Klaipėdoje startavo Lietuvos jaunučių-jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas

Sauliaus Urbono nuotr.

Birželio 16-18 d. Klaipėda (LTU) 50 m Nuostatai Rezultatai

Ketvirtadienį šalies uostamiestyje Klaipėdoje prasidėjo tris dienas truksiantis Lietuvos jaunučių-jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas, į kurį atvyko 370 plaukikų.

Gausiausias komandas į varžybas atsiuntė Sostinės sporto centras, Kauno plaukimo mokykla ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras, o iš viso tarpusavyje konkuruoja 19 plaukimo klubų ir komandų sportininkai.

Pirmąją čempionato dieną dalyviai varžėsi 50 m plaukimo l. stiliumi, 200 m kompleksinio plaukimo, 800 m plaukimo l. stiliumi rungtyse bei komandinėse estafetėse 4 po 100 m kombinuotu būdu.

Varžybų pradžia nuo 16.30 val., o tiesioginę transliaciją galima stebėti Lietuvos plaukimo federacijos YouTube kanale bei Facebook paskyroje.

50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje jaunučių grupėje šalies čempione tapo varėniškė Ieva Jurkūnaitė, užfiksavusi 28,17 sek. rezultatą ir nuo asmeninio rekordo nubraukusi 0,20 sek. Sidabras atiteko kaunietei Aristėjai Kriovaitei (28.42). Ji taip pat sėkmingai pasigerino asmeninį rezultatą (29.15). Abi jaunosios sportininkės rytoj plauks šios rungties „B“ finale. Bronza atiteko dar vienai kaunietei Patricijai Kupstaitei (29.33).

Jaunių ir jaunimo grupėje nepralenkiama buvo Sostinės sporto centro auklėtinė Smiltė Plytnykaitė. Ji distanciją įveikė su nauju asmeniniu rekordu (26.08). Pirmuoju numeriu į jaunimo „A“ finalą patekusi S.Plytnykaitė turės dar vieną progą įvykdyti ir pasaulio jaunimo čempionato normatyvą, kuris šioje rungtyje yra 26,02 sek. Sidabro medaliu jaunių grupėje pasipuošė Patricija Geriksonaitė (27,06 sek.) iš Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“. Bronza atiteko ukrainietei Annai Zahorovskai (27,17 sek.). Abi plaukikės pasigerino asmeninius rezultatus ir taip pat rytoj plauks „A“ finale.

DSC 2971 min

Jauniausių berniukų grupėje prizininkais tapo trys Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniai. Čia nugalėtoju tapo Majus Povilaitis (25,74 sek.), 0,06 sek. pranokęs asmeninį rekordą. Antrąją vietą užėmė Martynas Bernotas (26,25 sek.), o trečias tarp jaunučių buvo Steponas Adomaitis (26,31 sek.), kurio laikas net 1,17 sek. geresnis už ankstesnį asmeninį rezultatą.

Jaunių čempionu tapo vilnietis Michail Trusov (24,66 sek.). Karjeros rekordą (25,15 sek.) pasigerinęs plaukikas pateko į „B“ finalą. Sidabrą iškovojo Arnas Augustinavičius (25,25 sek.) iš Panevėžio „Žemynos“, o bronza atiteko Edgarui Ronskij (25,27 sek.) iš Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro. Klaipėdietis pranoko asmeninį rekordą (25,35 sek.).

Su geriausiu rezultatu į jaunių „A“ finalą pateko Daniil Pancerevas. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis užfiksavo 23,41 sek. laiką ir pasigerino asmeninį rekordą (23,66 sek.). Varžybose už jį greitesnis buvo tik vilnietis Arijus Pavlidi (23,38 sek. PB), kuris kaip ir kiti vyresni čempionato dalyviai dėl savo amžiaus į medalius nepretenduoja. Pasaulio jaunimo čempionato normatyvas šioje rungtyje yra 23,20 sek.

200 m kompleksinio plaukimo rungtyje tarp jaunučių pati greičiausia buvo Sostinės sporto centro plaukikė Liepa Veronika Borevičiūtė (2 min. 34,85 sek.). Jos ankstesnis asmeninis rekordas buvo 2 min. 50,73 sek. Antrąją vietą šioje amžiaus grupėje užėmė Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Patricija Kupstaitė (2 min. 36,25 sek.), kuri savo geriausią pasiekimą pranoko daugiau nei 10 sek. Trečia buvo jos komandos draugė Aristėja Kriovaitė (2 min. 38,46 sek.). Ji taip pat pasigerino asmeninį rekordą (2 min. 40,87 sek.). Visos trys sportininkės pateko į „B“ finalą.

Jaunių čempionės titulą pelnė Panevėžio „Žemynos“ auklėtinė Vytė Gelažytė (2 min. 25,55 sek.). Greičiausia ji buvo ir jaunimo grupėje. Sidabrą iškovojo ukrainietė Roksolana Suleimanova (2 min. 26,07 sek.), o bronza atiteko kaunietei Ievai Nainytei (2 min. 26,36 sek.). Ji pagerino asmeninį rekordą (2 min. 30,31 sek.). Visas prizininkių trejetas rytoj pretenduos į medalius ir jaunimo „A“ finale.

