Plaukimas

Koronaviruso pandemija keičia nacionalinių ir tarptautinių varžybų kalendorių

Visame pasaulyje įsibėgėjusi koronaviruso (COVID-19) pandemija gerokai pakoregavo ir vandens sporto šakų varžybų kalendorių. Dėl viruso keliamos grėsmės atšaukti ar nukelti čempionatai sujaukė intensyvų sportininkų pasiruošimą svarbiausiems sezono startams ir planus pasiekti dar neįvykdytus kvalifikacinius normatyvus.

Kovą turėję vykti Lietuvos jaunučių-jaunių bei atvirasis šalies čempionatas buvo nukelti ne tik dėl pačių dalyvių, bet ir visų visuomenės narių sveikatos. Daugeliui šalies plaukikų Lietuvos čempionatas turėjo sutapti su jų sportinės formos piku, o po šių varžybų turėjo paaiškėti ir šalies rinktinė, dalyvausianti Europos čempionate. Ar gegužę Budapešte (Vengrija) numatytas čempionatas įvyks kaip planuota, informacijos kol kas nėra.

Visgi, dėl Lietuvos Vyriausybės taikomų prevencinių priemonių, siekiant palengvinti naštą valstybės sveikatos apsaugos sistemai, ir paskelbto visuotinio karantino artimiausias savaites teks prisitaikyti visiems.

Naujos varžybų datos ir galimi atrankų kriterijų pakeitimai bus priimti vėliau, paaiškėjus naujoms Vyriausybės rekomendacijoms. O kovo 24 dieną turėjusi vykti Lietuvos plaukimo federacijos konferencija bus surengta nuotoliniu būdu.

Savo nacionalinius čempionatus, tradicines plaukimo taures ir kitas varžybas, kuriose galima vykdyti olimpinius normatyvus, buvo priverstos atšaukti Italija, Danija, Čekija, Nyderlandai, Vokietija, Lenkija, Serbija, Ispanija, Šveicarija ir kitos šalys.

Kinai, prancūzai, airiai, japonai plaukimo varžybas nusprendė perkelti į balandį–birželį, o Brazilija ir Naujoji Zelandija čempionatus surengs, nekeisdamos datų, tačiau be žiūrovų.

Bene ramiausiai kol kas gali jaustis tos valstybės, kurios svarbiausias varžybas buvo suplanavusios vykdyti gegužės ar birželio mėnesiais.

Išsamiau apie pasikeitimus olimpinių plaukimo atrankų varžybų kalendoriuje galite sužinoti čia.

Europos plaukimo lyga (LEN) taip pat pranešė atidedanti likusius vandensvydžio turnyrų etapus – moterų Eurolygą, vaikinų U-19 čempionatą bei Čempionų lygą ir atšaukianti antrąjį LEN plaukimo taurės etapą, kuris turėjo vykti balandžio 9–12 dienomis Eindhovene (Nyderlandai).

Tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA) priėmė sprendimą nukelti būsimus dailiojo plaukimo Pasaulio serijos etapus, taip pat atidėti artimiausius vandensvydžio turnyrus ir šuolių į vandenį Pasaulio serijos varžybas.

Šiuo nelengvu laikotarpiu skatiname visus laikytis medikų rekomendacijų, karantino taisyklių, bet kartu nepamiršti fizinio aktyvumo – palaikykite sportinę formą namuose ar gryname ore, lankykitės gamtoje, tačiau venkite žmonių susibūrimų, o viešose vietose išlaikykite atstumą tarp kitų asmenų. Taip apsaugosite ne tik pačius save, bet ir sumažinsite susirgimo riziką labiau pažeidžiamiems žmonėms.

Būkime atsakingi ir saugokime vieni kitus!

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai