Komandinės taurės varžybose po pirmosios dienos pirmauja Kauno plaukimo mokykla

2021 11 12 Tautvydas Jukneviius 198

Viktorijos Makovskajos nuotr.

Lapkričio 1213 d. Vilnius 25 m baseinas Nuostatai Rezultatai

Penktadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiančios Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) Komandinės taurės varžybos. Fabijoniškių baseine daugiau nei 200 šalies plaukikų stengiasi padėti savo komandoms uždirbti kuo daugiau taškų ir iškovoti varžybų taurę.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai startuos 100 m l. stiliumi, 100 m krūtine, 100 m nugara, 100 m peteliške, 100 m komb. b. rungtyse ir mišrioje estafetėje 4 x 50 m komb. būdu.

Įskaitiniai komandiniai taškai bus renkami tik plaukimo rungčių finaluose (I vieta – 12 taškų; II vieta – 9 taškai; III vieta – 7 taškai; IV vieta – 5 taškai; V vieta – 4 taškai; VI vieta – 3 taškai; VII vieta – 2 taškai; VIII vieta – 1 taškas). Juose galės dalyvauti tik po du greičiausius plaukikus iš tos pačios komandos.

Trys geriausios komandos, surinkusios daugiausiai taškų, bus apdovanotos specialiais prizais, o komandai nugalėtojai atiteks varžybų taurė.

Penktadienį varžybos prasideda nuo 14 val., o šeštadienį – 10.30 val.

Su geriausiu rezultatu į moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą pateko Gabija Gailiušytė (Kauno PM). Kauno mini centro mergaičių komandos kapitonė nuotolį įveikė per 57,66 sek. ir 1,06 sek. pagerino asmeninį rekordą.

Analogiškos vyrų rungties kvalifikaciją laimėjo Tomas Navikonis (Panevėžio Žemyna). Jis užfiksavo 48,75 sek. rezultatą. Antras atrankoje buvo jo komandos draugas Jokūbas Keblys (48,83 sek.). J. Keblys pasigerino asmeninį rekordą (49,06 sek.). Į finalinį aštuntuką pretendavo patekti net penki panevėžiečiai, tačiau dėl komandoms taikomų kvotų jame gali plaukti tik du greičiausi. Greičiau nei per 50 sek. distanciją įveikė penki sportininkai.

Moterų 100 m plaukimo krūtine atrankoje pati greičiausia buvo Kauno plaukimo mokyklos atstovė Agnė Šeleikaitė (1 min. 10,58 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje užtikrintai su geriausiu rezultatu į finalą pateko Panevėžio „Žemynos plaukikas Aleksas Savickas (59,98 sek.).

100 m plaukimo nugara atranką moterų grupėje laimėjo Patricija Geriksonaitė (Šiaulių plaukimo centras Delfinas), parodžiusi 1 min. 5,11 sek. laiką. Vyrų rungtyje greičiausias buvo Kauno plaukimo mokyklos sportininkas Eimantas Milius (55,05 sek.).

„Ši ir ateinanti savaitė yra pačios sunkiausios mūsų pasirengimo cikle. Varžyboms ruoštis sekėsi neblogai, tik dabar įsivažiuojam, nes sportininkai ir sirgo, ir karantinavosi, turėjome problemų. Bet dabar jau jaučiamės vėl kaip komanda, visi kartu pradėjome dirbti. Patricija Geriksonaitė ir Guoda Tručinskaitė labai gerai padirbėjo Alytuje su treneriu Kęstučiu Steponavičiumi. Manau, kuo toliau į antrą sezono pusę, tuo bus daug geriau“, tikisi Šiaulių mini centro treneris Paulius Povilionis.

Moterų 100 m plaukimo peteliške kvalifikacijoje geriausiai pasirodė Smiltė Plytnykaitė. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė nuotolį įveikė per 1 min. 2,65 sek. ir užfiksavo naują asmeninį rekordą. Paskutinį kartą 25 m baseine šioje rungtyje ji plaukė 2018 metais, tačiau tada buvo beveik 12 sek. lėtesnė.

Į vyrų 100 m plaukimo peteliške finalą geriausiu rezultatu pateko panevėžietis Andrius Šidlauskas (55,23 sek.).

„Šios varžybos iš dalies yra kaip gera sunki treniruotė, nes mažai bus poilsio tarp finalų – turėsime tik vieną valandą po parengiamųjų plaukimų. Nors čia ir neplaukiu savo pagrindinių nuotolių, noriu išbandyti kitus plaukimo būdus. Galbūt kartu atrasti ir kitas rungtis, kuriose taip pat galiu būti greitas. Toks pasitikrinimas sau“, – sakė pasaulio plaukimo čempionatui trumpajame baseine Abu Dabyje besirengiantis Andrius Šidlauskas.

Pasak jo, pasiruošimas šiam čempionatui klostosi pagal planą.

„Kol kas viskas labai sklandžiai. Mokinuosi iš savo buvusių klaidų. Išėjo pagerinti keletą dalykų – startus, išėjimus, posūkius. Tiesiog reikia labai nuoširdžiai ir atsakingai padirbėti. Stengiuosi palaikyti savo sportinę formą, neprarasti grybšnio pojūčio“, – kalbėjo Andrius.

Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Naują karjeros rekordą (1 min. 2,88 sek.) moterų 100 m kombinuoto plaukimo rungtyje pasiekė Smiltė Plytnykaitė, įtikinama persvara įveikusi visas atrankos dalyves. Antrą vietą kvalifikacijoje užėmusi Kauno plaukimo mokyklos atstovė Ieva Nainytė plaukė 4,55 sek. lėčiau, tačiau taip pat pasiekė naują asmeninį rekordą (1 min. 7,43 sek.).

