Lietuvos jaunučių plaukimo čempionate – trys šalies rekordai iki 13 metų

Vilnius

25 m

Nuostatai

Rezultatai

Kovo 18-19 d. Vilniuje vyko Lietuvos jaunučių plaukimo čempionatas (25 m baseine). Dvi dienas trukusiose varžybose sudalyvavo per 200 jaunųjų sportininkų, kurie varžėsi ne tik asmeninėje, bet ir komandinėje įskaitoje.

Tarp visų komandų geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą iškovojo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda. Jos plaukikai iš viso surinko 752 taškus. Antrą vietą užėmė Sostinės sporto centro pirmoji komanda, surinkusi 631 tašką, o treti buvo Kauno sporto mokyklos „Startas“ pirmosios komandos plaukikai (363 tšk.).

Berniukų įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Tajus Juška (Kauno sporto mokykla „Startas“) iš viso pelnęs 1684 taškus. Antroji vieta atiteko Žygimantui Tautvydui (Kauno plaukimo mokykla) – 1624 taškai, o trečią vietą užėmė Majus Povilaitis (Kauno plaukimo mokykla) – 1535 taškai.

Mergaičių įskaitoje nugalėjo Ieva Jurkūnaitė (Varėnos sporto centras), surinkusi 1755 taškus. Antrą vietą užėmė Liepa Veronika Borevičiūtė (Sostinės sporto centras) – 1708 taškai, o trečia tarp čempionato dalyvių buvo Patricija Kupstaitė (1636 tšk.) iš Kauno plaukimo mokyklos.

Mykolas Tuskenis (archyvas) | Sostinės sporto centro nuotr.

Varžybose puikiai pasirodė trenerių Vygando Banio ir Elos Pavinskienės auklėtinis 12-metis Mykolas Tuskenis, kuris ne tik nugalėjo plaukimo nugara rungtyse, bet ir atnaujino sau priklausiusius šalies berniukų iki 13 metų rekordus: 100 m nugara – 1 min. 0.88 sek., 200 m nugara – 2 min. 12,08 sek. Nuo ankstesnio 100 m distancijos rekordo Mykolas nubraukė 1,20 sek., o 200 m – 1,72 sek.

Dar vienas amžiaus grupių rekordas iki 13 metų buvo pagerintas mergaičių estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi, kur Sostinės sporto centro komandos narės Greta Mikalauskaitė, Viktorija Artiomova, Augustina Ambrulaitytė ir Liepa Veronika Borevičiūtė parodė 4 min. 15,44 sek. rezultatą. Ankstesnis rekordas priklausė Kauno sporto mokyklos „Startas“ plaukikėms – 4 min. 17,51 sek.