Paskutinę Lietuvos čempionato dieną – Rūtos Meilutytės dukart gerintas šalies moterų rekordas

Rūta Meilutytė | Viktorijos Makovskajos nuotr.

Gruodžio 16-18 Klaipėda 25 m Rezultatai

Po ilgos pertraukos į varžybas pirmąjį kartą sugrįžusi Rūta Meilutytė šeštadienio rytą Klaipėdos baseine užfiksavo naują Lietuvos rekordą moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje. Kaunietė distanciją įveikė per 24,64 sek. ir pirmuoju rezultatu žengė į dar vieną Lietuvos čempionato finalą. Antrą vietą kvalifikacijoje užėmė Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Smiltė Plytnykaitė (25,69 sek.), o trečia buvo jos komandos draugė Amelija Murėnaitė (26,16 sek.).

Ankstesnis R. Meilutytei nuo 2013 metų priklausęs šalies rekordas buvo 24,95 sek.

Atrankos plaukimų vaizdo įrašas

Vyrų 100 m plaukimo peteliške atrankoje naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą pasiekė į B finalą patekęs Tajus Juška (57,98 sek.) iš Kauno sporto mokyklos Startas. Šios rungties kvalifikacijoje puikiai pasirodė ir Liepa Veronika Borevičiūtė, kuriai taip pat pakluso šalies mergaičių iki 13 metų rekordas. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė distanciją įveikė per 1 min. 06,01 ir trečiuoju rezultatu pateko į finalą.

Moterų 200 m plaukimo nugara atrankoje vėl džiugino Šiaulių plaukimo centras Delfinas auklėtinė Emilija Pociūtė, pasiekusi naują savo bendraamžių iki 13 metų rekordą (2 min. 23,97 sek.). Vyrų atrankoje lygiai taip pas pasižymėjo Vilniaus miesto sporto centro jaunasis plaukikas Mykolas Tuskenis. Jo užfiksuotas naujas šalies berniukų iki 13 metų rekordas nuo šio ryto yra 2 min. 15,11 sek.

Dar vieną bendraamžių iki 13 metų rekordą Tajus Juška pasiekė vyrų 100 m kompleksinio plaukimo atrankoje. Joje jaunasis plaukikas parodė 1 min. 03,10 sek. rezultatą. Iki vakarinės čempionato dalies T. Juška asmeninėse rungtyse jaunųjų plaukikų rekordus buvo pagerinęs net devynis kartus.

Vakaro finalus pradėjo moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalai. Lietuvos čempionės titulą šioje rungtyje iškovojo Kauno plaukimo mokyklai atstovaujanti Marija Romanovskaja (4 min. 22,22 sek. PB). Iššūkį distancijoje jai metusi Marija Rutkauskaitė (4 min. 26,79 sek. PB) iš Kauno sporto mokyklos Startas pelnė sidabrą, o trečioji finišavo Kauno plaukimo mokyklos narė Agnė Šeleikaitė (4 min. 32,94 sek. PB). B finalą laimėjusi Ieva Nainytė (4 min. 33,65 sek. PB) su tokiu pačiu rezultatu A finale būtų užėmusi šeštąją vietą.

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale didžiausia kova užvirė tarp Kauno plaukimo mokyklos auklėtinių Džiugo Miškinio ir Nojaus Skiručio. Finiše pirmasis sienelę palietė ir trečiąjį čempiono titulą šiose varžybose iškovojo naują karjeros rekordą užfiksavęs Dž. Miškinis (3 min. 53,00 sek.). N. Skirutis su nauju asmeniniu rekordu jam nusileido tik 0,43 sek. Bronzą iškovojo Vilniaus miesto sporto centro plaukikas Kiril Stepanov (4 min. 01,52 sek.). Jis taip pat pasigerino ryte pasiektą karjeros rekordą (4 min. 06,40 sek.).

Moterų 100 m plaukimo peteliške finale nugalėjo estė Alina Vedehhova (59,49 sek.). Sidabrą iškovojo kaunietė Radvilė Kerševičiūtė (1 min. 01,10 sek.), sėkmingai pasigerinusi asmeninį rekordą (1 min. 02,03 sek.). Bronzą pelnė šalies mergaičių iki 13 metų rekordą pagerinusi Liepa Veronika Borevičiūtė iš Vilniaus miesto sporto centro. Jos laikas buvo 1 min. 06,01 sek.

Vyrų analogiškos rungties A finale nugalėjo estas Alex Ahtiainen (51,28 sek.), pranokęs tautietį Dmitri Astrelin (54,29 sek.). Trečią vietą užėmė Kauno plaukimo mokyklos sportininkas Arnas Čereška (54,53 sek.). Jis pagerino ryte užfiksuotą asmeninį rekordą (54,73 sek.). B finale dar vieną šalies berniukų iki 13 metų rekordą pasiekė Tajus Juška (57,39 sek.).

Moterų 200 m plaukimo nugara finale užtikrintą pergalę iškovojo kaunietė Ugnė Mažutaitytė (2 min. 11,80 sek.). Antrą ir trečią vietas užėmė Estijos plaukikės Hanna Grete Vutt (2 min. 13,45 sek.) ir Veronika Olem (2 min. 13,49 sek.). O ketvirtoji finišavusi Patricija Geriksonaitė iš Šiaulių plaukimo centro Delfinas užfiksavo naują šalies merginų iki 15 metų rekordą (2 min. 15,54 sek.).

