Plaukimas

Lietuviai tęsia sėkmingą pasirodymą pasaulio plaukimo taurėje Berlyne

Rūta Meilutytė 2022 m. pasaulio čempionate / © LPF / Darius Kibirkštis

Spalio 21-23 Berlynas (Vokietija) 25 m Rezultatai Tiesiogiai

Vokietijos sostinėje Berlyne tęsiasi FINA pasaulio plaukimo taurės varžybos. Paskutinę pirmojo etapo dieną dėl patekimo į finalus varžosi ir penki Lietuvos atstovai – Rūta Meilutytė, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys, Tomas Navikonis ir Daniil Pancerevas.

Numatomi lietuvių startai

Pasaulio taurės varžybas iš Lietuvos galima žiūrėti tiesiogiai per All Aquatics (kaip stebėti kitur, sužinokite čia).

50 m krūtine WCR  LR  PB  Rezultatas Vieta Dalyvių
Rūta MEILUTYTĖ 28.56 28.81  28.81 29.65 Q 1 56

Sekmadienio varžybas pirmoji iš lietuvių pradėjo R. Meilutytė. Kaunietė startavo moterų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje, kur savo atrankos plaukime finišavo pirma, nuotolį įveikusi per 29,65 sek.

Nei pagrindinėje, nei žemiau klasifikuotų dalyvių grupėje už lietuvę greitesnių neatsirado. Antrą geriausią laiką atrankoje fiksavo švedė Sophie Hansson (29,91 sek.).

R. Meilutytės karjeros rekordas šioje rungtyje yra 28,81 sek. Šis rezultatas taip pat yra ir dabartinis Europos rekordas. Pasaulio rekordas (28,56 sek.) priklauso jamaikietei Aliai Atkinson.

200 m krūtine WCR  LR  PB  Rezultatas Vieta Dalyvių
Andrius ŠIDLAUSKAS 2:00.48 2:05.14 2:05.14 2:08.61 Q 5 38

A. Šidlauskas šįryt pasirodė vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Savajame atrankos plaukime panevėžietis finišavo per 2 min. 8,61 sek. ir užėmė antrą vietą, nusileidęs tik lenkui Dawid Wiekiera (2 min. 7,63 sek.).

Tarp visų atrankos dalyvių lietuvis buvo penktas ir sėkmingai pateko į finalą. Pirmąją vietą ryte užėmė čekas Matěj Zábojník (2 min. 7,61 sek.).

A. Šidlauskui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 2 min. 5,14 sek.

200 m l. stiliumi WCR  LR  PB  Rezultatas Vieta Dalyvių
Danas RAPŠYS 1:39.37 1:40.85 1:40.85 1:44.30 Q 4 83
Tomas NAVIKONIS 1:45.62 1:46.00 12
Daniil PANCEREVAS 1:46.61 1:46.01 PB 13

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje startavo trys Lietuvos plaukikai.

D. Rapšys užfiksavo 1 min. 44,30 sek. rezultatą ir laimėjo savo kvalifikacinį plaukimą. Pagrindinėje dalyvių grupėje lietuvio laikas buvo ketvirtas. Šią poziciją lietuvis išsaugojo ir pasirodžius likusiems sportininkams.

T. Navikonis distanciją įveikė per 1 min. 46 sek. ir savo atrankiniame plaukime finišavo ketvirtas. Jo laikas buvo vienuoliktas tarp pirmosios dalyvių grupės.

Antroje dalyvių grupėje startavęs D. Pancerevas savo plaukime užėmė antrą vietą ir finišavęs per 1 min. 46,01 sek. užfiksavo naują karjeros rekordą.

Bendroje įskaitoje D. Pancerevą ir T. Navikonį skyrė tik 0,01 sek. Abu lietuviai atitinkamai užėmė 13-ą ir 12-ą pozicijas ir į finalą nepateko. Vietą aštuntuke garantavo 1 min. 45,24 sek. rezultatas.

Ryte geriausiai pasirodė Pietų Afrikos plaukikas Matthew Sates (1 min. 43,14 sek.).

Lietuvos rekordas priklauso D. Rapšiui – 1 min. 40,85 sek.

Lietuviai vakarinėje programoje

• 20:53 – Rūta Meilutytė – 50 m krūtine
  • 20:59 – Andrius Šidlauskas – 200 m krūtine
  • 21:14 – Danas Rapšys – 200 m l. stiliumi

Po antrosios dienos Berlyne bendroje moterų įskaitoje R. Meilutytė užima 11 vietą (32.3 tšk.). Vyrų įskaitoje D. Rapšys kol kas yra 13-as (29.6 tšk).

Kitą savaitgalį (spalio 28-30 d.) plaukikai varžysis Toronte (Kanada), o sezono nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).

Daugiau apie šių varžybų formatą skaitykite čia.