Lietuvos jaunių sporto žaidynėse medalius gausiausiai rinko vilniečiai

Alytuje pasibaigusios Lietuvos jaunių sporto žaidynės, kuriose dalyvavo kone 200 būsimųjų plaukimo žvaigždžių, tapo vienu paskutinių jėgų patikrinimu mūsų šalies plaukikams, besiruošiantiems Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) startams.

Geriausiai žaidynėse pasirodė Vilniaus miesto pirmoji ekipa, iškovojusi 21 medalį, iš kurių – 9 aukščiausios prabos.

Kauno-1/Kauno raj. komandai atstovavo vos 3 sportininkai, tačiau jie plaukė puikiai, 6 sykius užlipdami ant aukščiausio apdovanojimų pakylos, ant kurios iš viso lipo 11 kartų, laiptelio.

Klaipėdiečių gretose aukštas vietas užėmė tik merginos, kurios savo komandai surinko 5 aukso medalius, o iš viso – 10 įvairios prabos apdovanojimų.

Pagal bendrą medalių skaičių vilniečiams nusileido tik Panevėžio sportininkai, jų iškovoję 17, tačiau net 12 sykių jiems buvo įteikta bronza.

Asmeninėje medalių įskaitoje niekas neprilygo Liepai Kluonytei. EJOF rinktinės narės kolekciją papildė 4 aukso medaliai, laimėti plaukiant laisvu stiliumi 100 m, 200 m, 400 m ir 800 m distancijas.

Po tris sykius žaidynių nugalėtojomis tapo Paulina Pekūnaitė ir Kotryna Teterevkova. Klaipėdietė laimėjo 100 m ir 200 m nugara bei 200 kompleksinio plaukimo rungtis, o dvigubai ilgesnėje kompleksinio plaukimo distancijoje liko trečia. Tuo tarpu vilnietei niekas neprilygo 100 m ir 200 m plaukimuose krūtine bei 200 m peteliške. Abi merginos taip pat atstovaus Lietuvai EJOF varžybose.

Vaikinų tarpe žibėjo dar vienas EJOF rinktinės narys – vilnietis Arijus Pavlidi. Tris aukso medalius jis laimėjo 100 m ir 200 m plaukimo nugara rungtyse bei 400 m kompleksiniame plaukime. Jo kolekciją papildė ir sidabras, iškovotas 200 m laisvu stiliumi nuotolyje.

Pagal laimėtų medalių skaičių taip pat išsiskyrė Aleksandras Kasakovskis bei Marija Rutkauskaitė, surinkę po 5 apdovanojimus. Po 4 sykius ant pakylos lipo Romanas Pokalo bei Erikas Grigaitis.