Lietuvos jaunučių čempionate Alytuje geriausiai sekėsi kauniečiams

Per 200 plaukikų iš 11 šalies miestų dvi dienas Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine varžėsi Lietuvos jaunučių plaukimo čempionate. Jaunieji plaukikai gerino ne tik asmeninius, bet ir čempionato rekordus, kurių buvo pagerinta net dvylika.

Čempionate geriausiai sekėsi Aleksui Savickui, Jokūbui Tijūnoniui, Joriui Veretinskui ir Adelei Rusnei Juknevičiūtei savo apdovanojimų kolekcijas papildžiusiems keturiais čempionato medaliais.

Panevėžietis A.Savickas triumfavo plaukimų 400 m laisvu stiliumi ir 200 m kompleksiniu būdų rungtyse, o 200 m laisvu stiliumi ir 100 m peteliške nuotoliuose buvo antras.

Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis J.Tijūnonis greičiausiai nuplaukė 100 bei 200 m nugara, tuo tarpu 400 m. kompleksiniame plaukime ir tokiame pat nuotolyje laisvu stiliumi užėmė antrąsias vietas.

Du Lietuvos čempiono titulus iškovojo ir du čempionato rekordus pagerino J.Veretinskas, neleidęs suabejoti savo pranašumu 100 m ir 200 m plaukimuose laisvu stiliumi, o 400 m nuotolyje buvo trečias. Taip pat trečias kaunietis buvo ir 200 m nugara rungtyje.

Tarp mergaičių išsiskyrusi A.R.Juknevičiūtė laimėjo 200 m ir 400 m kompleksinius plaukimus, sidabriniu tempu įveikė 100 m krūtine nuotolį, o dvigubai ilgesnėje distancijoje panevėžietė plaukikė užėmė trečiąją vietą.

Du Lietuvos berniukų iki 13 m. rekordus pagerino Arnas Čereška. Kaunietis 200 m laisvu stiliumi nuplaukė per 2 min. 12,96 sek., o 100 m delfinu – per 1 min. 02,49 sek.

Pagal FINA taškus geriausiais plaukikais pripažinti J.Veretinskas, 100 m laisvu stiliumi įveikęs per 55,04 sek. (619 taškų) ir kaunietė Deidra Kareckaitė, kurios 200 m krūtine pasiektas 2 min. 49,65 sek. rezultatas buvo įvertas 551 tašku. Pastaroji plaukikė tiek šioje, tiek perpus trumpesnėje rungtyje taip pat pagerino du čempionato rekordus.

Kauno plaukimo mokyklos 1-ios komandos auklėtiniai, tiek berniukai, tiek mergaitės, niekam nepaliko vilčių 4 x 100 m estafetėse laisvu stiliumi bei plaukiant kompleksiniu būdu.

Komandinėje įskaitoje užtikrintai laimėjo Kauno PM 1-oji komanda, kurios atstovai iškovojo 20 medalių, iš kurių – 10 aukso. Antrąją vietą užėmė Vilniaus MSC 1-oji komanda, trečią – Panevėžio Žemynos 1-oji komanda.