Vyrų 200 m nugara finale šalies čempionu tapo Arijus Pavlidi. Vilniaus miesto sporto centro plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 53,18 sek. ir pranoko asmeninį rekordą (1 min. 55,51 sek.). Antras finišavo kaunietis Erikas Grigaitis (1 min. 54,64 sek.). Ankstesnis jo karjeros rekordas buvo 1 min. 57,52 sek. Bronza atiteko dar vienam Kauno plaukimo mokyklos atstovui Kajui Stankevičiui, finišavusiam su nauju asmeniniu rekordu (1 min. 56,45 sek.).

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale antrą kartą per dieną Lietuvos rekordą gerino Rūta Meilutytė. 24-erių kaunietė finišavo per 24,32 sek. Sidabras atiteko 14-metei vilnietei Smiltei Plytnykaitei, kuri užfiksavo naują šalies merginų iki 15 metų rekordą (24,97 sek.). Verta pažymėti ir tai, kad šis rezultatas tik 0,02 sek. prastesnis nei iki šio ryto galiojęs Lietuvos moterų rekordas. Trečioji vieta finale atiteko kitai Vilniaus miesto sporto centro atstovei Amelijai Murėnaitei (25,71 sek.). Jai taip pat pavyko pasigerinti asmeninį rekordą (26,10 sek.).

Vyrų A finale čempionu tapo Alex Ahtiainen (21,95 sek.) iš Estijos. Antras finišavo Panevėžio Žemynos sportininkas Tomas Navikonis (22,35 sek.). Trečią vietą užėmė Klaipėdos Gintaro sporto centro plaukikas Daniil Pancerevas (22,60 sek.). Klaipėdietis ryte pasiektą asmeninį rekordą (22,70 sek.) pasigerino 0,10 sek.

Moterų 200 m plaukimo krūtine finale Lietuvos čempionės titulą iškovojo Karilė Ališauskaitė iš Kauno sporto mokyklos Startas. Nugalėtojos laikas – 2 min. 31,90 sek. – naujas asmeninis rekordas. Sidabrą pelnė taip pat karjeros rekordą pranokusi Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Guoda Stančikaitė (2 min. 32,77 sek.). Trečia finišavo Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Evita Boboriko (2 min. 34,80 sek.). Ji taip pat pagerino ryte pasiektą asmeninį rekordą (2 min. 36,90 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finalą be didesnės konkurencijos laimėjo Aleksas Savickas. Panevėžio Žemynos auklėtinis finišavo per 2 min. 06,62 sek. ir pasiekė naują asmeninį rekordą. Antrą vietą užėmė Alan Gritsok (2 min. 10,73 sek.) iš Estijos, o trečias liko jo tautietis Joonas Niine (2 min. 12,79 sek.).

Moterų 100 m kompleksinio plaukimo finalas baigėsi Smiltės Plytnykaitės (1 min. 02,92 sek.) pergale. Sidabrą iškovojo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Radvilė Kerševičiūtė, pagerinusi karjeros rekordą (1 min. 04,51 sek.). Sekunde nuo jos atsiliko bronzą laimėjusi ir naują asmeninį rekordą (1 min. 05,51 sek.) pasiekusi Amelija Murėnaitė.

Vyrų 100 m kompleksinio plaukimo finalą laimėjo karjeros rekordą pasigerinęs Daniil Pancerevas (54,40 sek.), aplenkęs kaunietį Eimantą Milių (55,56 sek.), kuris ryte pasiekė naują asmeninį rekordą (55,49 sek.). Trečią vietą užėmė Erik Lihhats (56,12 sek.) iš Estijos.

Čempionatą užbaigė komandinės estafetės 4 x 200 m laisvuoju stiliumi. Moterų estafetėje nugalėjo naujus Lietuvos merginų iki 15 ir 17 metų rekordus pasiekusios Marija Romanovskaja, Ieva Visockaitė, Ieva Nainytė ir Rusnė Vasiliauskaitė iš Kauno plaukimo mokyklos. Čempionių laikas – 8 min. 34,16 sek.

Vyrų estafetėje stipriausiai pasirodė klaipėdiečiai. Klaipėdos Gintaro sporto centro plaukikai Daniil Pancerevas, Edvinas Česnakas, Daniil Žučkov ir Danielis Kvederis finišavo per 7 min. 20,50 sek. O ketvirta finišavusi Panevėžio Žemynos antroji komanda (Rokas Jazdauskas, Kristupas Trepočka, Adomas Gatulis ir Matas Činga) užfiksavo naują šalies vaikinų iki 17 metų rekordą. Nuo šiol jis yra 7 min. 36,65 sek.

Daugiausiai čempionato medalių asmeninėse rungtyse iškovojo estas Alex Ahtiainen. Jo sąskaitoje – trys aukso ir du sidabro apdovanojimai. Po tris aukso ir vieną sidabro medalį pelnė Smiltė Plytnykaitė ir Rūta Meilutytė. R. Meilutytė tapo ir geriausia šio čempionato plaukike. Antrąją vietą bendroje įskaitoje užėmė Aleksas Savickas, o trečią vietą iškovojo Tomas Navikonis.