.). Nuo jo tik 0,04 sek. atsiliko Aidas Matekonis, o trečias finišavo Martin Gastold (2 min. 24,15 sek.).

vaikai jaunuciai 2020 12 04 r

Čempionato apdovanojimų akimirka. Justinos Butkutės nuotr.

Dienos varžybas užbaigė mergaičių ir berniukų estafetės 4 x 100 m kompleksiniu būdu. Komandinė dvasia jauniesiems sportininkams padėjo pagerinti ir šalies amžiaus grupių rekordus.

Vilniaus miesto sporto centro antrosios komandos estafetę pradėjusi Stela Švenčionytė pirmuosius 100 m nugara įveikė rekordiniu tempu  per 1 min. 09,90 sek. Tai naujas Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordas. Ankstesnį geriausią rezultatą (1 min. 10,07 sek.) šioje amžiaus grupėje metų pradžioje buvo užfiksavusi Silvija Statkevičius.

Kartu su Stela Švenčionyte šioje estafetėje plaukusios Evita Boboriko, Rūta Balčiūnaitė ir Ūla Kulvinskaitė užėmė antrąją vietą. Jos finišavo per 4 min. 50,60 sek. ir taip pat užfiksavo šalies mergaičių iki 13 metų rekordą.

Lietuvos berniukų iki 13 metų rekordą pagerino Kauno plaukimo mokyklos trečioji komanda. Ignas NorkevičiusŽygimantas TautvydasMartynas Bernotas ir Emilis Panumis 4 x 100 m kompleksiniu būdu estafetę įveikė per 4 min. 47,43 sek. Ankstesnis rekordas (4 min. 58,20 sek.) nuo pat 1980 metų priklausė Kauno Dainavos komandai.

Mergaičių estafetę greičiausiai įveikė Vilniaus MSC pirmoji komanda (4 min. 49,88 sek.), o berniukų – Kauno PM pirmoji komanda (4 min. 22,56 sek.)

Lietuvos vaikų-jaunučių čempionatas baigsis šeštadienį. Antrosios dienos varžybų pradžia nuo 10 val. (vakarinė dalis – 15.30 val.).