Berniukų grupėje šalies jaunučių čempiono titulas atiteko su nauju karjeros rekordu finišavusiam Tajui Juškai (2 min. 22,12 sek.) iš Kauno sporto mokyklos Startas. Antrą vietą užėmė beveik 10 sek. asmeninį rezultatą pasigerinęs Majus Povilaitis (2 min. 25,36 sek.), o trečias buvo klaipėdietis Domas Damanskis (2 min. 28,63 sek.). Jo ankstesnis geriausias pasiekimas buvo 2 min. 44,92 sek.

Jaunių čempionu tapo panevėžietis Kristupas Trepočka (2 min. 12,54 sek.) ir pateko į A finalą. Jis pranoko asmeninį rekordą (2 min. 20,92 sek.) ir aplenkė vicečempioną ukrainietį Mykhailo Mishyn (2 min. 15,41 sek.) bei taip pat karjeros rekordą pasigerinusį šiaulietį Artą Apinį (2 min. 15,88 sek.).

DSC 2998 min

Su geriausiu rezultatu į rytoj vyksiantį šios rungties stipriausių plaukikų finalą pateko Daniil Pancerevas (2 min. 6,19 sek.).

800 m plaukimo l. stiliumi rungtyje Lietuvos jaunimo ir jaunių čempione tapo Stela Švenčionytė. Sostinės sporto centro auklėtinė distanciją įveikė per 9 min. 26,57 sek. ir pagerino asmeninį rekordą (9 min. 34,06 sek.). Sidabras atiteko panevėžietei Austei Backevičiūtei (9 min. 46,64 sek.). Bronzą pelnė šiaulietė Ugnė Šiautkulytė (9 min. 50,86 sek.). Ji pranoko karjeros rekordą (9 min. 58,99 sek.) ir iškovojo jaunių vicečempionės titulą.

Trečią vietą tarp jaunių užėmė Sostinės sporto centro plaukikė Viktorija Artiomova (10 min. 4,47 sek.). Ji irgi pasigerino asmeninį rezultatą (10 min. 17,17 sek.) ir buvo pati greičiausia tarp jaunučių. Jauniausioje dalyvių grupėje sidabras atiteko vilnietei Augustinai Ambrulaitytei (10 min. 17,07 sek.). Ji gerokai pranoko savo geriausią asmeninį pasiekimą (10 min. 41,48 sek.). Trečia buvo Justė Liekytė (10 min. 24,16 sek.) iš Klaipėdos. Ankstesnis jos geriausias rezultatas buvo 10 min. 51,16 sek.

Analogiškoje vaikinų rungtyje šalies jaunimo ir jaunių čempionu tapo Kostas Vaičiūnas (8 min. 39,26 sek.). Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis pasigerino asmeninį rekordą (8 min. 43,82 sek.). Sidabrą iškovojo dar vienas panevėžietis Tautvydas Sutkus (8 min. 45,33 sek.). Bronzą pelnė marijampolietis Titas Štuopis (8 min. 47,74 sek.). Jis pranoko karjeros rekordą (8 min. 57,83 sek.).

Šioje rungtyje pasižymėjo ir Kauno plaukimo mokyklai atstovaujantis Pijus Čiapas, sėkmingai pagerinęs šalies suaugusiųjų vyrų su negalia Lietuvos rekordą. Nuo šiol jis yra 10 min. 36,15 sek. Dar vieną šalies rekordą jis pasiekė ir 50 m plaukimo l. stiliumi rungtyje (29,93 sek.).

Lietuvos jaunių vicečempionu tapo asmeninį rezultatą pasigerinęs klaipėdietis Giedrius Cirtautas (9 min. 2,47 sek.). Trečią vietą užėmė Ignas Zaveckas (9 min. 18,27 sek.) iš Sostinės sporto centro. Jis taip pat pranoko karjeros rekordą (9 min. 38,83 sek.).

Jaunučių grupėje nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Emilis Panumis (9 min. 19,91 sek.). Jis aplenkė Martyną Bernotą (9 min. 31,17 sek.) ir Aidą Aleksandravičių (9 min. 53,08 sek.). Šiaulietis pagerino asmeninį pasiekimą (10 min. 16,45 sek.).

Pirmosios dienos plaukimus užbaigė komandinės estafetės 4 po 100 m kombinuotu būdu. Merginų estafetėje greičiausios buvo Sostinės sporto centro plaukikės (Patricija Kondraškaitė, Smiltė Plytnykaitė, Ieva Skirmantaitė ir Barbora Mileišytė), užfiksavusios 4 min. 25,94 sek. rezultatą. Vaikinų estafetę laimėjo Panevėžio Žemynos komanda. Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka, Adomas Gatulis ir Rokas Jazdauskas finišavo per 3 min. 52,75 sek.

Po šių varžybų paaiškės plaukikai, dalyvausiantys Šiaurės šalių (Nordic) amžiaus grupių plaukimo čempionate, kuris šiemet vyks Taline, Estijoje. Galutinę komandos sudėtį LPF Vykdomasis komitetas turėtų paskelbti iki birželio 25 dienos.

Primename, kad Nordic amžiaus grupių čempionate varžosi 13–15 m. mergaitės ir 14–16 m. berniukai iš Danijos, Farerų salų, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Švedijos ir Estijos.