Plaukimas

Lietuviai sėkmingai pradėjo naują FINA pasaulio taurės sezoną

Danas Rapšys plaukimo treniruotėje Berlyne | © LPF

Spalio 21-23 Berlynas (Vokietija) 25 m Rezultatai Tiesiogiai

Šiandien Vokietijos sostinėje Berlyne prasidėjo naujas Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio taurės sezonas.

Pirmajame varžybų etape dalyvauja ir penki Lietuvos sportininkai. Tris dienas iki pat sekmadienio Berlyne varžysis Rūta Meilutytė, Tomas Navikonis, Daniil Pancerevas, Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Atrankiniai plaukimai Berlyne prasideda 9.30 val. Lietuvos laiku, o finalai – 20 val.

Pasaulio taurės varžybas iš Lietuvos galima žiūrėti tiesiogiai per All Aquatics (kaip stebėti kitur, sužinokite čia).

Numatomi lietuvių startai

Penktadienis (spalio 21 d.)

• 09:52 – Danas Rapšys – 400 m l. stiliumi
  • 10:49 – Andrius Šidlauskas – 100 m krūtine
  • 11:14 – Daniil Pancerevas – 100 m kompl. b.
  • 11:51 – Tomas Navikonis – 400 m l. stiliumi
  • 12:58 – Tomas Navikonis – 50 m l. stiliumi
  • 13:05 – Rūta Meilutytė – 100 m kompl. b.

Pirmasis iš mūsiškių penktadienį į baseiną šoko Danas Rapšys. 27-erių panevėžietis vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi rungties atrankoje užfiksavo 3 min. 41,51 sek. rezultatą. Šeštajame atrankos plaukime startavęs lietuvis lyderiavo visą distanciją ir finišo sienelę palietė pirmasis, įtikinamai pranokęs antrą finišavusį Luc Kroon (3 min. 43,65 sek.) iš Nyderlandų.

Tarp 30-ies ryte startavusių greičiausių plaukikų D. Rapšys taip pat buvo pirmas. Nuo jo tik 0,02 sek. atsiliko kitame plaukime startavęs Matthew Sates iš Pietų Afrikos Respublikos.

Panevėžiečiui priklausantis šalies rekordas šioje rungtyje yra 3 min. 33,20 sek.

Vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi finalas, kuriame startuos D. Rapšys, prasidės apie 20:13 val. Lietuvos laiku.

Kiek vėliau rytinėje atrankoje pasirodęs Tomas Navikonis (3 min. 50,95 sek.) bendroje įskaitoje tarp 60 dalyvių užėmė 29 vietą. 19-metis panevėžietis sėkmingai pagerino asmeninį rekordą (4 min. 11,19 sek.).

400 m l. stiliumi atrankos rezultatai
PB Rezultatas Vieta Dalyvių
Danas RAPŠYS 3:33.20 3:41.51 Q 1 60
Tomas NAVIKONIS 4:11.19 3:50.95 PB 29 60

Vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje pasirodė Andrius Šidlauskas. 25-erių lietuvis ketvirtajame plaukime finišavo antras (58,86 sek.) ir nusileido tik lenkui Dawid Wiekiera (58,67 sek.).

Tarp stipriausiai pasirodžiusių 30-ies rytinės atrankos dalyvių panevėžiečio laikas buvo septintas. Bendroje rikiuotėje A. Šidlauskas buvo aštuntas ir pateko į finalą. Kvalifikacijos lyderiu tapo JAV sportininkas Reece Whitley (57,06 sek.), startavęs antroje dalyvių grupėje.

A. Šidlausko asmeninis rekordas yra 57,52 sek. Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso Giedriui Titeniui – 57,02 sek.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine finalas numatytas 20:58 val.

100 m krūtine atrankos rezultatai
Andrius ŠIDLAUSKAS 57.52 58.68 Q
8 58

100 m plaukimo kompleksiniu būdu kvalifikacijoje startavo Daniil Pancerevas. 18-metis klaipėdietis nuotolį įveikė per 54,94 sek. ir savajame atrankos plaukime finišavo trečias. Lietuvį aplenkė Izraelio atstovas Yakov Toumarkin (53,50 sek.) ir Javier Acevedo (53,24 sek.) iš Kanados.

Pasibaigus stipriausiems atrankos plaukimams lietuvis rikiavosi 13-as, o lyderiavo italas Thomas Ceccon (52,63 sek.). Pirmąją vietą jis išlaikė ir pasirodžius antrajai dalyvių grupei. Bendroje įskaitoje klaipėdietis tarp 63 sportininkų užėmė 21 vietą.

D. Pancerevo asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 54,40 sek. Lietuvos vyrų rekordas priklauso Vytautui Janušaičiui (52,35 sek.).

100 m kompl. b. atrankos rezultatai
Daniil PANCEREVAS 54.40 54.94
21 63

Praėjus valandai po vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi atrankos į varžybinį baseiną dar kartą šoko Tomas Navikonis. Vyrų 50 m l. stiliumi atrankoje lietuvis užfiksavo 22,29 sek. rezultatą ir pasidalino 34-35 vietas su Adi Mešetović iš Bosnijos ir Hercegovinos.

T. Navikonis buvo arti asmeninio rekordo (22,21 sek.).

Atrankoje geriausiai pasirodė Dylan Carter (21,08 sek.) iš Trinidado ir Tobago.

50 m l. stiliumi atrankos rezultatai
Tomas NAVIKONIS 22.21 22.29  =34 108

Paskutinė iš lietuvių šįryt moterų 100 m kompleksinio plaukimo atrankoje startavo Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė pasirodė antroje dalyvių grupėje, kur užtikrintai laimėjo savo atrankos plaukimą ir finišavo pirma per 59,40 sek.

Bendroje įskaitoje lietuvės laikas buvo antras. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko amerikietė Beata Nelson (58,68 sek.).

R. Meilutytei priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 57,68 sek.

• 21:17 – Rūta Meilutytė – 100 m kompl. b. FINALAS

Kitą savaitgalį (spalio 28-30 d.) plaukikai varžysis Toronte, o sezono nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad 2021 m. pasaulio taurėje varžėsi A. Šidlauskas, Deividas Margevičius, T. Navikonis ir Aleksas Savickas, o geriausiai sekėsi panevėžiečiui D. Rapšiui, kuris bendroje vyrų įskaitoje užėmė aukštą penktą vietą.

Tąkart nugalėtoju tapo Pietų Afrikos plaukikas Matthew Sates, o moterų įskaitoje pirmoji vieta atiteko australei Emmai McKeon.

FINA pasaulio plaukimo taurės varžybos rengiamos nuo 1988 metų.

Daugiau apie šias varžybas skaitykite čia.