Kotryna Teterevkova – jaunimo Olimpinių žaidynių vicečempionė

kotryna teterevkova 79307109

Kylanti Lietuvos plaukimo žvaigždė 16-metė Kotryna Teterevkova vėl sukėlė bangas: mūsiškė tapo Buenos Airėse, Argentinoje, vykstančių 2018 m. jaunimo olimpinių žaidynių vicečempione!

Merginų 200 m plaukimo krūtine rungties finale tik aštuntuoju takeliu lenktyniavusi K. Teterevkova (2:28,18 min.) finišavo antra ir iškovojo sidabrą. Mūsiškė nusileido tik japonei Shiori Asabai (2:26,80 min.). Trečia finišo sienelę palietė Pietų Korėjos atstovė Heesong Wang (2:28,83 min.).

Primename, kad K. Teterevkova į finalą pateko su paskutiniu, aštuntu, rezultatu, nes atrankos varžybose plaukė net trimis sekundėmis lėčiau (2:31,36). Kotryna Argentinoje iškovojo bronzos medalį perpus trumpesniame – 100 metrų – nuotolyje.

„Treneris po plaukimo pasakė, kad padariau neįmanomą. Man ir pačiai medalis yra kiek netikėtas. Tačiau į plaukimą atėjau ne varžytis su kitais, o su savimi. Šiandien ši kova buvo sėkminga,“- sakė K. Teterevkova.

Po apdovanojimų ceremonijos 16-metė plaukikė nuskubėjo pergale pasidžiaugti su treneriu, ją užplūdo norinčių drauge nusifotografuoti būrys. Dėmesio atletė sulaukė ir po prieš dvi dienas iškovotos bronzos.

„Pasveikino tėvai, šeima, draugai, treneriai. Tikriausiai, tas pats lauks ir dabar, bet kadangi Lietuvoje naktis, žinutes perskaitysiu išsimiegojusi,“- šypsojosi K. Teterevkova.

Įpusėjus jaunimo olimpinėms žaidynėms Lietuvos sąskaitoje – trys medaliai, visi plaukikų sąskaitoje. Aukso medalį 50 metrų krūtine iškovojo Agnė Šeleikaitė, K. Teterevkova „uždirbo“ sidabrą (200 m krūtine) ir bronzą (100 m krūtine).

Agnė Šeleikaitė (2:35,02 min.) į finalą 200 metrų krūtine finalą nepateko.

Pavlidis žaidynėse – šeštas

Vaikinų 200 m plaukimo nugara finale penktadienį Lietuvos atstovas Arijus Pavlidis užėmė šeštąją vietą. 16-metis plaukikas nuotolį įveikė per 2 min. 2,32 sek. ir aplenkė varžovus iš Kolumbijos bei Estijos.

Nugalėjo rusas Klimentas Kolesnikovas (1 min. 56,14 sek.), sidabro medalį iškovojo rumunas danielis Cristianas Martinas (1.58,2), o bronzos – ispanas Manuelis Martosas Bacarizo (1.59,37). A. Pavlidis atrankos varžybose tarp 24 dalyvių buvo septintas (2.02,11).