Plaukimas

Lietuvos metų sportininkėmis pretenduoja tapti Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova

Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova | © LPF/Darius Kibirkštis

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) antradienį paskelbė „Lietuvos sporto apdovanojimų 2022“ nominantus. Tarp kandidatų šių metų apdovanojimams ir dvi plaukimo atstovės – Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova.

Abi plaukikės nominuotos Metų sportininkės kategorijoje.

Šią vasarą Europos ir pasaulio plaukimo čempionatuose R. Meilutytė buvo nepralenkiama 50 m plaukimuose krūtine, o olimpinėje 100 m plaukimo krūtine rungtyje 25-erių kaunietė iš abiejų varžybų grįžo prie auksinių apdovanojimų pridėjusi po bronzos medalį.

K. Teterevkova rugpjūtį pirmą kartą karjeroje tapo Europos suaugusių plaukimo čempionato prizininke. Romoje 20-metė vilnietė iškovojo bronzą moterų 200 m plaukimo krūtine rungtyje.

Kotryna Teterevkova | © LPF/Darius Kibirkštis

Metų sportininkėmis taip pat pretenduoja tapti boksininkė Ana Starovoitova bei buriuotoja Viktorija Andrulytė.

Kaip informuoja LTOK, kandidatus olimpinio sporto nominacijoms siūlyti galėjo sporto federacijos bei organizacijos, o rinko Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, sudaryta iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto,  Lietuvos paralimpinio komiteto, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Lietuvos olimpinio fondo, LTOK sportininkų komisijos atstovų.

Kandidatai buvo atrinkti atsižvelgiant į rezultatus, nuo 2021 m. lapkričio 1 d. iki 2022 m. lapkričio 1 d. pasiektus olimpinėse ir paralimpinėse rungtyse.

Sporto gerbėjai savo balsą portale LTOK.lt gali atiduoti iki gruodžio 12 dienos.  Tarybai renkant nugalėtojus visuomenės balsas sudarys 20 proc.

BALSUOKITE ČIA

Lietuvos sporto apdovanojimus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos paralimpinis komitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Renginį gruodžio 22 d. 19 val. 30 min. bus galima stebėti per „TV3“ televiziją.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad per apdovanojimų istoriją Metų sportininkais jau yra tapę plaukikai Lina Kačiušytė (1979 ir 1980 m.), Robertas Žulpa (1981 m.), Raimundas Mažuolis (1994 m.), Rūta Meilutytė (2012, 2013, 2014 ir 2018 m.) ir Danas Rapšys (2019 m.).

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai