Plaukimas

Lietuvos komanda baigė pasirodymą Europos jaunimo plaukimo čempionate

Lietuvos komanda Romoje | Kęstučio Steponavičiaus nuotr.

Sekmadienį Italijos sostinėje Romoje baigėsi beveik savaitę trukęs Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Lietuvai jame atstovavo vienuolika šalies plaukikų: Patricija Geriksonaitė, Radvilė Kerševičiūtė, Patricija Kondraškaitė, Erika Pašakinskaitė, Smiltė Plytnykaitė, Marija Romanovskaja, Silvija Statkevičius, Arnas Čereška, Rokas Jazdauskas, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Pernai dėl koronaviruso pandemijos čempionatas Aberdyne (Jungtinė Karalystė) buvo atšauktas, todėl geriausieji žemyno jaunieji plaukikai neturėjo galimybės pasivaržyti.

Varžybos Romoje – svarbiausias metų startas, nes Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas, kuris turėjo įvykti rugpjūtį Kazanėje (Rusija), jau anksčiau buvo nukeltas į 2022 metus. Iš viso šiame Europos jaunimo čempionate dalyvavo per 560 plaukikų iš 48 šalių.

Į „Foro Italico“ sporto komplekso atvirąjį 50 m ilgio baseiną, kurį patys italai vadina vienu iš gražiausių pasaulyje, Lietuvos atstovai šoko kiekvieną dieną.

Sėkmingiausiai iš lietuvių Europos jaunimo čempionatas susiklostė 18-mečiui Aleksui Savickui. Panevėžietis džiugino savo pasirodymu plaukimo krūtine rungtyse.

Vaikinų 200 m plaukimo krūtine finale A. Savickas tapo Europos jaunimo čempionu. Finišavęs per 2 min. 13,35 sek. jis taip pat pagerino ir asmeninį rekordą. Distanciją A. Savickas pradėjo ramiai, po pirmųjų 50 m buvo antras, o įpusėjus nuotoliui iniciatyvą perėmė į savo rankas ir pergalės nebepaleido.

200 m plaukimo krūtine finalas

Visgi, finiše jo vos nepavijo Dmitrii Askhabov iš Rusijos, kurį lietuvis aplenkė vos 0,02 sek. Bronzą iškovojo ukrainietis Maksym Tkachuk (2:13.75). Į finalą A. Savickas pateko antru rezultatu (2:14.29), o šios rungties kvalifikacinėse varžybose jis buvo pats greičiausias (2:14.79) tarp visų 37 dalyvių.

Puikiai lietuviui sekėsi ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Trečiuoju rezultatu (1:01.41) į finalą patekęs lietuvis nuotolį įveikė per 1 min. 1,29 sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu.

100 m plaukimo krūtine finalas

Nors po pirmųjų 50 m A. Savickas laikėsi arti lyderių, po posūkio lietuvis sparčiais grybšniais įrodė savo pranašumą ir finišavo antras. Auksą iškovojo Volodymyr Lisovets’ (1:00.28) iš Ukrainos, o bronzą pelnė italas Simone Cerasuolo (1:01.56). Kvalifikacijoje lietuvis taip pat buvo antras (1:01.52).

A. Savicko bendraamžiui Tomui Navikoniui geriausiai klostėsi vaikinų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Joje lietuviui pavyko patekti tarp aštuonių stipriausių plaukikų. Finale panevėžietis užfiksavo 50,27 sek. rezultatą ir tik 0,01 sek. atsiliko nuo septintą vietą užėmusio italo Davide Dalla Costa.

100 m plaukimo l. stiliumi finalas

Europos jaunimo čempionu šioje rungtyje tapo pasaulio jaunimo ir čempionatų rekordą pagerinęs rumunas David Popovici (47.30). Šiame sezone taip greitai dar neplaukė joks pasaulio plaukikas.

Į finalą T. Navikonis pateko aštuntuoju rezultatu (50.03), o kvalifikacijoje jis buvo vienuoliktas (50.66).

Lietuvis buvo dar greitesnis mišrioje komandinėje estafetėje. 4 x 100 m l. stiliumi finale jis plaukė pirmajame etape ir užfiksavo 50,02 sek. tarpinį laiką (tai naujas asmeninis T. Navikonio rekordas). Estafetėje taip pat plaukė Rokas Jazdauskas, Marija Romanovskaja ir Smiltė Plytnykaitė. Lietuvaičiai finišavo per 3 min. 35,88 sek. ir užėmė garbingą 8 vietą.

4 x 100 m l. stiliumi finalas

Tokią pačią vietą iškovojo ir Lietuvos merginos, plaukusios estafetėje 4 x 200 m l. stiliumi. Smiltė Plytnykaitė, Patricija Kondraškaitė, Marija Romanovskaja ir Silvija Statkevičius finišavo su nauju šalies moterų rekordu – 8 min. 27,55 sek. O pirmame etape plaukusi 14-metė S. Plytnykaitė užfiksavo naują geriausią Lietuvos merginų iki 15 metų pasiekimą – 2 min. 4,41 sek.

4 x 200 m l. stiliumi finalas

S. Plytnykaitė puikiai pasirodė ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu pusfinalyje. Jauniausia tarp visų varžovių lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 21,35 sek. ir užėmė 14-ą vietą. Kvalifikacijoje ji buvo 15-a (2:21.36).

Dar vienas amžiaus grupių šalies plaukimo rekordas buvo pagerintas merginų 50 m nugara rungtyje. Čia 13-metė Patricija Geriksonaitė užfiksavo 30,45 sek. rezultatą ir bendroje įskaitoje užėmė 25-ą vietą.

Čempionate asmeninius rekordus taip pat pasigerino Patricija Kondraškaitė (100 m nugara – 1 min. 7,55 sek.) ir Silvija Statkevičius (1500 m l. stiliumi – 18 min. 1,59 sek.).

Medalių įskaitoje Lietuva užėmė 14 vietą ir aplenkė apdovanojimus taip pat iškovojusią Ispaniją, Čekiją, Portugaliją, Kroatiją, Serbiją, Izraelį, Graikiją ir Belgiją. Stipriausiai čempionate pasirodė Rusijos plaukikai. Jų sąskaitoje – 11 aukso, 9 sidabro ir 6 bronzos apdovanojimai.

Plačiau apie šias varžybas skaitykite čia.