Lietuvos čempionate Druskininkuose – rekordiniai jaunųjų sportininkų plaukimai ir nauja rungtis

LPF / Dariaus Kibirkščio nuotr.

Gruodžio 15-17 Druskininkai 25 m baseinas Nuostatai Rezultatai Rekomendacijos

Penktadienį Druskininkuose tęsėsi atviras Lietuvos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine. Antrąją varžybų dieną krito ne vienas šalies amžiaus grupių rekordas.

Ryte vykusioje vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje Kauno sporto mokyklai „Startas“ atstovaujantis Tajus Juška pagerino Erikui Grigaičiui priklausiusį šios rungties Lietuvos rekordą (52,02 sek.) iki 15 metų. 13-metis T. Juška distanciją įveikė per 51,13 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 20 vietą.

„Jaučiuosi labai gerai ir, manau, plaukiau labai gerai. Gal šiek tiek galėčiau geriau, bet pasirodžiau pakankamai gerai, nes viską pasigerinau. Smagu plaukti“, – savo startus čempionate įvertino jaunasis rekordininkas.

Kauno mini centre besitreniruojantis sportininkas dar vieną rekordinį plaukimą parodė vakar vykusiame vyrų 50 m peteliške B finale, kur užfiksavęs 25,01 sek. rezultatą 0,01 sek. pagerino sau priklausiusį šalies rekordą iki 15 metų.

1500 m laisvuoju stiliumi rungtyje su nauju savo bendraamžių iki 15 metų rekordu finišavo vilnietė Stela Švenčionytė. Sostinės sporto centro auklėtinė ilgiausią čempionato distanciją įveikė per 17 min. 55,06 sek. ir pelnė sidabrą. Ankstesnis pasiekimas (17.58,17 min.) taip pat priklausė S. Švenčionytei.

Nugalėtoja šioje rungtyje tapo Ukrainos sportininkė Mariia Horodnia (16.44,96 min.). Trečią vietą užėmė kita Sostinės sporto centro plaukikė Virginija Volodkaitė (18.05,85 min.), kuri pasigerino asmeninį rekordą (18.11,85 min.).

Rytinės dalies vaizdo įrašas

Antrąjį aukso medalį čempionate iškovojo Agnė Šeleikaitė. 22-ejų kaunietė buvo geriausia moterų 50 m plaukimo krūtine finale, kur nuotolį įveikė per 31,62 sek. ir aplenkė ukrainietę Roksolaną Suleimanovą (32.33 sek.). Bronza atiteko taip pat kaunietei Guodai Stančikaitei (33,04 sek.)

„Nuotaikos geros, baseinas smagus, puiki atmosfera. Labai smagus palaikymas iš Kauno plaukimo mokyklos. Ačiū visiems, kurie palaiko“, – dėkojo šalies čempionė.

Moterų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu finale nugalėjo Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ jaunoji sportininkė Guoda Tručinskaitė. 14-metė šiaulietė nuotolį įveikė per 4 min. 54,90 sek. – tai naujas Lietuvos rekordas iki 15 ir 17 metų.

Ankstesni rekordai atitinkamai priklausė Vytei Gelažytei (4.58,97 min.) ir Kotrynai Teterevkovai (4.55,77 min.).

„Nesitikėjau tokio rezultato, ypač dviejų rekordų. Tikėjausi vieno, bet ne dviejų“, – po apdovanojimų sakė G. Tručinskaitė. Pasak jos, šis čempionatas vienos iš įsimintiniausių metų varžybų, nes čia jau pavyko pasigerinti nemažai asmeninių rekordų.

Sidabras šioje rungtyje atiteko asmeninį pasiekimą pasigerinusiai Panevėžio „Žemynos“ plaukikei Vytei Gelažytei (4.57,32 min.), bronzą pelnė Nikol Maniko (5.00,83 min.) iš Ukrainos.

Rekordiniu plaukimu buvo pažymėta ir moterų 4 po 100 m laisvuoju stiliumi estafetė. Čia Stela Švenčionytė, Smiltė Plytnykaitė, Vanesa Volodkaitė ir Patricija Kondraškaitė finišavo antros ir užfiksavo naują šalies rekordą iki 17 metų – 3 min. 50,47 sek. Už Sostinės sporto centro plaukikes finale greitesnės buvo tik Ukrainos komandos atstovės (3.49,23 min.), bronzos medalius iškovojo Panevėžio „Žemynos“ auklėtinės (3.53,08 min.).