Analogiškos vyrų rungties kvalifikacijoje greičiausias buvo Daniil Pancerevas (55,70 sek.) iš Klaipėdos Gintaro sporto centro.

Jau pirmajame vakaro finale užvirė kova iki paskutinių distancijos metrų. Moterų 100 m laisvuoju stiliumi finaliniame plaukime pirmas dvi vietas užėmė Kauno plaukimo mokyklos sportininkės. Nugalėtoja tapo dar kartą asmeninį rekordą pagerinusi Gabija Gailiušytė (57,10 sek.), o sidabras atiteko taip pat karjeros rekordą užfiksavusiai Marijai Romanovskajai (57,16 sek.). Abi plaukikės komandai uždirbo 21 tašką. Bronzą iškovojo ir septynis taškus Vilniaus miesto sporto centro komandai pelnė Amelija Murėnaitė (57,67 sek.). Ji taip pat pasigerino asmeninį rekordą (58,29 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale nugalėjo panevėžietis Tomas Navikonis (49.23 sek.), aplenkęs komandos draugą Jokūbą Keblį (49,36 sek.) ir klaipėdietį Daniil Pancerevą (49,61 sek.).

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale auksą iškovojo atrankos lyderė Agnė Šeleikaitė (1 min. 10,09 sek.), pranokusi Aistę Slatkevičiūtę (1 min. 11,47 sek.) ir Guodą Stančikaitę (1 min. 12,56 sek.). A. Šeleikaitės asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 1 min. 7,48 sek.

2021 11 12 Tautvydas Jukneviius 166

Vyrų finale stipriausias buvo Aleksas Savickas (1 min. 0,54 sek.). Sidabras atiteko asmeninį rezultatą pasigerinusiam Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniui Nojui Skiručiui (1 min. 4,31 sek.), o bronzą pelnė tik 0,20 sek. jam nusileidęs Artem German (1 min. 4,51 sek.) iš Panevėžio „Žemynos“.

Moterų 100 m plaukimo nugara finale auksą iškovojo Patricija Geriksonaitė (1 min. 5,20 sek.), antra finišavo Vilniaus miesto sporto centro komandos narė Patricija Kondraškaitė (1 min. 5,72 sek.). Ryte ji užfiksavo asmeninį rekordą (1 min. 5,52 sek.). Trečią vietą užėmė Rusnė Vasiliauskaitė (1 min. 7,23 sek.).

Šios rungties vyrų finale nugalėjo Eimantas Milius (55,26 sek.), pranokęs Danielį Kvederį (55,41 sek.) iš Klaipėdos Gintaro sporto centro ir Kajų Stankevičių (55,93 sek.) iš Kauno plaukimo mokyklos.

8. Anykščių KKSC – 2,00

Moterų 100 m plaukimo peteliške finale auksą išplėšė Smiltė Plytnykaitė (1 min. 3,00 sek.), nuo jos tik 0,03 sek. atsiliko sidabrą pelniusi Radvilė Kerševičiūtė (Kauno plaukimo mokykla). Abi plaukikes atrankoje buvo greitesnės. Trečia finišavo asmeninį rekordą (1 min. 5,89 sek.) pasigerinusi panevėžietė Vytė Gelažytė (1 min. 5,39 sek.).

Vyrų finale tą pačią distanciją greičiausiai įveikė Andrius Šidlauskas (52,56 sek.) ir pasigerino asmeninį rekordą (53,62 sek.). Dukart per dieną karjeros rekordą (1 min. 1,09 sek.) gerino ir sidabrą iškovojęs dar vienas Panevėžio Žemynos atstovas Nedas Giedraitis (55,06 sek.), o bronzą pelnė Arnas Čereška (55,15 sek.) iš Kauno plaukimo mokyklos.

Moterų 100 m plaukimo kombinuotu būdu rungtyje antrąjį varžybų aukso medalį pelnė Smiltė Plytnykaitė (1 min. 4,72 sek.). Sidabras ir bronza atiteko dviem Kauno plaukimo mokyklos atstovėms Ūlai Adomaitei (1 min. 5,95 sek.) ir Ievai Nainytei (1 min. 7,09 sek.). Jos abi pranoko savo geriausius asmeninius rezultatus.

Vyrų grupėje greičiausias buvo Daniil Pancerevas (55,70 sek.), pranokęs karjeros rekordą dar kartą pagerinusį Deividą Kazilą (56,27 sek.) iš Panevėžio Žemynos ir kaunietį Eimantą Milių (56,37 sek.), kuris ryte užfiksavo asmeninį rekordą (56,32 sek.).

Pirmoji varžybų diena pasibaigė mišria komandine estafete 4 x 50 m kombinuotu būdu. Finale geriausiai pasirodė Panevėžio Žemynos“ ketvertas (Tomas Navikonis, Andrius Šidlauskas, Vytė Gelažytė ir Ieva Vilimaitė), užfiksavęs 1 min. 48,69 sek. rezultatą. Antroji finišavo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Kajus Stankevičius, Agnė Šeleikaitė, Arnas Čereška ir Marija Romanovskaja) – 1 min. 49,13 sek. O trečią vietą estafetėje užėmė Vilniaus miesto sporto centro pirmoji komanda (Paulius Konstantinov, Jonas Gabalis, Smiltė Plytnykaitė ir Amelija Murėnaitė– 1 min. 50,98 sek.