Analogiškoje vyrų estafetėje labai arti Lietuvos rekordo (3.16,36 min.) buvo Panevėžio „Žemynos“ komandos sportininkai Rokas Jazdauskas, Tomas Lukminas, Adomas Gatulis ir Tomas Navikonis. Lietuvos čempionai finišavo per 3 min. 16,85 sek. ir pranoko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro (3.18,58 sek.) bei Ukrainos komandų ketveriukes (3.18,74 min.).

Tikru vakaro desertu tapo vadinamieji skins race plaukimai, kuriose komandos varžėsi deleguodamos po du savo stipriausius plaukikus eliminavimo estafetėms 2 x 25 m.

Sportininkai tik atėję į startą sužinodavo, kuriuo plaukimo būdu jiems teks plaukti. Po kiekvieno etapo iškrisdavo po dvi lėčiausias komandas.

Burtai lėmė, kad pirmąjį etapą visų komandų dalyviai turėjo įveikti nugara, antrąjį – krūtine, trečiąjį – laisvuoju stiliumi, o finalinį – peteliške.

Finalinė dvikova įvyko tarp Sostinės sporto centro ir Panevėžio „Žemynos“ sportininkų. Pirmieji į baseiną atitinkamai šoko Ugnius Kamandulis ir Rokas Jazdauskas, o estafetę iš jų parėmė Smiltė Plytnykaitė ir Amelija Murėnaitė.

R. Jazdauskui per pirmuosius 25 m pavyko sukurti nedidelę persvarą, kurią A. Murėnaitė sėkmingai išsaugojo ir finišo sienelę palietė pirmoji, laiką sustabdžiusi ties 25,05 sek. S. Plytnykaitę iki panevėžietės finiše skyrė tik 0,16 sek.

Keturias pirmąsias vietas užėmusios komandos buvo apdovanotos specialiais Lietuvos plaukimo federacijos rėmėjo Sportland prizais.

Kiti penktadienio prizininkai

800 m l. stiliumi, vyrai

1. Oleksandr, STRILETS’KYY (Ukraina) – 8.01,53 min.
  2. Džiugas MIŠKINIS (KPM) – 8.09,75 min.
  3. Kostas VAIČIŪNAS (PZEM) – 8.23,57 min.

50 m krūtine, vyrai

1. Maksym OVCHINNIKOV (Ukraina) – 27,42 sek.
  2. Maksym TKACHUK (Ukraina) – 28,07 sek.
  3. David KYZYMENKO (Ukraina) / Nojus ŠIKORSKIS (MARSM) – 28,16 sek.

100 m l. stiliumi, moterys

1. Smiltė PLYTNYKAITĖ (SSC) – 55,32 sek.
  2. Karyna SNITKO (Ukraina) – 55,68 sek.
  3. Patricija KONDRAŠKAITĖ (SSC) – 56,51 sek.

100 m l. stiliumi, vyrai

1. Tomas NAVIKONIS (PZEM – 48,06 sek.
  2. Daniil PANCEREVAS (KLPG – 48,50 sek.
  3. Cevin Anders SIIM (Estija) – 48,72 sek.

200 m peteliške, moterys

1. Radvilė KERŠEVIČIŪTĖ (KPM) – 2.19,86 min.
  2. Liepa Veronika BOREVIČIŪTĖ (SSC) – 2.29,83 min.
  3. Saulė JANUTĖNAITĖ (SSC) – 2.35,11 min.

200 m peteliške, vyrai

1. Denys KESIL’ (Ukraina) – 1.55,84 min.
  2. Saverio MULTIN (TURR) –1 .59,00 min.
  3. Mykola KOTENKO (Ukraina) – 2.00,19 min.

400 m kompl. būdu, vyrai

1. Oleksiy GRABAROV (Ukraina) – 4.16,16 min.
  2. Oleksandr DENYSOV (Ukraina) – 4.16,84 min.
  3. Aikas REMEIKA (PZEM) – 4.35,81 min.

50 m nugara, moterys

1. Patricija GERIKSONAITĖ (SDELF) – 28,90 sek.
  2. Emilija POCIŪTĖ (SDELF) – 29,17 sek.
  3. Anna ZAGOROVS’KA (Ukraina) – 29,26 sek.

50 m nugara, vyrai

1. Mantas KAUŠPĖDAS (KLPG) – 24,86 sek.
  2. Kajus STANKEVIČIUS (KPM) – 25,15 sek.
  3. Danielis KVEDERIS (KLPG) – 25,22 sek.

Vakarinės dalies varžybų įrašas

Čempionatą galima stebėti tiesiogiai LTU Swimming Facebook paskyroje ir YouTube kanale bei portale LRT.lt.